Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy serwer HP jak postawić system

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Sat Nov 03, 2012 9:41 pm    Temat postu: Nowy serwer HP jak postawić system Odpowiedz z cytatem

Witam
Wstawiam w pracowni szkoły podstawowej nowy serwer.
Płyty to edycja 2007.
Konfiguracja sprzętowa - HP ML330 G6 - 2x250GB w raid 0 0 czyli łączna
powierzchnia 500 GB

Instalator z MEN wysypuje błędy. Sterowniki do kart sieciowych podaję przez menadżera zadań uruchomiając instalację.
Teoretycznie cała konfiguracja z błędami dochodzi do końca.
System instaluje aktualizację, tworzy konta w w Active Directory.

Nie działa mi DHCP i pingi między serwerem a stacją.

Już pomału kończą mi się pomysły jak to wszystko uruchomić...
Jedyne co mi jeszcze pozostało to próba zintegrowania sterowników przez Nlite.. Może ktoś pomoże rozgryźć problem...


Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Nov 04, 2012 1:20 pm    Temat postu: Re: Nowy serwer HP jak postawić system Odpowiedz z cytatem

elkamel napisał:
Wstawiam w pracowni szkoły podstawowej nowy serwer. Płyty to edycja 2007. Konfiguracja sprzętowa - HP ML330 G6 - 2x250GB w raid 0 0 czyli łączna powierzchnia 500 GB. Instalator z MEN wysypuje błędy.
Przy włączonym RAID instalacja z kolekcji nie pójdzie. Musi byc wyłączony i podłączony tylko jeden dysk.
elkamel napisał:
Sterowniki do kart sieciowych podaję przez menadżera zadań uruchomiając instalację.
Instalator musi rozpoznać przynajmniej jedną kartę sieciową, tę od LAN. Inaczej będzie jak masz:
elkamel napisał:
Teoretycznie cała konfiguracja z błędami dochodzi do końca.
System instaluje aktualizację, tworzy konta w w Active Directory.
Nie działa mi DHCP i pingi między serwerem a stacją.

Wyjściem jest wstawienie karty sieciowej na PCI (jeśli jest slot PCI), zgodnej z projektem. Być może jedynym wyjściem jest wirtualizacja.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Mon Nov 26, 2012 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysk zdemontowałem czy muszę w konfiguracji serwera wyłączyć RAID?
Sloty to same PCI Express i tu nie mam żadnej innej karty do zainstalowania.
Instalator rozpoznaje kontroler zainstalowany w serwerze 2 x Broadcom 1 Gb.

Znajomy mówił że jest ograniczenie licencyjne tego systemu że mogą być tylko karty 100Mb na czas instalacji no i z tym znowu nie wiem co zrobić...

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie wątkiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
apc
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Dec 2010
Posty: 35
Pomógł: 1
Skąd: Kłodawa

PostWysłany: Mon Nov 26, 2012 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elkamel napisał:
Dysk zdemontowałem czy muszę w konfiguracji serwera wyłączyć RAID?
Sloty to same PCI Express i tu nie mam żadnej innej karty do zainstalowania.
Instalator rozpoznaje kontroler zainstalowany w serwerze 2 x Broadcom 1 Gb.
Znajomy mówił że jest ograniczenie licencyjne tego systemu że mogą być tylko karty 100Mb na czas instalacji no i z tym znowu nie wiem co zrobić.


Tak, RAID w biosie musi być wyłączony (było o tym wcześniej).

