Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

freesco

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marois
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2004
Posty: 34
Skąd: Słubice

PostWysłany: Wed May 18, 2005 10:15 am    Temat postu: freesco Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
Znalazłem trochę czasu i postawiłem ruter na freesco. Ale jak to bywa za pierwszym razem niestety nie działa. po wydaniu komendy ifconfig widzę tylko interfejs lokalny i eth0 choć mam dwie karty sieciowe(PCI). Zamiana kart nic nie daje - działa tylko ta karta do której podłączam kabelek od neostrady. Jak zamienię kable od kart to mam cały czas ten sam adres karty niezależnie do której podłączę neostradę. Na komputerze który podłączam do karty która ma dawać internet do sieci mam info że kabel sieciowy jest odłączony.
pozdrawiam
Mariusz
_________________
mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed May 18, 2005 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyna jest zapewne taka, że system nie widzi drugiej karty sieciowej i być może nawet wyświetla to przy starcie. Wszystko zależy od tego jakie to są karty. Ponadto, jeśli to jest neostrada, to czy masz prawidłową wersję Freesco i prawidłową konfigurację. Opisz dokładniej to połączenie, jaki modem, jaka wersja Freesco... bez dostatecznych danych to zabawa w zgadywanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marois
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2004
Posty: 34
Skąd: Słubice

PostWysłany: Thu May 19, 2005 7:43 am    Temat postu: freesco Odpowiedz z cytatem

Witam
Wersja fresco ok. zrobione jak opisałeś w Komputer świat (0.3.3), karty sieciowe jedna to dość dobry D-Link(dfe-538tx), i standartowy relatek(rtl8029as) choć zastanawiałem się nad tym rtl - jest on dość stary, jeszcze z pierwszej pracowni ale napewno sprawny, łącze to neostrada na
st 510
pozdrawiam
Mariusz
_________________
mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu May 19, 2005 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc tak...
Ta wersja Freesco jest mi osobiście mało znana, ponieważ pracuję na 0.2.7, cały mój udział w tym przedsięwzięciu sprowadzał się do przygotowania konfiguracji, rozesłania jej do testów i przygotowania obrazu.
Wiem jednak na pewno, że jest to wstępna konfiguracja dla PPPoE, czyli st510 musi zostać przestawiony w tryb modemu. Czy na pewno tak jest? W opisanym przypadku twoim interfejsem lokalnym będzie eth0 zaś zewnętrznym będzie eth1 (tak to jest w przypadku neostrady). Oczywiście zakładam, że wykorzystałeś tę wersję z K¦E. Sprawdź poleceniem ifconfig, jakie msz interfejsy i po adresie MAC dojdziesz, którą kartę system widzi poprawnie. W przypadku podczas startu powinien ci wypisać co i jak..
Jeśli natomiast próbujesz dołączyć Freesco do st510 pracującego w trybie routera, to należałoby skonfigurować Freesco w trybie "ethernet router" i wykorzystać inny obraz Freesco do tego. W K¦E opisywałem konfigurację dla DSL (ethernet router) dla wersji 0.2.7.
Trudno mi dalej radzić ponieważ nadal bardzo oszczędnie dawkujesz potrzebne dane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group