Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

strona internetowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Szkolne strony www
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2008
Posty: 45

PostWysłany: Tue Feb 24, 2009 2:36 pm    Temat postu: strona internetowa Odpowiedz z cytatem

Drodzy nauczyciele informatyki, napiszcie mi czy robicie i w jakim programie stronę internetową swojej placówki? pozdrawiam Razz
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Feb 24, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Agnieszko! Na pewno niektórzy nauczyciele "robią stronę" szkolną. Jednak czasy robienia stron w jakimś programie minęły bezpowrotnie. Dziś korzysta się raczej z tzw CMS, czyli systemów zarządzania treścią, które wypełnia się tą treścią z poziomu przeglądarki internetowej. Dzisiejsze strony to przeważnie aplikacje tzw. server-side, więc należałoby raczej mówić nie o "robieniu", ale programowaniu np. w języku php. Do tego jest wiele aplikacji, choć przyznam się, że żadna znana mi nie działa w Windowsie.
Najlepiej wykorzystać coś z otwartych standardów, kilka uwag na ten temat znajduje się w dziale szkolne strony www i to jest właściwy dział na dyskusje o stronach. Z tego względu wątek tam właśnie przenoszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2008
Posty: 45

PostWysłany: Tue Feb 24, 2009 11:27 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

ok!!! i sorki za poruszenie tego tematu!!!!właśnie tutaj!!!!
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Feb 25, 2009 2:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tutaj jest odpowiednie miejsce Smile
... a wątki porządkuję, po to by potomnym łatwiej było coś znaleźć Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2008
Posty: 45

PostWysłany: Wed Feb 25, 2009 12:10 pm    Temat postu: :)) Odpowiedz z cytatem

ok! ok! Dobry Duszku!!!! Smile
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie nie zgodze się z tym że wszyscy tworzą strony (a raczej stają użytkownikami) korzystając z gotowych cms-ow typu joomla itp. Sam jestem twórcą szkolnej strony i stworzyłem ją od podstaw zupełnie sam ucząc się poszczególnych części składni języka html oraz pewnych elementów php i naprawdę nie żaluje bo bardzo rozwinąłem się w tej dziedzinie. Był czas że usilnie starałem się przyswoić sobie joomle i stwierdziłem po jakimś czasie że stwarza ona więcej problemów i trudności administratorowi niż praca ze stroną np szkolną bez cmsa. W tej chwili pracuję nad podpięciem cmsa do własnej strony i jeżeli mi się to uda nigdy po gotowego cmsa nie sięgnę w którym niby wszystko intuicyjnie a jednak nie wiadomo o co chodzi. Takie moje zdanie na ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ze ktoś postanawia się sam nauczyć i robi stronę, jest bardzo pozytywnym faktem. Jednak nie zmienia to sytuacji ogólnej. Tradycyjne strony html dla dużej ilości zmienianych treści są niewygodne. Oczywiście można sobie takie strony robić w wordzie, openoffice, czy nawetw publisherze. Można używać front page. Wszystkie te programy generują ogromną ilość śmieciowego kodu, strony są ciężkie i na dodatek często się inaczej wyświetlają w różnych przeglądarkach.
Jest kilka programów płatnych, ale te raczej dla szkół są niedostępne, jest kilka programów darmowych - choćby NVU i można je wykorzystać np. do uczenia podstaw html (na zajęciach), ale robienie dużej strony i dodawanie nowych treści ręcznie, czasem parę razy w tygodniu, to moim zdaniem zbyt sensowne nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie joomla, to może php-fusion...
Obsługa dość łatwa - ja osobiście z tej opcji korzystam na stronie szkoły.
Każdy użytkownik, także uczeń może przesłać zdjęcie, newsa, artykuł, który po spełnioneniu odpowiednich warunków admin strony klepnięciem akceptuje i jest na stronie.
Trochę trwa zorganizowanie całości,jak wszędzie, ale potem ie trzeba wiele się głowić...
Dużo jest gotowych styli, a jak ktoś chce może sam pokombinować...

Tak jak napisał Maciek - zarządzanie stroną w starym wydaniu jest upierdliwe - dokładasz coś, dopisywać odsyłacze... itd. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko na ile jesteśmy świadomymi użytkownikami internetu i ponikąd jego twórcami? Ja na ten przykład zapoznaje uczniów z podstawami htmla i arkuszy css. Uważam za genialną rzecz tworzyć np fajne menu na bazie zwykłej listy, zabawa divami i wiele wiele innych ciekawych rzeczy, np modyfikowanie strony poprzez arkusz. Dla zaawansowania można oczywiście podpinać jakieś gotowe cmsy do strony takie jak np textpattern, łatwy i przyjemny w obsłudze i instalacji w przeciwieństwie do wspomnianej joomli. Oszczędność czasu i niewielka ilość podstron przemawia za "gotowcami", html+css+php+javascript przemawia za samodzielnym tworzeniem i odkrywaniem tajników informatyki bo tylko takie daje 100% satysfakcji a taka wydaje się dla ucznia ale i nie tylko bardzo ważna Smile.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Mar 20, 2009 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba rozdzielić dwie sprawy... prowadzenie strony szkolnej, gdzie trzeba sobie ułatwiać sprawę i nauczanie...
Co do strony szkolnej - to już pisałem...

Jeśli chodzi o edukowanie - to oczywiście, podstawy języka HTML.
Pierwsze strony robią w notatniku - łącznie z tworzeniem tabel itd.
Potem oczywiście FrontPage, bo po co ma mercedes stać w garażu a my dalej jakimś maluchem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina375
Gość





PostWysłany: Wed Feb 12, 2014 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy warto robić strony internetowe na darmowych domenach, z szablonów?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Szkolne strony www Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group