Nie ma ograniczenia licencyjnego dla NIC 1Gb.
Jest ograniczenie związane z brakiem sterowników do NIC 1Gb w kolekcjach starszych niż jesień 2007/wiosna 2008 (czerwona).
_________________
Skype login: apc_vp (tylko mikrofon)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Nov 26, 2012 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elkamel napisał:
Instalator rozpoznaje kontroler zainstalowany w serwerze 2 x Broadcom 1 Gb.
To masz komfortową sytuację.
elkamel napisał:

Znajomy mówił że jest ograniczenie licencyjne tego systemu że mogą być tylko karty 100Mb na czas instalacji no i z tym znowu nie wiem co zrobić...
Nie słuchaj takich znajomych-dyletantów. A swoją drogą, należałoby troche pomyśleć - co mogą mieć jakiekolwiek licencje systemowe do parametrów kart sieciowych?
apc napisał:
Jest ograniczenie związane z brakiem sterowników do NIC 1Gb w kolekcjach starszych niż jesień 2007/wiosna 2008 (czerwona).
Należy uściślić, w tym kontekście, że może chodzić o ograniczenie, co najwyżej, systemowe czy techniczne, a nie licencyjne. A problem ze sterownikami dotyczy edycji sprzętowej 2007/2008 przy instalacji XP z WDS. Mam pod opieką sprzęt z edycji Jesień 2005 (liceum) i na nim zainstalowaną kolekcje czerwoną. Żadnych problemów ze sterownikami kart sieciowych.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Wed Nov 28, 2012 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, że mam do dyspozycji 2 dyski z macierzy przeprowadziłem instalację na starszej maszynie o konfiguracji praktycznie identycznej jak pseudo serwer z P4 na pokładzie.
Niestety po starcie tak zainstalowanego systemu na platformie serwera nie da się go uruchomić w trybie awaryjnym. Widocznie zbyt duża różnica w architekturze..
Aktualnie już na docelowej maszynie uruchomiłem instalator z dyskiem podpiętym bezpośrednio do płyty głównej.. Pomimo rozpoznania kart sieciowych w pierwszym oknie uruchomienia instalacji wyskakuje błąd
"Aby można było kontynuować TCP IP musi być właściwie skonfigurowany. Przeprowadź konfigurację".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Nov 28, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uściślij, kiedy pojawia się ten komunikat. Na początku instalacji, po uruchomieniu komputera z pierwszej płytki koilekcji DVD, i potwierdzeniu chęci intsalacji pojawia się formularz, w którym podajemy m.in. parametry wewnętrznej karty sieciowej (pod warunkiem, że została wykryta). Należy też pamietać, że karty sieciowe powinny być połączone kablem skrosowanym lub podłączone do wyizolowanego switcha. W żadnym wypadku nie mogą być podłączone do routera (zwłaszcza z włączonym DHCP). Instrukcja: http://sbs.oeiizk.edu.pl/arch/Dokumenty/jesien2007/d1_03_01_z.pdf
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
apc
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Dec 2010
Posty: 35
Pomógł: 1
Skąd: Kłodawa

PostWysłany: Wed Nov 28, 2012 6:57 pm    Temat postu: Re: Nowy serwer HP jak postawić system Odpowiedz z cytatem

elkamel napisał:
Aktualnie już na docelowej maszynie uruchomiłem instalator z dyskiem podpiętym bezpośrednio do płyty głównej.. Pomimo rozpoznania kart sieciowych w pierwszym oknie uruchomienia instalacji wyskakuje błąd
"Aby można było kontynuować TCP IP musi być właściwie skonfigurowany. Przeprowadź konfigurację".


W HP ML330 G6 znajduje się NIC: NC326i
Kolekcja Wiosna 2010 i żadna wcześniejsza, nie zawiera sterowników do tego kontrolera.
Na tej stronie:
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=3660117&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3DswEnvOID%253D1005%257CswLang%253D8%257Caction%253DlistDriver&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken
pobierz plik dla:
HP NC-Series Broadcom 1Gb Driver for Windows Server 2003

W rozpakowanym folderze znajdują się (między innymi) pliki:
b57win32.cat
b57win32.inf
b57xp32.sys
Powyższe trzy pliki skopiuj do folderu NIC z pierwszej płyty
(\CD1\I386\$OEM$\$1\DRIVERS\NIC).
W trakcie kopiowania dostaniesz informację, że takie pliki już istnieją
i musisz potwierdzić ich zastąpienie.

