Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Laptok" dla każdego ucznia...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> Informatyka w szkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Nov 15, 2008 1:24 am    Temat postu: "Laptok" dla każdego ucznia... Odpowiedz z cytatem

Rusza projekt laptop dla każdego ucznia...
Okazało się, że mieliśmy szczęście i znaleźliśmy się wśród 400 szkół wytypowanych do projektu.
Na razie mało wiadomo o tym programie, ale jeśli ktoś wie coś więcej konkretnie, to proponuje ten wątek...

Według moich informacji uczniowie klas pierwszych wytypowanych szkół gimnazjalnych, mają otrzymać (KAŻDY, bez względu na dochody w rodzinie) notebooka i mają go używać w szkole na każdym przedmiocie, gdzie mają robić sobie notatki.
Nie będzie noszenia zeszytów...
Ciekaw jestem, jak pani od polskiego będzie teraz szła do domu niosąc zamiast 30 zeszytów z 30-oma kompami pod pachą.... hehe.
Uczeń będzie kończył szkołę z notebookiem i wychodzi z nim ze szkoły - czyli jest do niego przypisany.
Znowu nasuwa się pytanie ile z tych kompów pójdzie na sprzedaż... no bo jak wyegzekwuje sie to aby tego nie zrobili???

15 osób z kadry ma także dostać notebooka - ma być niby służbowy, ale przypisany do osoby...
Jak to ma być w praktyce - nie wiem...

Już wkrótce zacznie się 20 godzinne szkolenie kadry jak wykorzystać kompa w procesie dydaktycznym, to może coś więcej się dowiem...

Zamierzenie w sumie słuszne, tylko pozostaje pytanie czy gminy są do tego przygotowane...?
Bo przecież trzeba będzie porobić w szkole hot-spoty, żeby taki kompik mógł korzystać z sieci...
i to z niezłym łączem, bo jak nagle 100 kompów zacznie ssać z sieci, to wszystko stanie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Nov 17, 2008 8:18 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Temat niezwykle interesowny i drażliwy. Prosimy o szczegóły, gdy coś się jeszcze wyjaśni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Nov 17, 2008 10:11 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Temat niezwykle interesowny i drażliwy. Prosimy o szczegóły, gdy coś się jeszcze wyjaśni


Póki co, to wszystko owiane jest tajemnicą... nie ma inf na stronach MEN, Kuratorium...
Jest tylko wywiad z profesorem Sysło...
Może coś więcej będzie wiadomo, po szkoleniu dla nauczycieli Rolling Eyes

Ponieważ mam notebooka w pracowni, dyrekcja uznała, że ja nie będę objęty programem i nie dostanę wspaniałego prezentu od rządu Tuska Wink Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Nov 18, 2008 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale fajne: notebook zamiast zeszytu - sam poprawia błedy a uczeń po pewnym czasie nie będzie umiał się podpisać długopisem.
A tak nawiasem to jak będą zasilane notebooki w klasie (bateria przecież nie wytrzyma np 6 godzin), kto i za ile przygotuje infrastrukturę techniczną w szkole?
No i jeszcze jedno - kto będzie serwisował ten sprzęt?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Nov 18, 2008 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotrT napisał:
Ale fajne: notebook zamiast zeszytu - sam poprawia błedy a uczeń po pewnym czasie nie będzie umiał się podpisać długopisem.
A tak nawiasem to jak będą zasilane notebooki w klasie (bateria przecież nie wytrzyma np 6 godzin), kto i za ile przygotuje infrastrukturę techniczną w szkole?
No i jeszcze jedno - kto będzie serwisował ten sprzęt?


Pytania ciekawe, ale póki co, nie ma na nie odpowiedzi, nawet na stronach MEN...
Pewnie jak zwykle, MEN rzuci hasło, a wy "róbta co chceta" najlepiej gratis... Laughing
Co do nauki pisania...
Tak jak nie zawrócisz wody w Wiśle, tak nie zatrzymasz postępu techniki...
Czy nam sie to podoba czy nie - za chwile wszyscy bedziemy posługiwać się edytorem tekstu...
Popatrz na to z innej strony - może lepiej, jeżeli uczniowie w ogóle będą pisać... a poprawiacz może spowoduje zapamietanie ze coś pisze się tak a nie inaczej (wzrokowo zapamięta).

Kto bedzie serwisował?
Nie wiem... ale stworzenie takiej infrastuktury w szkole i jej nadzór to zupełnie inna bajka niż klasopracownia.
W każdym razie nie za pracę za friko...
Jako że mam notebooka w pracowni, nie zostałem zakwalifikowany do grupy nauczycieli, ktora dostanie za darmo kompy... Sad
No i dobrze... wyłączy mnie to także moralnie z calej roboty związanej z uruchomieniem całości przedsięwzięcia w szkole...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Dec 11, 2008 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś chciał się zapoznać z oprogramowaniem na używanym na kursie, to tu można ściagnąć:

http://rapidshare.com/files/167999734/laptop.part1.rar
http://rapidshare.com/files/168013775/laptop.part2.rar

Zanim przystąpimy do instalacji serwera testów, trzeba odblokować na kompie funkcje IIS.
Potem dopiero instalka serwera testów i dalej generatora testów.

Można to zrobić na serwerze, ale ja wolałem to zrobić na stacjach roboczych - widać było dobrze, bo prowadzący był zadowolony z przygotowania pracowni do kursu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 11, 2008 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak na marginesie:
Cytat:
Popatrz na to z innej strony - może lepiej, jeżeli uczniowie w ogóle będą pisać... a poprawiacz może spowoduje zapamietanie ze coś pisze się tak a nie inaczej (wzrokowo zapamięta).

