Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Udostępnianie plików

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aaniaa133
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Oct 2008
Posty: 12

PostWysłany: Wed Oct 29, 2008 8:55 pm    Temat postu: Udostępnianie plików Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu weszłam do nowej pracowni. Zastępuję koleżankę, która jest na urlopie macierzyńskim.Jeszcze do niedawna niewiele miałam do czynienia z komputerami. Nie potrafię poradzić sobie z tą pracownią. 1.Proszę opisać mi ze szczegółami, jak mogę udostępnić pliki uczniom.
2.Jeden z komputerów uczniowskich po wyłączeniu ponownie się uruchamia.
3. Na wszystkich komputerach po włączeniu pojawia się napis " sprawdż stan oprogramowania antyszpiegowskiego" niestety nie chce się on zaktualizować.
Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuję za wyrozumiałość. (edycja 2007/2008)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Oct 29, 2008 10:34 pm    Temat postu: Re: Udostępnianie plików Odpowiedz z cytatem

aaniaa133 napisał:
Kilka dni temu weszłam do nowej pracowni. Zastępuję koleżankę, która jest na urlopie macierzyńskim.Jeszcze do niedawna niewiele miałam do czynienia z komputerami. Nie potrafię poradzić sobie z tą pracownią. 1.Proszę opisać mi ze szczegółami, jak mogę udostępnić pliki uczniom.
2.Jeden z komputerów uczniowskich po wyłączeniu ponownie się uruchamia.
3. Na wszystkich komputerach po włączeniu pojawia się napis " sprawdż stan oprogramowania antyszpiegowskiego" niestety nie chce się on zaktualizować.
Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuję za wyrozumiałość. (edycja 2007/2008)


Ad.1 Pliki możesz udostępnić uczniom na określonym poziomie w zasobach - będą one widoczne w folderze OD NAUCZYCIELA.
Ad.2 Myślę, że kwalifikuje się do reklamacji... ale można spróbować wgrać od nowa system chociażby przez IPATa biorąc obraz ze zdrowego kompa.
Jak to zrobić - bylo gdzieś wcześniej tu na forum...
Ad.3 Podobno nie ma oprogramowania antywirusowego na stacje - jest tylko licencja na serwer...
Tak więc musiałabyś zakupić i zainstalować dodatkowe licencje....
ewentualnie jakąś darmochę wrzucić, żeby system się nie burzył, że nie ma oprogramowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaniaa133
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Oct 2008
Posty: 12

PostWysłany: Wed Oct 29, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałam udostępnić w folderze od nauczyciela, ale się nie udało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert G
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Oct 2008
Posty: 4

PostWysłany: Thu Oct 30, 2008 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego komputera to cos moze poradze. Podaj adres email wysle tobie procedurke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Oct 30, 2008 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaniaa133 napisał:
Próbowałam udostępnić w folderze od nauczyciela, ale się nie udało.


Mając konto nauczycielskie po zalogowaniu się na notebooku masz skrót do odpowiedniego poziomu - otwierasz folder i kopiujesz to co chcesz...
Uczeń ma dostęp do tego folderu mając jedynie uprawnienia do czytania - nie może tego skasować.
Jest też dysk wspólny wyświetlany na stacji, ale tam trzeba trochę zmienić, bo z poziomu C to uczeń może kasować i modyfikować pliki.
Tak więc najlepiej wykorzystaj opcje "Od Nauczyciela".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaniaa133
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Oct 2008
Posty: 12

PostWysłany: Thu Oct 30, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rady, sprawdzę. Mój adres: aaniaa133@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group