Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z gg-nie mogę uruchomić gg
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakubus4
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2008
Posty: 8
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:01 pm    Temat postu: Problem z gg-nie mogę uruchomić gg Odpowiedz z cytatem

chcę odpalić gg na komputerach wpiętych w sbs2008 jak to zrobić??
gdy wpisuję w gg nazwę serwera i port 8080 gg prosi o autoryzację wpisuję więc nazwę użytkownika (administratora) oraz hasło i nic.
czytałem na stronach oeiizk ale tam jest opis do ISA z starszych pracowni a ja mam ISA 2004 z pracowni MEN 2008 prosze o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:13 pm    Temat postu: Re: Problem z gg-nie mogę uruchomić gg Odpowiedz z cytatem

Jakubus4 napisał:
chcę odpalić gg na komputerach wpiętych w sbs2008 jak to zrobić??
gdy wpisuję w gg nazwę serwera i port 8080 gg prosi o autoryzację wpisuję więc nazwę użytkownika (administratora) oraz hasło i nic.
czytałem na stronach oeiizk ale tam jest opis do ISA z starszych pracowni a ja mam ISA 2004 z pracowni MEN 2008 prosze o pomoc


O kurde, no to uczniowie zapewne znają już twoje serwerowe hasełko :D bo haselko składające się z gwiazdek można w bardzo prosty sposób odczytać
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1684&Asterisk+Key+8.3+Build+2976
W pracowni Men 2008 jest isa 2006 :P więc nie wiem skąd u ciebie 2004 :D może zdradzisz nam ten sekret. Po drugie gg dziala na innym porcie (1550) a twój port 8080 jest pewnie zamknięty.
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GG na komputerach uczniowskich.... no jasne niech sobie pogadają... żeby się biedaczki nie nudzili...
GG nawiązuje połączenia z serwerem przez port 8074 jako zasadniczy. Nie trzeba żadnych proxy ustawiać do tego, tylko dodać regułkę e ISA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
GG nawiązuje połączenia z serwerem przez port 8074 jako zasadniczy.


W szkole zamknąłem port 1550 i gg przestało działać jak miło :D
do tego blokada gg online :)
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E.. coś mi się wierzyć nie chce. Port 1550 jest tylko jako bezpośredni i wcale nie musi być dostępny. Na komputerze z którego właśnie piszę (za firewallem) nie mam udostępnionego na świat portu 1550 i działa. Inna sprawa, że w ISA jest domyślnie zablokowane wszystko i każdy potrzebny port trzeba otworzyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
nie mam udostępnionego na świat portu 1550 i działa.


pewnie masz jakieś fake gg albo dobrego cracka :D
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed Sep 24, 2008 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdura. GG w przypadku niedostępności innych portów będzie się łączył nawet po 80/tcp. Mowa o oryginalnym kliencie.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JakubC napisał:
Bzdura. GG w przypadku niedostępności innych portów będzie się łączył nawet po 80/tcp. Mowa o oryginalnym kliencie.


to co radzisz ?
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jakubus4
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2008
Posty: 8
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 9:59 am    Temat postu: Jak miło że "tak" "zrozumieliście" mn Odpowiedz z cytatem

z niektórych odpowiedzi wywnioskować można że delikatnie mówiąc obibok jestem- niech sobie uczniowie gadają- Sad((
otóż nie o to chodzi- z uczniami poradzę sobie w inny sposób. Problem z gg mam dlatego że całą szkołę wpiąłem w sbsa i tak naprawdę to chodzi mi o gg dla vice dyr, sekretarki, pedagoga i bibliotekę- dyro chodzi bez sbsa jako jedyny komp w szkole jak by się coś podziało z sbs wszystkie te osoby chodza w grupie nauczycieli jedna-kumata w bibliotece na adminie i nigdzie nie pójdzie mi gg
do tej pory miałem starego sbsa na NT i było ok teraz z tym nie daję sobie radę - czy mogę prosić o instrukcję krok po kroku z tą isą2004 jak odblokować te porty?? jestem troszkę zielony jeśli chodzi o tego SBSa z tamtym dawałem sobie rady
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jakubus4
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2008
Posty: 8
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 10:21 am    Temat postu: jeszcze raz Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem to co pisali wyżej koledzy
mam na pewno ISA 2004 a pracownię z edycji wiosna 2008 więc moze szły różne isy sam nie wiem
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
JakubC napisał:
Bzdura. GG w przypadku niedostępności innych portów będzie się łączył nawet po 80/tcp. Mowa o oryginalnym kliencie.


to co radzisz ?

Jedynym sposobem na zablokowanie gg jest wycięcie ruchu z/do serwerów gadu-gadu. Jest ich kilka, a ich listę znajdziesz na google. Jak to zrobić? Wyklikać w ISA'ie, chociaż osobiście wolałbym dać -j DROP Wink
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jakubus4
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2008
Posty: 8
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 1:32 pm    Temat postu: ale ja chcę odblokować gadu gadu-a nie zablokować Odpowiedz z cytatem

blokowanie robię sobie w inny sposób-i żaden uczeń mi nie chodzi po gg-mam szkołe podstawową i gimnazjum-w liceum miałbym problem może większy tu nie mam natomiast prosże o przepis na odblokowanie w ISA 2004 krok po kroku bo tak jak pisałem wyżej jestem zielony w tym-(narazie przynajmniej)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 8:26 pm    Temat postu: Re: Jak miło że "tak" "zrozumieliście" Odpowiedz z cytatem

Jakubus4 napisał:
z niektórych odpowiedzi wywnioskować można że delikatnie mówiąc obibok jestem- niech sobie uczniowie gadają- Sad((
otóż nie o to chodzi- z uczniami poradzę sobie w inny sposób. Problem z gg mam dlatego że całą szkołę wpiąłem w sbsa i tak naprawdę to chodzi mi o gg dla vice dyr, sekretarki, pedagoga i bibliotekę- dyro chodzi bez sbsa jako jedyny komp w szkole jak by się coś podziało z sbs wszystkie te osoby chodza w grupie nauczycieli jedna-kumata w bibliotece na adminie i nigdzie nie pójdzie mi gg
do tej pory miałem starego sbsa na NT i było ok teraz z tym nie daję sobie radę - czy mogę prosić o instrukcję krok po kroku z tą isą2004 jak odblokować te porty?? jestem troszkę zielony jeśli chodzi o tego SBSa z tamtym dawałem sobie rady
Pozdrawiam


No nie kolego - co one nie mają nic innego do roboty w szkole niż GG... Twisted Evil
Poradź im, że podobno teraz można robić gadu-gadu poprzez stronę.... Exclamation

Osobiście w życiu bym nie podłączał administracji pod GG !

W swojej adminstracji podłączyłem (poza SBS) Skype, żeby mieli taki wewnętrzny interkom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj tu: http://kopi.edu.pl/index.php?id=103&id2=102
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Thu Sep 25, 2008 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naszą klasę też przytnij :D a zobaczysz, że wydajność sekretarki wzrośnie :D
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group