Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SUPER MEMO = SUPER PROBLEM
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Mon Dec 15, 2008 8:15 pm    Temat postu: SUPER MEMO = SUPER PROBLEM Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie tego super oprogramowania które przyprawia mnie o ból brzucha i głowy.
Podane jest w instrukcji 2 sposoby instalacja programu. Mam płytę, którą nie czyta żadna stacja CD-ROM w pracowni więc próbuje ściągnąć przez stronę. I tuaj po wstępnej weryfikacji wpisaniu loginu i hasła zostaje przepuszczony dalej i kiedy chce ściągnąć pobieracza pwn kiedy wpisuje login i hasło komunikat obwieszcza że mój login i hasło są nieprawidłowe i ta cała dobrze zapowiadająca się zabawa w drastyczny sposób się kończy.
Czy komuś takie kwiatki sie zdarzyły? a jeśli tak to co z tym zrobił?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Dec 15, 2008 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA instalowałem z płyty bez problemu. Za to problemy są z uruchamianiem, na jednych kompach chodzi a na drugich schodzi... do parteru zaraz po starcie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Mon Dec 15, 2008 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawia mnie ten fakt, wziąłem płytę do domu i z mojego laptoka płyta rusza, natomiast w pracowni wisi. Czy to nie jest czasem płyta DVD? Komputery chyba są wyposażone w dvd...
A tak na marginesie to frustrujące jest to że firma bierze za to wszystko kupe pieniędzy a jak zawsze wdrożenie tego to godziny siedzenia w pracowni i główkowania czemu to nie działa? Nawet mnie to już nie śmieszy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bw
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Oct 2008
Posty: 29
Pomógł: 1
Skąd: G-wo

PostWysłany: Mon Dec 15, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananos napisał:
Czy to nie jest czasem płyta DVD? ...


To jest płyta DVD.
Zainstalowałem "to to..." i działa bez problemu na wszystkich stacjach.
Program przechowuje dane w folderze dane aplikacji i musi mieć do niego odstęp. Jeżeli nie działa to prawdopodobnie są problemu z prawami do tego folderu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2008
Posty: 45

PostWysłany: Wed Dec 17, 2008 3:22 pm    Temat postu: meme Odpowiedz z cytatem

ja mialam tez problem. chciałam instalowac ze strony internetowej ale był ten sam problem z hasłami logowania. zadzwoniłam do serwisu a tam Paniusia powiedziala zeby lepiej robić to z płyty bo przez internet bedzie to za długo trwało i wogóle nie potrafiła odpowiedziec dlaczego hasło jest nieważne.
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Wed Dec 17, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje napisać do nich maila, jest w tych papierach co otrzymaliście do pracowni. Odpiszą jak to wszystko wyprostować. Wysłali mi jakiś przepis, i wydaje się dość skomplikowany, w razie trudności proszą by kontaktować się z infolinią gdzię pani uprzejmie o wszystkim poinformuje, czyli z pewnością problemu nie rozwiąże Smile, a jedynie zasugeruje coś tam, co kazano jej powtarzać jak mantre. Co za obłęd Smile.
Powodzonka w instalacji pakietu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2008
Posty: 45

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 11:02 am    Temat postu: :)) Odpowiedz z cytatem

napisałam mejla ze zrzutem ekranu....... ale nie dostałam do tej chwili rzadnej odpowiedzi. wiec narazie wstrzymuję sie z instalacją pakietu!!!!
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 1:34 pm    Temat postu: Re: :)) Odpowiedz z cytatem

Agnieszka napisał:
rzadnej

Oj! żadnej!!! Nasze forum czytują także uczniowie :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej123
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 12

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To komus udalo dodzwonic sie na 0 800 707 155??? Ja nie mialem tyle szczescia - zawsze byl tylko jakis dziwny sygnal po komunikacie lektora a na e-mail odpowiada tylko automat i twierdzi ze ktos odpisze w najblizszym czasie.
Juz pare razy mialem sie zabrac za instalacje SuperMemo:( ale perspektywa kolejnych watpliwosci i problemow odbierala mi zapal.
Na plytce DVD z programem jest w PDFie dosc dokladny opis jak to zainstalowac ale jak to z instrukcjami bywa ciezko je o cos dopytac i rozwiac watpliwosci. Nie chcialbym eksperymentowac calkowicie w ciemno bo w pracowni na ta chwile wszystko RELATYWNIE dziala, wiec moze ktos z Panstwa cos mi podpowie odnosnie instalacji tego kursu.

Jak to jest z tymi licencjami? W pismie do szkol jest mowa o 11 a komputerow jest 12 w pracowni. Ktos pisal ze na serwerze sie nie instaluje kursu tylko kopiuje zawartość płyt (to moze dlatego jest 11 licencji) ale jesli chcialbym zeby komputerem nauczyciela byl serwer to chyba na nim tez instaluje Panel nauczyciela. Z drugiej strony komputerem nauczyciela moze byc ktoras ze stacji roboczych i wtedy tam trzeba zainstalowac panel nauczyciela?

Pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kos
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 32

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się dodzwoniłem.
A problem mam taki, że na koncie operatora lokalnie i na kontach nauczycielskich w domenie program działa, natomiast na kontach uczniowskich (konkretnie badałem poziom d) jest tak:
uruchamiam program, tworzę nowego użytkownika w programie, chcę się zalogować jako ten użytkownik do programu i zonk (!); w tym momencie pokazuje się komunikat, że program przestał działać i wszystko się dołuje.
Pani w infolinii, powiedziała, że trzeba odblokować dostęp użytkowników z poziomu d do folderu, czy pliku tego programu (sama dokładnie nie wiedziała, a odpowiedź otrzymałem po jej z kimś konsultacjach).
Program mam zainstalowany na stacjach w wersji pełnej tj. bez wgrywania plików na serwer- jest to jedna z dwóch opcji instalacji. Pani z info popwiedziała, że gdyby zainstalować program w sposób z wgrywaniem plików na serwer to i tak byłby ten sam problem.

Kolega "bw" pisał wyżej, że jemu wszystko działa- może kolega udzieliłby kilku wskazówek?

Moje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów:
co, gdzie i jak odblokować, aby to działało bezproblemowo na kontach uczniowskich poziomu d???
_________________
kos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem to szczęście i dwa razy dzwoniłem i za każdym razem rozmawiałem z miłą panią. Wysłali też do mnie maila z konkretną odpowiedzią do przedstawionego problemu. Nie mogę narzekać.
Płyta w żaden sposób nie działa, zacząłem więc ściągać przez internet. Szacowany czas to bagatelka: 8 h. Więc pójdę do domu, położę się spać i myślę że jeszcze przed Wigilią przystąpię do instalacji o ile taki plik przejdzie mi przez łącza :-/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bw
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Oct 2008
Posty: 29
Pomógł: 1
Skąd: G-wo

PostWysłany: Thu Dec 18, 2008 11:34 pm    Temat postu: SuperMemo Odpowiedz z cytatem

Wywołany do tablicy odpowiadam:
Instalację zrobiłem w pracowni wiosna 2008, konta użytkowników przypisane do poziomu "B"
1. przekopiowałem materiał na serwer i udostępniłem.
2. wyłączyłem na stacjach iPAT
3. przez sieć zainstalowałem program z konta operatora, dodałem skrót do menu poziom B.
4. i w tym miejscu nie pamiętam (było to już około miesiąc temu), czy zaraz załączyłem iPAT, czy dopiero po zalogowaniu i uruchomieniu programu przez użytkownika (wydaje mi się, że to pierwsze)!!!
(niestety nie jest to moja pracownia, płacą mi tylko za to aby wszystko działała).
5. założyłem konta użytkowników (i faktycznie był problem z uruchomieniem SuperMemo), ale jednemu z użytkowników podniosłem uprawnienia dodając go do grupy nauczyciele (nie przenosiłem do konteneru nauczyciele AD, ale dodałem go grupy nauczyciele jako jej członka).
Zalogowałem się na to konto na wszystkich stacjach uruchamiając Program i dodając użytkownika programu SuperMemo. Następnie konto usunąłem z grupy nauczyciele i od tego czasu wszystko działa (na kontach z poziomu B).
6. Na stacjach zainstalowałem tylko moduł uczniowski, nie instalowałem modułu nauczyciele, ponieważ i tak zapewne nikt, nigdy z tego programu nie skorzysta. Program SuperMemo przechwuje informacje o użytkowniku i jego postępach w przekierowanym na serwer dla danego konta folderze dane aplikacji i z tego względu może być włączony iPAT na stacjach.
Podsumowująć: Program zainstalowany zgodnie z warunkami darowizny, działa, a najważniejsze - cała operacja zajęła mi około półtorej godziny czasu. A na koniec: o ile wiem w ciągu miesiąca nikt (poza mną) nawet nie próbował tego uruchomić.
bw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kos
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 32

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, troszku to ssskomplikowane.
Jak będę miał chwilkę, to spróbuję nadać studentom pełne uprawnienia do podfolderu pogramu S..M..UX w folderze Program Files.
Ciekawe, czy to pomoże...
_________________
kos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2008
Posty: 45

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 12:43 pm    Temat postu: żadnej żadnej żadnej Odpowiedz z cytatem

jejku ale literówki uczniom, też się czasem przytrafiaja!!!!
ale fajnie że w sieci jest ktos kto zwraca uwagę na takie wpadki.
serdeczne pozdrowienia na święta!!!!
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Dec 19, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również serdecznie pozdrawiam i wszystkiego najlepszego na święta.
Firefox ma fajną opcję sprawdzania pisowni, radzę z tego korzystać, bo owszem uczniom się zdarzają, ale nauczycielom nie wolno. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group