Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obszar spotkań w systemie Windows
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Cytat:
Przy okazji pytanie - instaluje się klucz publiczny... ale jest też opcja klucza prywatnego, po co???

Autoryzacja dokonywana jest za pomocą pary kluczy. Klient ma aplikację do której się autoryzuje program zarządzający swoim kluczem prywatnym. Dlatego muszą być dwa.


Ja ładowałem tylko klucz publiczny i na serwerku miałem podgląd...
Fakt - że na kliencie ikonka jest, ale nie można nic uruchomić żadnych opcji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Mar 21, 2009 2:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak ma być. Na stacjach roboczych instaluje się jedynie usługę ica i ona sprawdza kluczem publicznym, czy "pukający" ma prawo wejść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Mar 21, 2009 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
No i tak ma być. Na stacjach roboczych instaluje się jedynie usługę ica i ona sprawdza kluczem publicznym, czy "pukający" ma prawo wejść.


Czyli klient nie może np. odpowiedzieć na moją wiadomość tekstową?

Piszesz, że tak ma być... czyli jak rozumiem, podczas instalacji importujemy tylko klucz publiczny zapisany np. na pendrive z serwera...?

Jestem bardzo ciekaw jak będzie się to sprawować pod SBS...
Pisałem o wyłączaniu usługi... no ale nie chcę zaśmiecać stacji bez precyzyjnej instrukcji...
No chyba że podeślesz mi na priva jakaś procedurkę instalacji oprogramowania pod SBS zanim odbędzie sie spotkanie w Kęsowie... Rolling Eyes Embarassed Idea
albo na skrzynkę mailową...
Miłego weekendu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Mar 21, 2009 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest pewien problem. Mam za dużo na głowie obecnie, przyznam, że skupiłem się głownie na projekcie nowego i łatwego serwera linuksowego. Siedzę nad tym po kilka godzin dziennie, bo chcę to również zaprezentować w Kęsowie. Opis iTalca zrobię, ale czekam na Kęsowo, bo istotne będą również pytania nauczycieli. A oprócz tego mam kilka innych bieżących spraw.

Program bez problemu dał się zainstalować i działa na SBSie z edycji wiosna 2006. Podejrzewam, że na nowszych również nie będzie problemu.
Co do możliwości klienta - nie - klient nie może wysyłać wiadomości tekstowych. Klient moze przeprowadzić demonstrację, jeśli to włączy nauczyciel, a poza tym to nauczyciel ma zarządzać, a nie odwrotnie. Smile
Instalacja na klientach to tylko ica, i klucz importujemy z wcześniejszej instalacji na kompie nauczyciela. Osobiście nawet sugerowałbym instalację na kompie nauczycielskim (nie serwerze), bo wówczas możemy oddać program do dyspozycji nauczycieli innych przedmiotów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Mar 21, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że instalacja pod Vistą przebiega podobnie jak pod XP, ale pisałeś coś o paru przeróbkach (wyłączenie usługi i podwójnej instalacji...)
Gdyby ci się chciało wypisać w punktach te kruczki jakie należy zastosować, byłoby fajnie... Wink

Oczywiście, że mastera zamierzam zainstalować na notebooku, a nie na serwerze...
Nie wiem jednak, czy nie trzeba każdemu użytkownikowi oddzielnie nie trzeba zainstalować?
Pod XP w sieci peer-to-peer zainstalowałem mastera dla jednego użytkownika, ale inny użytkownik nie mógł uruchomić programu...
Czy w tej sytuacji instalować od nowa?
W trakcie instalacji nie ma pytania czy instalować do użytku każdego czy tylko dla konkretnego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group