Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klient wyskakująca instalacja visty od nowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Mar 09, 2009 12:19 pm    Temat postu: Klient wyskakująca instalacja visty od nowa Odpowiedz z cytatem

Chodzi oto ze jak przywróce obraz w Ipat to działa przez jakiś dzień może dwa. Potem jednak wyskakuje okienko z opcją wyboru instalcji klienta i jescze dwie pozycje. WEchodzę w ipata i ustawiam na orginal check point czasem pomoze. Ale dlaczego się tak dzieje ?
Dodam ze wcześniej z tą jednostką były problemu typu restart stacji, mam takie dwie jednostki pozostałe chodzą bezproblemowo. Może ktoś ma lekarstwo na to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Mon Mar 09, 2009 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może przetestuj czymś dysk dokładniej ...
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Mar 09, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PODEJRZEWASZ JAKIEŚ WIRUSY?. Ale chodzi o to ze co rusz po przywróceniu formatu chce się instalować od nowa Vista
Do tego jest jeszcze w Ipat na serwerze ze komputer stan BIOS i nie idzie reinstalacja. Musze zresetować jednostkę i jest ok a tak to jest komunikat wybrać ustawienia regionalne klawiature a potem monit o hasło i tu nie przechodzi ani admin ani student. DZiwne


Ostatnio zmieniony przez kareo dnia Mon Mar 09, 2009 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Mar 09, 2009 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
PODEJŻEWASZ

PAC!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Mar 09, 2009 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle człowiek coś napisze w pośpiechu z błędem i od razu afera. CZekałem na podpowiedź w temacie. Ale widzę że musze się pilnować jak na j polskim bo mnie zaraz co niektórzy będą strofować.
DZIĘKI ZA POMOC !!!. Trzeba jak zawsze samemu dojść do tego czytająć forum, przeglądając grupy dyskusyjne i info na necie. Jak człowiek sam sobie nie poradzi to ciężko jakoś.
Pozdrawiam modów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem nikt nie ma pojęcia, co jest przyczyną przedstawianego problemu.
Niekiedy, ktoś - kto ma pojęcie, jeszcze nie miał czasu przeczytać forum.
Czasami rozwiązanie pojawi się po kilku dniach, a nie po paru godzinach.
Więc nie użalaj się, ale poczekaj. Nikt tu kasy za pisanie nie bierze, to jest samopomoc.
A nauczyciel MUSI pisać zgodnie z zasadami ortograficznymi, więc nie dziw się reakcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
PODEJRZEWASZ JAKIEŚ WIRUSY?. Ale chodzi o to ze co rusz po przywróceniu formatu chce się instalować od nowa Vista
Do tego jest jeszcze w Ipat na serwerze ze komputer stan BIOS i nie idzie reinstalacja. Musze zresetować jednostkę i jest ok a tak to jest komunikat wybrać ustawienia regionalne klawiature a potem monit o hasło i tu nie przechodzi ani admin ani student. DZiwne


Nie wirusy a błędy na dysku czy źle zrobiony obraz który instalujesz.
Podaj dokładnie po kolei co robisz i jak... bo czytając powyższe nie bardzo wiem o co chodzi
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

probuje po prostu zainstalować obraz nawet ten pierwotny. IPat pokazuje kompa w stanie BIOS. Jak recznie zrestartuje idzie instalacja ale po restarcie jest okno wyboru 3 pozycje(było walkowane na forum) Nawet Pan podał linka do rozwiązania instalacji bez karty sieciowej i ze zmianami w Biosie. Ale myślę i mam nadzieje ze się uda jakoś inaczej to zrobić.
Poza tym mam zrobiony pakiet przyrostowy w którym blokowany jest Ipat na student na admin jest ok. Może to sprawa niezgodności z obrazem. ALe jak to zmienić to nie wiem. Udało mi się raz zrobić obraz wg instrukcji konceptu i był zgodny. Pozostałe pakiety już wyskakiwał ten komunikat że pewne programy są blokowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 3:16 pm    Temat postu: DO MACIEJA Odpowiedz z cytatem

Drogi Maćku rozumiem Cię doskonale ale wiadomo jak jest frustracja narasta jak człowiek ma problemy i nie może rozwiązać. Jestem człowiekiem który musi za wszelką cenę rozwikłać dany problem, mało tego nie pozostaje na laurach ale staram się zrozumieć dlaczego tak się zstało a nie inaczej. Probóje różnych możłiwości aż będe pewien ze umiem to robić a nie że mi się udało bo tak wiele rzeczy zrobiłem ale... już nie pamietam jak. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zazdroszcze wiedzy. Poza tym chętny jestem na szkolenia a tu w szkole bieda nie ma kasy nikt się nie interesuje że nie działa to czy tamto. Drugi "INFORMATYK" ma 4 h i nie ma zielonego pojęcia w niczym. A ja mam pod opieką 2 pracownie SBS2008 SBS 2005 MCI oraz całą siećszkolną. Do tego dochodzi wychowawstwo problemy z uczniami, sekretariat optivum, mol w bibliotece jak trzeba pomoc, opieka nad stroną szkolną. Oraz co dziwne kierownictwo świetlicy w zastępstwie jak narazie za koleżankę bo jest na macierzyńskim. WIĘC ZROZUM.
Do tego jeszcze własna budowa domkutzn wykończenie wewnątrz. SAm się już kończe. JESZCZE RAZ POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie możliwe przyczyny, sposoby naprawy/diagnozy:

1. Źle zrobiony obraz w iPAT z którego instalujesz system. Jeśli nie ma systemu to startuje instalka przez sieć poprzez WDS. Możesz sprawdzić na działającej stacji czy z iPATa instaluje się ok
2. Sprawdzić ustawienia w BIOSie by nie bootował się z LANu.
3. Sprawdzić dysk czy nie ma BADów.[/list]
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 9:34 pm    Temat postu: DZięki poradziłem sobie Odpowiedz z cytatem

Jakoś się udało wmusiłem w IPat instalacje obrazu oryginała zrobionego przez instalatorów. Następnie zainstalowałem pakiety skaner mój office2003 który jest zgodny z obrazem oraz pakiet jeszce jeden który stworzyłem ale chyba nie jest zgodny bo nadal jest problem z blokowaniem programów startowych (systray) z poziomu studentaD.
Dziś próbowałem zainstalować pewne rzeczy z pozimu admina np jave, włączyłem obsługę USB z poziomu student. Dałem w Ipat polecenia zapisz dane po następnym uruchomieniu następnie po restarcie zapisz dane. Stworzył mi nowy punkt kontrolny stare powywalał - tak przynajmniej pisało. Zalogowałem się posprawdzałem jest ok tylko boli mnie to blokowanie programów startowych tego IPAta. aby odblokować muszę wpisać administrator i hasło.
Może na to masz lekarstwo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Tue Mar 10, 2009 9:54 pm    Temat postu: Re: DZięki poradziłem sobie Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:

Może na to masz lekarstwo?


Lekarstwem jest przyjęcie do wiadomości że tak ma być i na chwilę obecną tego nie da się zmienić (oficjalne stanowisko od gościa z intela)
Nie ma potrzeby by agent iPAT był uruchomiony u studenta, a admin se poradzi.
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Wed Mar 11, 2009 3:00 pm    Temat postu: DZIĘKI Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne za wszelką pomoc. A ja nadal będe studiował różne posty w celu zdobywania wiedzy z zarządzania sieciami SBSMEN.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group