Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konfig Internetu w SBS2005

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Feb 20, 2009 2:14 pm    Temat postu: Konfig Internetu w SBS2005 Odpowiedz z cytatem

Mam neta dsl modem-router z 4 wyjsciami podłaczona praconia 2008 na jednym kablu net działa. druga pracownia net działa na serwerze ale nie działa na LAN moze źle kofig karte.
jak ustawić karte Internet i LAn ja jakimś przykładzie aby działało załóżmy że router przydizela przez DhCP serwerowi nr IP 192.168. 2.10.
Rozpisze ktoś konfig z bramami i dns i winsami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sun Feb 22, 2009 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=163&id2=102
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sun Feb 22, 2009 4:53 pm    Temat postu: dzięki za link ale to SBS 2005 edycja jesień Odpowiedz z cytatem

Pytanie moje - jakiś konkretny adres miał serwer w tamtej edycji bo w 2008 192 168 28 1 a tu nie wiem chyba sieć działała w innej puli adresów 10 0 0 1. To dwie różne pule wiec druga pracownia musi też działać na puli 198..... bo nie będzie neta. SOrki za lamerskie pytania ale sieci narazie to dla mnie czarna magia.
Kreatora połączenia nie ma w 2005 na serwerze chyba narazie przepiąłem kable i serwer i pracownia mają net bo kabel od routera idzie do swicha a ze swicha na kompy i serwer.
ALe chciałbym aby wszystko szło przez serwer bo przecież Isa tam jest jakis firewal i pewnie zwiększy to bezpieczeństwo mojej sieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Feb 22, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, znajomość zagadnień sieciowych jest do poprawnej konfiguracji niezbędna. Może skoro to dla ciebie "czarna magia", poprosisz o pomoc jakiegoś ucznia?
Podpowiem, że zakres sieci na jakim chodzą dwie osobno połączone pracownie nie ma znaczenia, każda z nich ma swój wewnętrzny LAN i wzajemnie nie są od siebie zależne. Zakładając, że miałbyś dwie pracownie z tej samej edycji, mogą sobie spokojnie pracować na standardowych ustawieniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Sun Feb 22, 2009 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedna pracownia 2005 jesień druga 2008 Lato. w tej drugiej net jest a w 2005 nie tak jakbym chciał. Ale dzięki poradze sobie wcześniej czy później a uczniowie w szkole podstawowej niewiele pomogą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group