Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

laptop nie widzi dysków uczniowskich

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Mon Nov 24, 2008 6:34 pm    Temat postu: laptop nie widzi dysków uczniowskich Odpowiedz z cytatem

Więc tak: 1.Do pracowni dokupiono dodatkowego laptopa dla mnie. Sprawdziłam-w sieci jest. No więc dlaczego nie mam możliwości wglądu w dyski uczniowskie, mój nie widzi żadnych innych oprócz mojego. 2. Z tego, co wiem, poziom c powinien mieć możliwość korzystania z pedrive i do stacji dysków. A u mnie nie można. Co z tym zrobić???


Dzięki Mirek za odp. Tyle tych spraw, ze nie wiedzialam co dać w temacie:) na przyszlosc sie poprawie. Na laptopie jest vista biznes, więc jak podpiąć do domeny? A co zrobić, żeby pendrive byl dostępny i te plyty na poziomie C?? I jeszcze jedno: próbuję zainstalować gimpa na kompie uczniowskim, na poziomie c. ściągam, instalka jest, ale nie ma programu, gdy chce cos robic w gimpie, za kazdym razem musze od nowa za pomoca instalki. Jej, przepr, ale tak jak juz kiedys pisalam..... zaczynam i to moje infmatyczne slownictwo jest takie ubogie. Z gory dzieki za odp. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Nov 24, 2008 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie znów piszesz o tym samym tworząc nowy wątek. To nie jest dobry sposób, znacznie lepiej było dołączyć nowy post do poprzedniego wątku. Tworzenie nowego wątku na ten sam temat tylko wprowadza bałagan.
Z poziomu ucznia nie zainstalujesz niczego. Uprawnienia do instalowania programów ma np. administrator lub operator. Jeśli jest to pracownia z IPAT to jeszcze trzeba go przedtem na danym komputerze wyłączyć.
Dołączenie komputera z vistą do domeny odbywa się zupełnie podobnie jak w xp. Zostało to już opisane kilkakrotnie. Poszukaj na forum lub www.kopi.edu.pl. na przykład tu:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=119&id2=102

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Wed Nov 26, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Więc tak-sprawdzilam, laptop jest w domenie, dyskow uczniowskich nie widzi i nie wiem jak to zrobic, zeby widzial:(
2. Instaluję program, np gimpa na komputerze uczniowskim oczywiscie jako admin. Instalka jest, program za kazdym razem musze uruchamiac od nowa... Ipat jest, ale go wylaczam. Do czego on w ogole jest?? Czy to przez niego nie moge zainstalowac programu??? probuje tez odinstalowac cenzora, bo mnie wkurza. To jakas porazka, dzieci nie moga grafiki sciagac. Programy, do ktorych nie chce zeby mialy dostep-poblokowalam przez serwer, nad reszta w miare panuje...a ten cenzor, echhhh. No i niby ok, niby odinstalowany, wlaczam koma, a on znowu jest..... Hm.
3. No i jak z tymi pendndrive i plytami na poziomie c? co zrobic, zeby byl dostep??[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Wed Nov 26, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha no i jest vista biznes, tak, wiem, ze home do domeny nie przylacze, bo juz probowalam wczesniej z moim prywatnym laptopem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group