Nie liczyłbym na to. Dostawałem takie wersje elektroniczne prac, że się nóż w kieszeni otwierał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Dec 11, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
tak na marginesie:
Cytat:
Popatrz na to z innej strony - może lepiej, jeżeli uczniowie w ogóle będą pisać... a poprawiacz może spowoduje zapamietanie ze coś pisze się tak a nie inaczej (wzrokowo zapamięta).

Nie liczyłbym na to. Dostawałem takie wersje elektroniczne prac, że się nóż w kieszeni otwierał.


Maćku!
Od tego nie uciekniemy, czy nam się to podoba czy nie... w końcu i tak wszyscy będą pisać na kompie, telefonie czy innym urządzeniu ze wspomagaczami...
A to jakie to będą wersje, to tylko zależeć będzie od naszych wymagań!

Szczyt bezczelności ucznia z mojej pracy...
Koniec semestru, każdy uczeń jak zwykle zgłasza się po jakieś zadanie dodatkowe, żeby ocenę podciągnąć, bo nagle mu zależy.
Rzadko to czynię, bo uważam, że ocena ma odzwierciedlać pracę na przestrzeni całego semestru, a nie jakieś zrywy...
Uczeń bez uzgodnienia ze mną przynosi mi jakiś wydruk i kładzie na biurku...
Pytam - co to jest? - widząc, że nawet nie chciało mu się odsyłaczy usunąć, a na dole sygnaturka z jakiej strony wydrukowane...
- Referat - pada odpowiedź...
- A o czym... - dopytuje, nie chcąc od razu wydać wyroku skazującego
- Nie wiem, nie czytałem... !

Twisted Evil

Zagadka... a właściwie pytanie - jak powinien zachować się w tej sytuacji nauczyciel? Wink Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Thu Dec 11, 2008 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedz do pytania. Jak przewiduje prawo za piractwo, plagiat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Dec 11, 2008 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alibaba napisał:
odpowiedz do pytania. Jak przewiduje prawo za piractwo, plagiat.


To wersja oficjalna... hehe Laughing elegancka !

Ale ten gostek tak mnie wqurzył swoja bezczelnością, że po prostu zgniotłem mu ten produkt i wrzuciłem do kosza... mówiąc, że skoro nie wie co jest w "referacie", to nie jest jego autorem i robię mu przysługę niszcząc dowód oszustwa... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 10:37 am    Temat postu: Trochę szczegółów Odpowiedz z cytatem

Mirku idąc drogą Twojej propozycji:
Każdy rodzić ma dostać bon o wartości 1000 zł (dodam też że nauczyciele też mają dostać laptopy) i będą mogli zakupić sobie sami w sklepie w swoim regionie przeznaczonym do tego celu. (spełniającym warunki określone przez MEN) MEN nie będzie robiło zakupów centralnych bo nie mają na to kasy a środku Unijne są przeznaczane na gminy i to one będą zajmowały się dystrybucją tych laptopów. To ta w dużym skrócie. Co do oprogramowania to każda szkoła realizująca inny program nauczania Smile będzie sama sobie je dobierała i pobierała z serwerów Scholarisa - przynajmniej tak jest w planach. W szkołach ma być udostępniony internet drogą radiową aby każdy miał dostęp. A reszta pytań nikogo nie obchodzi tak jak sprawa statusu opiekuna pracowni.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Jan 08, 2009 2:05 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście sporo propozycji pojawiło się w tym temacie. Niestety prowadząc zajęcia z nauczycielami w ramach akcji "Laptop dla każdego ucznia gimnazjium" przekonałem się, że niestety brak konkretów. Więcej jest wątpliwości i coraz mniej pieniędzy na tę akcję. Jak ostatecznie zostanie rozwiązany ten problem pewnie nie wiedzą nawet nasi ministrowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Thu Jan 22, 2009 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo kasy uwalili przy uchwalaniu budżetu na ten rok. Sam słyszałem jak jeden z posłów śmiał się że kupią laptopy ale chyba dla kilku szkół w Polsce... .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Jan 23, 2009 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darecki30 napisał:
Sporo kasy uwalili przy uchwalaniu budżetu na ten rok. Sam słyszałem jak jeden z posłów śmiał się że kupią laptopy ale chyba dla kilku szkół w Polsce... .


Na razie najwięcej poszło na durnowate w ocenie nauczycieli kursy.
Może to co było na kursie zaproponowano 10 lat temu zaskoczyło by uczestników, ale nie dziś...
W każdym razie moje koleżanki i koledzy wydali jednoznaczną opinię - nic nowego się nie nauczyli... Twisted Evil

A w kwestii zakupu notebooków - odstąpienie od tego projektu będzie gwoździem do trumny obecnego rządu. Nie wolno rozbudzać oczekiwań i się z tego wycofywać.
Z tego co pamiętam miało pójść na to 25 mln złotych.
Cóż to jest w skali państwa...?
Ostatnio na podwyżkę dofinansowania partii politycznych wydano 5 mln złotych...
Poza tym można by zabrać jego roczną odprawę panu Kownackiemu z kancelarii prezydenta - w ciągu roku weźmie 1,5 mln złotych!
To połowa rocznego budżetu przeciętnej szkoły...
Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fiesta
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: Dębica

PostWysłany: Thu Apr 30, 2009 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt już wziął w łeb, ciekawi mnie ile kasy wzięły firmy prowadzące kursy, wydawcy materiałów do nich, produkcja gadżetów (kubków, długopisów). Jak by dali tą kase do szkół, niejedna pracownia została by wzbogacona o nowe pomoce do nauczania infy, a tak jak zwykle kasa w błoto i paru pociotków tych z rządowych stanowisk nachapało się. SmileSmileSmile
_________________
Głupcem wolno być każdemu, ale pod jednym warunkiem: żeby nie dawał złego przykładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> Informatyka w szkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group