Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windows XP i zasady grup lokalnych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2000
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
butek
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Dec 2007
Posty: 191
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Tue Dec 23, 2008 2:10 am    Temat postu: Windows XP i zasady grup lokalnych Odpowiedz z cytatem

Ustawiłem sobie w domu w zasadach grup lokalnych (gpedit.msc) quote na profil użytkownika i teraz nic nie mogę zrobić na kompie - za mały profil. Mogę się zalogować i mogę uruchoic konsole gpedit.msc ale nic nie mogę w niej zrobić. Jak zresetować zasady grup ?
_________________
Mirosław Butajło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Dec 26, 2008 5:54 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Nie spotkałem się z resetowaniem ustawień GPO dla określonego profilu
Można je odtworzyć z kopii. Ale togo pewnie nie robiłeś.

Dane z profili da się kopiować. Wyjaśnia to ten opis:

http://support.microsoft.com/?kbid=811151

Może w tym kierunku należy się udać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
butek
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Dec 2007
Posty: 191
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Fri Dec 26, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek Fabicki napisał jak to zrobić
Kod:
fsutil quota modify c: 18446744073709551615 18446744073709551615 nazwa_użytkownika

_________________
Mirosław Butajło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Dec 26, 2008 11:13 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Czy to Ci zadziałało, bo jakoś nie umiem sobie poukładać tego. Co maja przydziały dyskowe do odtwarzania zasad i profili. Może jakies wyjaśnienie tam było?
Składnie znalazłem, ale logiki nadal brak
http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc755913.aspx

No chyba, że chodzi tylko o zwiększenie limitów przydziału. Ale to raczej nie załatwia problemu odtwarzania i jest rozwiązaniem trywialnie prostym nawet stosując interfejs graficzny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
butek
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Dec 2007
Posty: 191
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Sat Dec 27, 2008 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie testowałem bo zrobiłem recovery Smile
A moze znasz wyjasnienie mojego problemu
Cytat:
Mam serwer na linuxie i samba jako PDC i chciałbym za pomocą skryptów logowania ustawic quotę na stacjach roboczych z XP . Rejestry umiem zmieniać za pomoca skryptów logowania , ale jak dostać sie do zasad grup za pomoca skryptów logowania ?

_________________
Mirosław Butajło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Dec 27, 2008 11:27 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Sporo w tym temacie znajdziesz tutaj:
http://bezpieczenstwo.idg.pl/artykuly/35084_0/XP.z.zasadami.html

a szczególnie fragment:
Cytat:

Konfiguracja użytkownika jest folderem dającym administratorowi większe pole do popisu. Ustawienia w szablonach administracyjnych mogą istotnie ograniczyć to, co użytkownicy będą widzieli na pulpicie oraz do czego będą mieli dostęp. Znaczna większość opcji rozpoczyna się od groźnie brzmiących słów, np. Panel sterowania: Zabroń dostępu do Panelu sterowania, System: Zapobiegaj dostępowi do narzędzi edycji rejestru, menu Start i pasek zadań: Usuń i zapobiegaj dostępowi do polecenia Zamknij.

Nakładanie tych ograniczeń najlepiej sprawdza się w domenach Windows 2000 lub 2003, gdzie parametry są pobierane z kontrolerów domeny. W wypadku komputera lokalnego przypisanie odmiennych ustawień logującym się użytkownikom jest nieco skomplikowane. Najłatwiej można wpłynąć na to, komu zasady zostaną zaimplementowane, przypisując odpowiednie uprawnienia do folderu GroupPolicy (katalog_systemowy\system32). Jeśli system został zainstalowany w wolumenie NTFS, należy wyłączyć proste udostępnianie folderów w Opcjach folderów, następnie we właściwościach katalogu GroupPolicy określić, że np. grupa Administratorzy nie ma uprawnień do odczytywania jego zawartości. Jeżeli nie masz uprawnień, nie zostaną zastosowane zasady. Trzeba jednak pamiętać, że odebranie sobie uprawnień nie pozwala również na zmianę zasad. Gdy zajdzie konieczność modyfikacji ustawień, należy uprawnienia przywrócić. Nie jest to może najbardziej elastyczne rozwiązanie, ale na pewno na swój sposób skuteczne. Innym, lepszym sposobem ograniczania użytkowników jest wtapianie w rejestr ich profilu odpowiednich ustawień. Tu konieczna jest dokładna znajomość parametrów rejestru oraz duża ostrożność. Nieumiejętne posługiwanie się Edytorem rejestru może być bardzo szkodliwe.


Ponadto wymieniono tam narzędzia do tworzenia skryptów. Zastanawiam się, czy nie lepiej zamiast skryptu utworzyć nowy szablon i tych użytkowników dodać do niego. Możliwe, że jest sposób z linii poleceń dodawania go ręcznie. Tego jeszcze nie wiem. Należy jednak pamiętać, że ustawienia zasad domenowych zawsze będą brały górę nad lokalnymi. Czy za pomocą Samby można to robić na klientach XP nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Tue Jan 06, 2009 7:31 pm    Temat postu: Odworzenie uprawnień Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o przywrócenie ustawień sprzed zmiany ustawień gpedit.
Może pomoze przywrócenie systemy do czasu gdy działał poprawnie najlepiej z poziomu innego systemu. Ja to robię z ERD Comander i powinno zadziałac. Oczywiście mowa o komputerze nie wpiętym w sieć
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2000 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group