Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Udostępnienie zasobów w sieci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rufusek3
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Jan 2008
Posty: 168
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Fri Nov 14, 2008 5:29 pm    Temat postu: Udostępnienie zasobów w sieci Odpowiedz z cytatem

W pracowni SBS2005 do sieci lokalnej dołączyłem komputer laptop (jest on z poza domeny) i niestety nie mam dostępu do komputerów z sieci lokalnej poprzez otoczenie sieciowe. Czyli nie mogę pobrać danych ze stanowisk. Wiem, że normalnie jest to możliwe ale tu domyślam się, że może to być jakieś ograniczenie w przypadku SBS dla szkół. Czy dobrze rozumiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Nov 14, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz mu umożliwić logowanie do domeny, sbs pozwala na dostęp do zasobów użytkownikom uwierzytelnionym. Można też inaczej, przy próbie wejścia do zasobu będziesz poproszony o nazwę i hasło.
Jeśli laptop nie widzi zasobów wcale, wtedy trzeba mu zmienić grupę roboczą na taka jak nazwa domeny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bw
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Oct 2008
Posty: 29
Pomógł: 1
Skąd: G-wo

PostWysłany: Sat Nov 15, 2008 12:04 am    Temat postu: Re: Udostępnienie zasobów w sieci Odpowiedz z cytatem

rufusek3 napisał:
W pracowni SBS2005 do sieci lokalnej dołączyłem komputer laptop (jest on z poza domeny) i niestety nie mam dostępu do komputerów z sieci lokalnej poprzez otoczenie sieciowe. Czyli nie mogę pobrać danych ze stanowisk. Wiem, że normalnie jest to możliwe ale tu domyślam się, że może to być jakieś ograniczenie w przypadku SBS dla szkół. Czy dobrze rozumiem?


A czy używane konta mają hasła!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rufusek3
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Jan 2008
Posty: 168
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Sat Nov 15, 2008 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za poradę Maćku Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group