Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windows 98 problemy z rejestrem i inne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndrzejM
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Oct 2004
Posty: 81
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Wed May 11, 2005 8:43 pm    Temat postu: Windows 98 problemy z rejestrem i inne Odpowiedz z cytatem

Mam Problem . Kiedyś robiłem poprawkę w którymś z plików systemowych - poprawiałem hasło na użytkownika przy logowaniu do sieci . Dziś uczniowie pomagali mi instalować Win 98 na kompie uczniowskim . Niestety tak niefortunnie , że hasło na studenta xx zrobili nie starta (słynne)a jakieś inne ( nie pamiętają ) a pracownia ma tylko win 98 łącznie z nauczycielskim . Nie chce instalowac ponownie win 98 - za duzo programów juz nagrałem - a chce poprawić hasło. Ktoś mi przypomni jak sie dostac i do jakiego pliku .

pozdrawiam Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed May 11, 2005 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę z pamięci, bo nie mam teraz pod ręką żadnego windowsa, ale zdaje się że plik miał rozszerzenie pwl i był w katalogu Windows, powinno ci się udać dostać do niego z poziomu awaryjnego. Chyba hasła były nieszyfrowane, ale głowy za to nie dam. Z tym, że jeśli ten komputer loguje się do domeny, to hasła chyba nie są lokalnie przechowywane tylko na serwerze (więc chyba WinNT), jeśli to jest tylko hasło lokalne to z panelu sterowania też chyba da się to zrobić ( a plik pwl również można chyba po prostu wyrzucić).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Wed May 11, 2005 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli to jest na serwerze jako admin powinieneś móc "wyczyścić" hasło lub je zmienić, zaś pliki pwl jak pisał kolega można wyrzucić Very Happy - są programy do łamania haseł pamiętam jeden składał się z 2 cześci jedna służyła do łamania haseł druga szpiegowała konkretny komputer (antywirus widzial ją jako trojana - choć sterować nie można było nim) program/wirus nazywał się Cain - ale nie radzę go instalować, bo mimo w końcu to wirus Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sat May 21, 2005 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może moja odpowiedz jest troche spoźniona no ale... Jak pan maciek napisał hasła do win9x/me są rzeczywiście w plikach *.pw, niestety nie pamietam ich dokładniej lokalizacji. Zeby oszukać system, odpalamy kompa z płyty 98, znajdujemy pwl, kasujemy go (komenda del) i za pomoca edita tworzymy pusty plik pwl o takiej samej nazwie jak poprzedni. Wyjmujemy płytkę, i odpalamy kompa. Przy logowaniu wyskoczy nam jakis błąd, ale nic sie nie stanie. Będziemy mogli zalogować sie uzywając dowolnego hasła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Sat May 21, 2005 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamietam Win 98 jest taki głupi, że przy wielu jego prośbach o haslo można dać anuluj a on i tak nam wejdzie do systemu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Tue May 24, 2005 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak kazdy Windows, dlatego używam Linuxa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Wed May 25, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to źle myślisz robiłem zabawy z rejestem u siebie w sieci (zrobiłem kopie rejestru poczym jako inny user chciałem ją wrzucić, a nie miałem praw aby to zrobić) system mi zabronił - nic nie zrobił tylko mi napisał "brak dostępu"... widać trzeba uprawnienia NTFS obchodzić, ale tu nie jest tak prosto jak w win 98 Very Happy, choć z tego co wiem wiele zabezpieczeń można obejść Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group