Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Outlook Express na stacjach roboczych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wed Dec 17, 2008 3:20 pm    Temat postu: Outlook Express na stacjach roboczych Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc!!! Na stacjach roboczych po zalogowaniu się przez uczniów i skonfigurowaniu programu Outlook Express, uczniowie nie mogą odebrać ani wysłać wiadomości. Pojawia się komunikat następującej treści:
Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło to być spowodowane nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długotrwałym okresem nieaktywności. Numer błędu:0x800ccc0f

Prawdopodobnie w coś jest zablokowane w serwerze ale nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Po zalogowaniu się na stacji jako administrator i skonfigurowaniu programu również nie mogę odebrać poczty outlookiem pojawia się ten sam komunikat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Dec 17, 2008 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod Vistą nie ma Outlooka Expressa...
Jest alternatywny program - Poczta Sytemu Windows... z tym, że jak pamiętam, nie na każdym poziomie widoczny - na C przerzucałem skróta!

Ale uprzedź uczniów, że to nie jest dobre rozwiązanie, bo po wylogowaniu się ich konfigurację kont i całą pocztę trafi szlag...
Więc, niech zaznaczą opcje - po ściągnięciu, pozostaw kopię poczty na serwerze.

Znakomicie za to się to sprawdza przy ćwiczeniu dot. konfiguracji konta i jak chcesz zrobić sprawdzian tej umiejętności, to każesz się wylogować i masz czysty programik do konfiguracji... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście nie zauważyłem nawet, że Vista nie korzysta z Outlooka ale program jest bardzo zbliżony do Outlooka.
Wszystko byłoby dobrze gdyby po skonfigurowaniu uczniowie mogli wysłać i odebrać pocztę co jest niemożliwe. To że po wylogowaniu wszystko szlak trafi to już inna bajka.
Może jednak ktoś podpowie mi gdzie i co na serwerze ustawić aby można było wysyłać i odbierać pocztę. Plisss
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ISA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak coś przeczuwałem, że będzie problem z ISA Sad a coś więcej na ten temat??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group