Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

niedziałające myszy USB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Thu Oct 23, 2008 12:13 pm    Temat postu: niedziałające myszy USB Odpowiedz z cytatem

problem:
na stacjach roboczych mam myszy podłączane do komputerów za pomocą USB. Sprawa wygląda tak że po uruchomieniu systemu myszki nie działają, a kiedy przełączę je do dowolnego innego portu zaczynają działać. Wszystkie porty są sprawne sprawdzałem to. nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Ciekawe jest to, że żeby myszka działała po uruchomieniu systemu wystarczy podpiąć mysz do innego portu. W biosie włączyłem wszystkie możliwe opcje związane z USB i nic nie pomogło. Nie ukrywam, że jest to bardzo denerwujące Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Thu Oct 23, 2008 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo w mojej pracowni. Też próbowałem wielu rzeczy i nic. Dzwoniłem do instalatorów i powiedzieli: reklamować. Dobrze. Ale co reklamować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Thu Oct 23, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszę się, że nie jestem osamotniony być może szybciej uda się jakoś rozwiązać ten problem, jeśli będziesz coś wiedział na temat tej reklamacji to napisz..
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Oct 23, 2008 10:33 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proszę dla próby uruchomić z płyty jakieś narzędzia lub inny bootowalny system, by stwierdzić prawidłowość działania USB w innym środowisku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Fri Oct 24, 2008 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proszę dla próby uruchomić z płyty jakieś narzędzia lub inny bootowalny system

czy mógłbyś mi coś więcej powiedzieć o tych narzędziach lub botowalnym systemie bo nie bardzo jestem w temacie i tak naprawdę to nie wiem co to takiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Oct 24, 2008 9:26 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Moje przypuszczenia idą w kierunku złych ustawień USB w biosie (w każdym razie należy to jakoś wykluczyć), dlatego sugerowałem uruchomienie innego systemu z bootowalnej płyty np. wersji linuksowej (Knoppix itp). Pisząc o narzędziach miałem na myśli np. Hirren CD lub innych sprawdzających działanie sprzętu w DOSie.
Gdy będziemy pewni prawidłowego ustawienia USB w biosie można zabrać się za zasady grup.
Trudno może dopatrzeć się logiki działania, bo przecież zmiana portu skutkuje, ale podobnie było w moim domowym sprzęcie. Dopiero wnikliwa analiza ustawień USB w biosie umożliwiła start USB w DOSie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Mon Oct 27, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie posiadam żadnej bootowalnej płyty wersji linuksowej ani też Hirren CD. Co miałbym sprawdzić za pomocą Hirren CD? i jakim programem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Mon Oct 27, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetestuję z Kmoppixem i podzielę się wrażeniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wed Oct 29, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Mirek

Cytat:
Pisząc o narzędziach miałem na myśli np. Hirren CD lub innych sprawdzających działanie sprzętu w DOSie.


Więc posiadam już płytkę Hirren CD 9.3 proszę powiedz mi teraz czy za pomocą narzędzi znajdujących się na tej płycie mogę w jakiś sposób sprawdzić prawidłowość działania portów USB z którymi mam problem jeśli chodzi o myszy podłączone do tych portów? Jeśli tak to w jaki sposób mam to zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Oct 29, 2008 12:58 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

opis jak zrobić starter na USB:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic999700.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysztofK
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Nov 2007
Posty: 100
Skąd: Konin

PostWysłany: Thu Oct 30, 2008 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przyszedłem do pracowni z Ubuntu live. Włączam komputery klienckie najpierw na Viście i oczywiście w połowie maszyn nie działa myszka. Przekładka do innego portu i wszystko ok.
Wyłączam maszynę, włączam jeszcze raz znów na Viście i.... wszystko ok. Kolejny raz, kolejne maszyny i za każdym razem ok. I co o tym myśleć? Nie było sensy zapuszczać Ubuntu no bo i po co? Przejżałem BIOS i nie znalazłem nic o szybszym wykrywaniu portów USB. Wydaje mi się, że problem leży po stronie kiepskiej jakości myszek. Postaram się jakąś podmienić i wtedy zobaczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group