Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak dodać kolejny komputer do sieci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LuckyLuck
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2008
Posty: 45
Skąd: Boryszów

PostWysłany: Wed Oct 01, 2008 9:59 am    Temat postu: Jak dodać kolejny komputer do sieci Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
Kolejny problem jest taki. Chcę dodać kompuer z XP professional z service packiem2 . Tworzę na serwerze nową stację kliencką, nadaję jej nazwę (STACJA11), włączam automatykę IP na kliencie, łączę się zSBS, uruchamia się kreator konfiguracji sieci SBS prosi o konto i hasło użytkownika, wpisuję admina z hasłem do serwera lub stacji roboczej (innych nie mam) i tu wszystko się zawiesza. Czy ktoś zna przyczynę?
Ps próbowałem z hasłami lokalnymi jakie funkcjonują na tym kompie i nie zawiesza się lecz nie może odnaleźdż sbsa itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Oct 01, 2008 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. usuń dodana stacje kliencką z serwera jeżeli tworzyłeś ją poprzez zarządzanie standardowe -> Komputery Klienckie - Skonfiguruj komputery klienckie
2. Rozwiń: zarządzanie zaawansowane -> Uzytkownicy i komputery AD -> SBSMEN -> Men -> Komputery - - prawy przycisk myszy - Nowy - Komputer i tu w kreatorze wpisz nazwę komputera a w następnym kroku zaznacz To jest komputer zarządzany - w oknie Unikatowy identyfikator komputera (GIUD/UUID) wpisz adres karty sieciowej dodawanego komputera w następujący sposób:
{00000000-0000-0000-0000-adres mac karty sieciowej}


lub prościej
1. zaloguj się na stacji roboczej na konto administratora lokalnego
2.zaznacz prawym przyciskiem myszy Mój komputer ->Właściwości -zakładka Nazwa komputera - przycisk - zmień i tu w pole domena wpisz nazwę swojej domeny (jeżeli jest wpisanan nazwa domeny, to zaznacz grupę roboczą i po restarcie komutera przypisz go do domeny)
3. Dopiero wtedy na serwerze przenieś tek komputer z kontenera Computers do Men Komputery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LuckyLuck
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2008
Posty: 45
Skąd: Boryszów

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wpisaniu mac karty sieciowej w sposób jaki przedstawiłeś nie uaktywnia się przycisk dalej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LuckyLuck
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2008
Posty: 45
Skąd: Boryszów

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o drugi sposób to pełen sukces
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LuckyLuck napisał:
Po wpisaniu mac karty sieciowej w sposób jaki przedstawiłeś nie uaktywnia się przycisk dalej



Czy wpisałeś to w klamrach {} z odpowiednią liczbą zer, mac adres pisze sie bez spacji i myślników
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 9:36 pm    Temat postu: W nawiązaniu do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
sbs2003R2 uczeń Vista ipat
Mam takie pytanko czy do zestawu j.w. można bez problemów dołączyć w taki sposób stacje z xp home, tzn czy po włączeniu do domeny i przeniesieniu do kontenera jak opisane wyżej uczniowie będą mogli się normalnie logować i zapisywać swoje prace na sbs.
Z góry dzięki za każde info. Pytanie trochę laickie ale jestem adminem od września i ciągle się wgryzam!
Pozdrawiam Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Oct 02, 2008 11:17 pm    Temat postu: Re: W nawiązaniu do tematu Odpowiedz z cytatem

darecki30 napisał:
Witam!
sbs2003R2 uczeń Vista ipat
Mam takie pytanko czy do zestawu j.w. można bez problemów dołączyć w taki sposób stacje z xp home, tzn czy po włączeniu do domeny i przeniesieniu do kontenera jak opisane wyżej uczniowie będą mogli się normalnie logować i zapisywać swoje prace na sbs.
Z góry dzięki za każde info. Pytanie trochę laickie ale jestem adminem od września i ciągle się wgryzam!
Pozdrawiam Darek


Nie czytałeś wcześniejszych wątków... Cool
XP Home nie da się przyłączyć do domeny... musi być XP Pro... i wtedy wrzucasz stację do kompów ale bez literki V...

Właśnie dopytuję gościa z Microsoftu o możliwość dzierżawy licencji XP Pro...
Kosztuje to 14 zeta na rok, ale problem tkwi w ilości dzierżaw - min. 50 sztuk.
Można podobno łączyć zakupy - czyli zebrać zamowienie z kilku szkół...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group