Na koniec, wypal tak przygotowaną pierwszą płytę.

Dalej już standardowo...

Nie zapomnij o właściwym podłączeniu kart sieciowych :)
_________________
Skype login: apc_vp (tylko mikrofon)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Nov 29, 2012 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie dziwi zatem, że instalator rozpoznaje karty sieciowe, skoro w kolekcjach nie ma sterowników do nich. Z taka maszyną nie miałem do czynienia, ale w innych przypadkach jak instalator rozpoznawał przynajmniej jedną kartę to instalacja szła, gdy żadnej to nie.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Thu Nov 29, 2012 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie dostawiłem karty z chipsetem Realteka 1GB na PCI-E.
Zachowanie instalatora analogiczne do tego z Broadcomem.
Serwer jest podpięty do wyizolowanego switcha.
Z płytą zaraz spróbuję sposobu z wcześniejszego postu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Wed Dec 05, 2012 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadziałał sposób z podmianą plików jak kolega wcześniej podpowiedział.
Wykonałem instalację z dyskiem podpiętym pod płytę i w kontrolerze z 1 dyskiem zamontowanym.

Zachowały się identycznie więc zakładam że instalator sobie poradził z kontrolerem.
Mam czysty system, rozpocząłem aktualizowanie z Windows Update.

Będę wdzięczny jeżeli pomoglibyście ze stworzeniem obrazu dla komputera, który został dokupiony później i podpięciu go do domeny.
Na ten moment jest na nim postawiony czysty system i sterowniki.
Wg jednej z instrukcji z użyciem komendy RipRep stworzyło obraz, jest on widoczny przy bootowaniu z sieci, ale instalacja już z obrazu zawiesza się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jasiak
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jan 2013
Posty: 4
Skąd: Pruszcz Gdański

PostWysłany: Thu Jan 17, 2013 8:53 pm    Temat postu: u mnie nie dziala podpowiedzcie Odpowiedz z cytatem

hey ja mimo podmiany plików ja mam karte tp-lin pci-e i sa tam inne pliki wrzucilem je do wskazanego miejsca na plytce. efekt jest taki ze i tak autodetekcja kart nie dziala. kontynuujac instalacje karta sie instaluje w systemie ale i tak nie ma przypisanych ustawien ip i dhcp tez nie jest skonfigurowane. i instalator zglasza bledy. napiszcie co moze byc problemem, ze u mnie nie dziala??

[quote="elkamel"]Zadziałał sposób z podmianą plików jak kolega wcześniej podpowiedział.
Wykonałem instalację z dyskiem podpiętym pod płytę i w kontrolerze z 1 dyskiem zamontowanym.

Zachowały się identycznie więc zakładam że instalator sobie poradził z kontrolerem.
Mam czysty system, rozpocząłem aktualizowanie z Windows Update.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Thu Jan 24, 2013 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbuję stworzyć obraz przy pomocy instrukcji z PING 2.0
Jednej rzeczy nie mogę zrozumiec. Komputer przy bootowaniu w domenie widzi tylko do wyboru Windows XP Pro PL SP2 obraz bazowy
Nie ma ani obrazu MEN ani PING


Walka trwa.. Instaluję na nowo system.
Odnośnie trybu pracy serwera do wdrażania oprogramowania to pracuje w trybie mieszanym. Jeden z obrazów jest jako RipPrep (MEN) RipSys (czysty XP SP2). Piszę z pamięci więc mogłem zrobić literówkę.

Obraz MEN ma opcję konwersji do WIM. Zrobiona poprawnie, plik 1,6GB około.
Na liście widzianej przez PXE komputera ucznia w zaparte jest jednak dalej tylko czysty XP SP2.
Podczas kopiowania DVD2 wyskoczył błąd stopu i niezgodności jakichś plików, ale poza tym cała instalacja bezbłędna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group