Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z profilami użytkowników w SBS 2003

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzanks
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2008
Posty: 68
Skąd: Kowalewo Wlkp k/Szubina

PostWysłany: Tue Oct 07, 2008 9:27 pm    Temat postu: Problem z profilami użytkowników w SBS 2003 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich jestem początkującym opiekunem szkolnej pracowni na SBS 2003 edycja Wiosna 2006 w Zespole szkół ponadgimnazjalnych może opisze jak to wszystko się rozwijało
Pracownia została utworzona na sprzęcie z zlikwidowanej szkoly podstawowej w gminie takze serwer, komputery, switch okablowanie wszystko przyjechalo wlasnie z tej podstawówki no ale do rzeczy

udało mi sie to wszystko poskladac zainstalowac serwer uzyskac połączenie internetowe na stacjach i na serwerze komputery wszystkie śa w domenie konta są utworzone ale niestety zatrzymalem się na profilach użytkownika

1 pytanie: mam partycje C: D: O: R:

c - wiadomo system
o-data (jest pusta)
r- instalka zdalna tez jest pusta (bo nie bylo komunikatu o 2 plyte dvd)
d-no i wlasnie zastanawia mnie dlaczego na tej partycji są profile użytkowników z poprzedniej szkoły???? Shocked podczas instalki zrobilem tak przy pytaniu o skasowanie partycji danych :-/

obecnie profile sa tworzone lokalnie a nie na serwerze - uzytkownicy loguja sie na swoje konta bez problemów wszystko niby działa partycja o: jest pusta a ja nie wiem jak to rozgryźć dodam że byly problemy podczas instalacji - instalator nie poprosil o 2 plyte dvd z obrazami stacji itp moze to jest przyczyna ze nie ma folderów z profilami???

wyczytalem na tym forum jak skonfigurowac profil mobilny i postępowałem zgodnie z instrukcja recznie utworzylem folder profiles i udostepnilem go na serwerze z wszystkimi prawami zalogowalem sie lokalnie na stacje jako admin i skopiowalem przykladowy profil na serwer w ten udostepniony folder profiles wpisalem sciezke w zakladce profil uzytkownika ale jakos nie moge tego opanowac do konca podczas logowania bylo ok ale jak wylogowywalem uzytkownika wystapil jakis komunikat z bledami prosze o pomoc a najlepiej instrukcje jak skonfigurowac profil mobilny dla już utworzonych kont użytkowników

z góry dziękuje za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Oct 07, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego opisu wynika, że serwer został źle zainstalowany, instalacja była niekompletna zainstalował się tylko SBS. Można to wszystko poustawiać ręcznie ale to sporo czasu. Proponuję ponowną instalację serwera, karty sieciowe połączone kablem krosowanym, ustawić na 2 kartę sieciową pracownię. Po prawidłowej instalacji będziesz miał konta i profile użytkowników przekierowane na dysk O serwera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dzanks
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2008
Posty: 68
Skąd: Kowalewo Wlkp k/Szubina

PostWysłany: Tue Oct 07, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie tez tak sadzilem w opisie instalacji serwera mam ze w pewnym momencie powinien pojawić się komunikat z prośba o 2 płyte DVD jednak to się nie pojawia tylko komp przestaje odpowiadac jak sie go zrestartuje to pojawia sie okno "konczenie instalacji" ma ktos jeszcze jakies pomysly oprocz ponownej instalki serwera ??? mam juz konta utworzone czy jest mozliwosc eksortowania kont uzytkowników w jakis sposób ??? karty połączone kablem skrosowanym mam rozumieć że połączyć ze sobą obydwie karty w serwerze ta zintegrowana z ta na pci tak???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Oct 07, 2008 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karty tak.
Czy warto zrezygnować z utworzonych kont - tak. Będziesz musiał wszystko poustawiać ręcznie lub przy pomocy skryptów. Jeżeli na dysku jest C:\Windows\Setup to możesz pobawić się instalując pewne rzeczy skryptami np. konta, zasady grup itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dzanks
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2008
Posty: 68
Skąd: Kowalewo Wlkp k/Szubina

PostWysłany: Tue Oct 07, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie znalazłem na forum identyczny problem i w tym samym miejscu instalka się zatrzymuje Embarassed http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=435&highlight=instalacja+wiosna+2006 - sprobuje opisanym sposobem powinno pojsc dalej i zainstalowac serwer jak trzeba no nic trzeba byc cierpliwym ale niewatpliwie jest to duzy błąd w tej edycji sbs'a ze taka lipa się dzieje podczas instalki malo kto wpadnie na taki pomysl zeby cokolwiek zamykac podczas instalki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dzanks
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Oct 2008
Posty: 68
Skąd: Kowalewo Wlkp k/Szubina

PostWysłany: Wed Oct 08, 2008 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i udalo się zainstalować serwer w pełni czyli 1 i 2 plyta dvd oczywiscie dzięki info z tego forum Smile

chce sie jednak upewnic czy wszystko jest ok bo nie czaje jak skonfigurowac ta zakladke profil w wlasciwosciach uzytkownika dodam ze mam utworzone foldery na dysku O: i jak tworze konta uzytkowników to pojawiaja mi się foldery uzytkowników np w redireec... ale w profiles nie ma nic - (nie wpisalem w zakladce profil zadnej sciezki) - jak to dalej ustawic? czy mam np utworzyc foldery uzytkownikow recznie w folderze udostepnionym profiles i podac do niego sciezke czy jak ? bo teoretycznie profile juz sa na serwerze bo sprawdzalem w ten sposób ze zapisalem na koncie uczniowskim dokumenty w moich dokumentach nastepnie zalogowalem sie na to samo konto z innego kompa i pliki byly dostepne w moich dok. prosze o kilka wskazówek dziwi mnie to ze folder profiles jest pusty dzieki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu Oct 09, 2008 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pracujesz na domyślnych kontach: studentxxx itd. to nie musisz nic zmieniać profile powstaną po zalogowaniu się ucznia na swoje konto.
Jeżeli tworzysz własne konta i jednostki organizacyjne to musisz przypisać im odpowiednie profile, folder macierzysty i przekierowanie folderów Moje dokumenty, Pulpit, Profile w GPO. Najlepiej kopiować konta użytkownika z odpowiedniego poziomu nadając tylko nazwy reszta ustawień będzie taka, jaką posiada dany poziom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group