Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kilka pytań....zielonej :(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Fri Nov 14, 2008 2:30 pm    Temat postu: kilka pytań....zielonej :( Odpowiedz z cytatem

Witam. Tak jak napisalam w temcie, jestem zielona:(, glupio mi bo pytania sa banalne, ale trudno, skads sie musze dowiedziec. Prosze wiec was o wyrozumialosc i cierpliowsc:)
1. Czy moge na komp. uczniowskich zainstalowac przegladarke np firefox, czy musi to byc exploler?
2. Chcialabym, zeby uczniowie przesylali mi w sieci swoje prace, teraz gdy cos robia, przesylaja mi mailem, nie wiem jak sie do tego zabrac w ogole.....
3. Mam dokupiony komp, laptopa na ktorym pracuje. Loguje sie na nim jako administator, nie widze dyskow uczniowskich. Czy to oznacza, ze nie jestem w sieci? Jezeli nie, to jak to zrobic?
Prosze o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Nov 15, 2008 12:31 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

1. Oczywiście można zainstalować na stacjach ff. Należy jedynie w opcjach ustawień tej przeglądarki dopisać proxy, czyli w Twoim przypadku sbs2008 i port 8080.
IE jest w windowsie standardowo. Należy jedynie zadbać o aktualizacje.

2. Tutaj rozwiązań jest kilka.

Mając dostęp do serwera masz oczywiście również podgląd i dostęp do prac uczniów, gdyż zwyczajowo zapisują je na scieżce sieciowej czyli np. O:\redirect\student001d (u nich to dysk H). Robimy to w pracowni albo łącząc się zdalnie np. z domu

Można również w dowolnym folderze zbierać prace. Należy go wcześniej udostępnić, przydzielając odpowiednie uprawnienia.

Innym sposobem doskonalącym umiejętności pracy przez pocztę jest przesyłanie pracy w formie załączników na wyznaczony adres w sieci wewnętrznej (można również na zewnątrz). Robimy to przez przeglądarkę, gdzie wpisać należy adres http:\\sbs2008 (IE standardowo uruchamia tę stronę). Po lewej stronie mamy przycisk POCZTA, gdzie użytkownicy logują się ze swoim hasłem. To typowa skrzynka pocztowa więc problemów nie będzie.

3. Musisz sprawdzić, czy jesteś w domenie. Jeśli nie, to należy ten komputer dodać. Prawy klik na Mój komputer- własciwości - nazwa- zmień. Wykonaj również z laptopa ping sbs2008, by sprawdzić, czy fizycznie jesteśmy w sieci. W naszym dziale artykuły albo w FAQ jest sporo materiałów na temat dodawania do domeny.

P.S. Nie przejmuj się wszyscy kiedyś zaczynaliśmy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Nov 15, 2008 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. pkt 2 - Też chciałem robić foldery do wrzucania prac przez poszczególne klasy. Można, ale po co...?
Przeszukiwanie zasobów danego ucznia też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie wiadomo czy uczeń skończył juz prace czy nie...
Dlatego wykorzystujemy do tego celu Outlooka (pocztę wewnętrzną, gdzie uczeń przesyła pracę jako załącznik).
U mnie sprawdza się doskonale, bo i mogę odpowiedzieć pisząc ocenę czy uwagi dot. pracy.

Myślę, że nie ma co sobie utrudniać pracy...

Ad.3 - Wszystko zależy od wersji oprogramowania... nie każde da się podpiąć pod domenę.
Wersja Home - NIE... Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonagos
Użytkownik Forum


Dołączył: 13 Nov 2008
Posty: 20

PostWysłany: Mon Nov 17, 2008 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie, już mi jaśniej:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group