Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Webuzzz.pl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Feb 14, 2009 12:23 am    Temat postu: Webuzzz.pl Odpowiedz z cytatem

Drobne pytanie... czy ktoś uruchomił tego CMSa i jak to się sprawuje na SBS2008 ?
Uruchomienie wielu kont może kompletnie zamulić serwer.
Gdzieś czytałem, że za mało miejsca na serwerze na osiągnięcie zadowalających efektów... Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Feb 14, 2009 12:49 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Wdrożyłem tego CMSa u mnie na osobnej maszynie. To bardzo ciekawa propozycja, która daje sporo satysfakcji młodzieży.

Zdecydowanie odradzam tworzenia skryptem wielu kont za jednym razem. Polecam natomiast drugi sposób, gdzie kopiujemy Webuzzza w jedno miejsce. Dla użytkowników indywidualnie tworzymy osobne foldery wirtualne, które są powiazane z tym CMSem. Oszczędzamy miejsce i zapewniamy większe bezpieczeństwo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dividos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 136
Skąd: Konin

PostWysłany: Sat Feb 14, 2009 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie wyjaśnić dlaczego nie tworzyć skryptem kont dla CMSa?
_________________
COŚ JEST TRUDNE ZANIM JEST ŁATWE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Feb 14, 2009 10:03 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

W zasadzie zaproponowano dwie metody tworzenia kont wirtalnych dla użykowników CMSa.
1. Pierwsza zakłada 40 standardowych kont o dziwnych nazwach, gdzie każde konto posiada osobny CMS. Tutaj następuje powielanie tego samego żródła dla wszystkich użytkowników. Oczywiście można pogrzebać w skryptach i je modyfikować, ale już sama zasada powielania mnie zniechęciła.
2. Drugi sposób w praktyce u mnie wygląda tak:
- w zbiorach o:\homepages utworzyłem folder CMS, gdzie znajduje się żródło produktu strony.
- utworzyłem również folder Webuzzz, gdzie znajdują się wszystkie foldery wirtualne użytkowników
- przychodzi uczeń podaje mi nazwę swojej strony i dla niego tworzę katalog, gdzie dodaję i udostępniam Usługa Sieciowa.
- następnie w IIS w domyślnej stronie www tworze foldery wirtualne dla wybranej przez ucznia nazwie robiac powiązanie z tym folderem zbioru appdata. To wszystko. Uczeń przynosi szablon wygenerowany w domu, albo bezpośrednio na stronie modyfikuje zasób appdata, tworzac swoja stronę.

Obie metody prowadzą do tego samego celu. Według mojej oceny a wypróbowałem obie ta druga jest godna polecenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Feb 15, 2009 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem filmik i nasunęło mi się pytanie...
Mamy tam pojęcie instalacji i aktywacji...
Czy sama instalacja automatem też zajmie miejsce na dysku, czy dopiero aktywacja konkretnych kont? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Feb 15, 2009 1:07 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Wg mnie jedno i drugie. Dla pewności najlepiej sprawdzić w skryptach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group