Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

obraz serwera dla ...wygody?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kos
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 32

PostWysłany: Fri Oct 31, 2008 8:01 pm    Temat postu: obraz serwera dla ...wygody? Odpowiedz z cytatem

Delikatna sugestia:
przeglądając forum zauważyłem, że czasem pojawiają sie problemy, które trudno rozwiązać (sam również takie miałem), a lekcje trzeba prowadzić (bez kompów? eee);
dlatego też ja- po wprowadzeniu na serwer własnych zmian, gdy działał bez zarzutu- zrobiłem obraz jego partycji systemowej programem Acronis True Image i zapisałem go sobie na backup-owym dysku serwera; gdy pojawia się prooooblem tymczasowo "nie do rozwiązania", to po prostu wkładam płytkę z ATImage do napędu, restartuję serwer, uruchamia się programik, wskazuję mu plik obrazu i ...... po ok. 10 minutach jest po sprawie- serwer śmiga, jak nowy- sprawdziłem i na razie nie zauważyłem żadnych problemów.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że wielu spośród nas doskonale o tym wie, ale jakoś nikt o tym nie napisał, a jest to przecież jakieś tam zabezpiecznie na wszelki wypadek. Acha, utworzenie tego obrazu też trwa mniej więcej tyle, co jego odtworzenie.
_________________
kos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Oct 31, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem sobie Ghostem 11.0 - i mam nadzieję, że też będzie działać jak należy w razie czego... Wink
Zastanawia mnie czas jaki podałeś - u mnie trwało to nieco dłużej...
Chętnie spróbowałbym Acronisem, może lepszy???
Skąd można pobrać ten programik i czy jest darmowy???

No i pytanie czy na pewno próbowałeś po jakimś czasie zrobić rewitalizacje serwera czy zaraz po zrobieniu obrazu?
Pytam, bo nie wiem czy nie będzie potrzeby jednak ponownego odłączenia i ponownego podłączenia stacji roboczych????

A w razie awarii mam konto lokalne z ograniczeniem żeby jakieś zajęcia jednak przeprowadzić... Wprawdzie bez internetu, ale przecież Office daje tyle możliwości ćwiczeń... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kos
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Oct 2008
Posty: 32

PostWysłany: Fri Oct 31, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym czasem to ciekawa sprawa, bo:
najpierw wykonałem obraz1 i ten obraz (po jakimś czasie) instalował sie ponad 2godziny. Następnie przeprowadziłem na serwerze procedurę zw. z relacjami zaufania i zrobiłem obraz2. Po jakimś czasie ten obraz2 okazał się potrzeny i on instalował się ok. 10 min. Nie wiem dlaczego tak się działo. Dodam tylko, że przed instalacją obrazu2 odłączałem zasilanie najpierw jednego a później drugiego dysku twardego, aby zobaczyć, co wykryje w każdym przypadku ATImage. (wyszło na to że w pracowni dla gimnazjum nie ma dwóch "bliźniaczych" HDD, tylko jeden dysk fizyczny jest do backup'ów, a na drugim jest cała reszta m.in. system). Jednak przed rozpoczęciem instalacji obrazu2 oba fizyczne dyski były podłączone. Nie wiem, skąd ta różnica w czasie w przypadku pierwszym i drugim. Trzeci raz jeszcze nie przeinstalowywałem z obrazu, więc nie mogłem jeszcze tego zweryfikować.
Jak już zauważyłeś- instalacja z obrazu odbywała sie po jakimś czasie i nic sie ze stacjami nie działo.
ATImage niestety nie jest darmowy, ale nie wiem, czy z wersji trialowej nie da się czasem wygenerować tzw. dysku ratunkowego, czyli płytki CD, która wystarczy do zrobienia obrazu, a później jego przywrócenia.
_________________
kos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Mon Dec 08, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SBS2008R2+10Vista
Mam zamiar zrobić obraz serwera (spanikowałem po awarii u koleżanki w szkole -3 dni się męczyła- wprawdzie udało mi się jej pomóc bez ponownej instalacji ale uświadomiło mi to że sam jestem też bez asekuracji)
Jak proponujecie zrobić obraz - Ghostem - tzn które partycje z serwera zgrać na płyty, a może każdą partycję na oddzielnych krążkach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Mon Dec 08, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i bardzo dobrze, w końcu post godny tematu, bo pracownia to nie tylko instalacja obrazu z iPata ale przede wszystkim serwer, jeśli nie działa to nawet cudowny iPat nie pomoże, nie ma takiej możliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Dec 08, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem każdej partycji, oczywiście bez e:
Ale nie próbowałem instalki z nich - po co kusić los... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bananos
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Oct 2008
Posty: 48

PostWysłany: Tue Dec 09, 2008 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko pięknie, ale po ściągnięciu programu o którym wyżej pisał kolega niestety aby zainstalować go na serwerze trzeba wykupić licencje :-/. Program jest komercyjny, pytanie już nie po raz pierwszy tu zadane, czy istnieje podobna aplikacja tyle że w wersji free? Obawiam się że nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Tue Dec 09, 2008 4:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zrobienia obrazu 1:1 wystarczy Ci identyczny dysk i dowolna dystrybucja linuksa na płycie zawierająca narzędzie dd.

Do tego chwila skupienia i wiedzy, lub roztargnienia i szczęścia.

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb

Legalnie i za free.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Dec 09, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananos napisał:
wszystko pięknie, ale po ściągnięciu programu o którym wyżej pisał kolega niestety aby zainstalować go na serwerze trzeba wykupić licencje :-/. Program jest komercyjny, pytanie już nie po raz pierwszy tu zadane, czy istnieje podobna aplikacja tyle że w wersji free? Obawiam się że nie


Maciek pisał wcześniej o Conzilli - może tym spróbujesz?
Poza tym, nie każdy Ghost trzeba instalować na dysku... Wink Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group