Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konferencja, konferencja i po konferencji...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Sep 15, 2008 8:28 pm    Temat postu: Konferencja, konferencja i po konferencji... Odpowiedz z cytatem

Było super!
Trochę warsztatowych powtórek z GPO, konsola odzyskiwania spod Visty i sporo innych ciekawych spraw...
Przy okazji zapytam, czy ktoś korzysta z programu Net Support i czy warto w niego zainwestować?
Jest dość drogi - 100 zł na jedno stanowisko... ale podobno można zebrać zamówienie z kilkunastu szkół i wtedy można negocjować cenę nawet do 20% niżej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Sep 18, 2008 10:54 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Jeśli to możliwe prosiłbym o rozwinięcie tematu o kwestie poziomu zajęć warsztatowych i imprez towarzyszących
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 19, 2008 3:37 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Jeśli to możliwe prosiłbym o rozwinięcie tematu o kwestie poziomu zajęć warsztatowych i imprez towarzyszących


Żeby nie przepisywać, podaje link do programu:
http://www.konferencja.eduportal.pl/

Trochę zawiłe te godziny podawane, ale po rozgryzieniu można się jakoś połapać... Wink
Jeżeli chodzi o organizację warsztatów, to trochę było bałaganu z wpisywaniem się na listy...
Na jedne warsztaty było dużo więcej chętnych niż miejsc, inne świeciły pustkami... Crying or Very sad
Znając program wcześniej, organizatorzy mogli przeprowadzić elektroniczny sondaż co będzie cieszyło się sporym zainteresowaniem i tych zrobić najwięcej...
Ale to jedyna krytyczna uwaga jak mi się nasunęła... bo w sumie byłem niemalże wszędzie gdzie chciałem (tylko jedne warsztaty mi się nałożyły z innymi godzinowo...).

Smile

W pierwszy dzień ciekawy był wykład nt. IPAT - trochę przybliżył tą technologię...
Już wkrótce będzie dostępna programowa wersja tej technologii i nie będzie wymagany specjalny agent w biosie. Będzie zatem można podpiąć starsze kompy z XP pod domenę i obsługiwać z serwera.
Ale konieczna będzie instalka wersji 4.0
Szkoda, że nie zorganizowano warsztatów z z IPATa... warto by przećwiczyć na żywym organizmie... Laughing

GPO - warto było sobie przypomnieć niektóre tematy, chociaż 2 godziny to zbyt mało...
CMS - pobieżnie Joomla... za mało Mad

W sobotę - Konsola odzyskiwania systemu Vista (wykład) i potem warsztaty...
Warsztaty OK - ale w praktyce nie udało mi się ustalić punktu przywracania w konsoli na stacjach roboczych, bo chyba ze względu na IPAT funkcja ta chyba jest zablokowana... na notebooku wszystko zadziałało nawet po zalogowaniu do domeny, a na roboczych nie... Evil or Very Mad
Usuwaliśmy na wirtualnej maszynie niektóre pliki i przywracaliśmy...

Trochę liznąłem o PHP i Java na pokazie dr Dyrka z Krakowa, który w sumie zareklamował swój kurs. Pokazał jak zrobić formularz...

Na koniec posłuchałem i obejrzałem pokaz jak działa NetSupport School....

Przed grillem - zagraliśmy mecz w piłkę nożną na extra boisku o nawierzchni sztucznej - super sprawa...!
Tak powinno wyglądać zaplecze sportowe w każdej szkole (boisko, hala sportowa)....

W niedzielę to już końcowe wykłady o TCP i i nowym serwerze...

W sumie było ciekawie i warto było pojechać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group