Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Punkt przywracania...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Sep 15, 2008 8:22 pm    Temat postu: Punkt przywracania... Odpowiedz z cytatem

Zalogowałem się na konto admina SBS na stacji, chcę utworzyć nowy punkt przywracania, a tu "grucha"... opcja nieaktywna, a po chwili pojawia się komunikat, że opcja została zablokowana w zasadach grupy...
Gdzie i pod jaką nazwą szukać, żeby odblokować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Sep 18, 2008 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że inni nie mają tego problemu????

Na notebooku utworzyłem bez problemu - na stacjach roboczych "ni chusteczki" nie idzie...
Prawdopodobnie jest jakaś blokada zastosowana na stacjach roboczych...
Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Sep 18, 2008 10:49 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Czy masz na myśli utworzenie tego w panelu serwera IPAT?
Jeśli tak, to robiłem to następujaco:
- jedną ze stacji uruchomiłem w trybie administratora lokalnego i wyłączyłem ochronę dysku twardego
- nastęnie zrobiłem aktualizację i dograłem wszystkie potrzebne do pracy programy
- uruchomiłem ponownie komputer i włączyłem ochrone dysku
Na serwerze w panelu IPAT
- zaznaczyłem tę stację i w konfiguracji komputera ustawiłem opcję: Ustaw jako komputer żródłowy na TAK
- następnie uruchomiłem kreator obrazu, by utworzyć jego kopię w IPAT
- po około 3 godzinach obraz był na serwerze
- potem zaznaczyłem i uruchomiłem wszystkie stacje i zapuściłem kreator instalacji obrazu na wszystkie pozostałe.

Jeśli chodzi Ci o tworzenie punktu kontrolnego na stacji, dla pewności jutro to sprawdzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Sep 19, 2008 10:44 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

U mnie na stacjach tworzenie i przywracanie punktów kontrolnych idzie bez problemów. Może problem jest w ustawieniach startowych IPat (F3).
To musisz sprawdzić w pierwszej kolejności.
Potem najlepiej utwórz na serwerze dodatkowego użytkownika z prawami administratora domeny i zobacz, czy teraz również będzie blokowany IPat klienta. Albo zobacz, jak będzie działał IPat klienta logując się tylko lokalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 19, 2008 4:01 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Czy masz na myśli utworzenie tego w panelu serwera IPAT?
Jeśli tak, to robiłem to następujaco:
- jedną ze stacji uruchomiłem w trybie administratora lokalnego i wyłączyłem ochronę dysku twardego
- nastęnie zrobiłem aktualizację i dograłem wszystkie potrzebne do pracy programy
- uruchomiłem ponownie komputer i włączyłem ochrone dysku
Na serwerze w panelu IPAT
- zaznaczyłem tę stację i w konfiguracji komputera ustawiłem opcję: Ustaw jako komputer żródłowy na TAK
- następnie uruchomiłem kreator obrazu, by utworzyć jego kopię w IPAT
- po około 3 godzinach obraz był na serwerze
- potem zaznaczyłem i uruchomiłem wszystkie stacje i zapuściłem kreator instalacji obrazu na wszystkie pozostałe.

Jeśli chodzi Ci o tworzenie punktu kontrolnego na stacji, dla pewności jutro to sprawdzę.


Tego sposobu jeszcze nie wypróbowałem, ale muszę spróbować...
3 godziny trwało tworzenie obrazu ze stacji na serwerze - a ile trwała aktualizacja na pozostałych stacjach?
Czy po aktualizacji nie trzeba nic konfigurować dodatkowo???

Czytałem gdzieś, że po włączeniu ochrony dysku a potem wylączenie tej ochrony powoduje automatyczne tworzenie punktu przywracania w IPAT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 19, 2008 4:07 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
U mnie na stacjach tworzenie i przywracanie punktów kontrolnych idzie bez problemów. Może problem jest w ustawieniach startowych IPat (F3).
To musisz sprawdzić w pierwszej kolejności.
Potem najlepiej utwórz na serwerze dodatkowego użytkownika z prawami administratora domeny i zobacz, czy teraz również będzie blokowany IPat klienta. Albo zobacz, jak będzie działał IPat klienta logując się tylko lokalnie.


Tu próbowałem na różne sposoby wykonanie tego punktu przywracania - zawsze w konsoli Visty jest ta opcja nieaktywna...
Zalogowany jako admin do domeny i z wyłączonym IPAT... nie poszło!
Z włączonym - tym bardziej nie...
Potem zalogowałem się na lokalnego admina i też opcja niedostępna.
O ile dobrze rozumuje, gdyby nawet jakieś GPO blokowało tą możliwość, to przy lokalnym zalogowaniu nie powinno oddziaływać? Rolling Eyes

Spróbuje jeszcze z tym nowym kontem admina domenowego...

Co do ustawień w IPAT - to na stacji nie ma wiele możliwości ustawień...
Na co dokładnie proponujesz zwrócić uwagę w tych startowych? Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Sep 21, 2008 11:44 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Co do ustawień startowych to:
Klient IPat musi być włączony:
1. Uruchom komputer i naciśnij klawisz F3, aby przejść do ekranu konfiguracji systemowej agenta uruchamianego przed systemem operacyjnym. Agent wybrać - enable
2. Użyj klawiszy strzałek w górę i w dół, aby wybrać opcję Obtain an IP Automatically i naciśnij klawisz Enter.
Ustaw opcję na wartość Yes.
3. Naciśnij klawisz F10, aby zapisać i wyjść.

Po utowrzeniu obrazu nie ma potrzeby dodatkoej konfiguracji. Zapuszczmy kreatora na wybrane stacje i po ok. 30-40 min mamy wszystkie zaktualizowane (stacje muszą być włączone).

Sprawa IPat klientów
Wykluczam w tej sytuacji GPO. Może ponowna instalacja?

Cytat:
Czytałem gdzieś, że po włączeniu ochrony dysku a potem wylączenie tej ochrony powoduje automatyczne tworzenie punktu przywracania w IPAT.


Tego jeszcze nie stwierdziłem, ale sprawdzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sun Sep 21, 2008 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich konsultacji powstała taka hipoteza, że IPAT blokuje opcję punktu przywracania aby po nie było problemu z relacjami z serwerem...
Po odświeżeniu relacji z serwerem stacja otrzymuje nowe hasło - a punkt przywracania mógł być ustalony wcześniej co po powrocie do starej konfiguracji powodowałoby konieczność przeprowadzenia operacji odpięcia i ponownego podpięcia stacji do domeny...

Co o tym myślisz? Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Sep 22, 2008 10:41 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

To co piszesz jest możliwe. Zwłaszcza, że dziś sprawdzając Twoją hipotezę doszedłem do nsp. wniosków:

1. Rzeczywiście IPat na stacji po wyłączeniu ochrony dysku, zrobieniu jakiś zmian (np. utworzenie foldera na pulpicie) i ponownym włączeniu ochrony powoduje samodzielną zmianę punktu przywracania

2. Po wyłączeniu ochrony dysku zostaje automatycznie wyłączona opcja Poleceń, czyli usługi tworzenia i zapisu punktów przywracania

3. Należy rozgraniczać działania IPat lokalnie i w sieci. To w rzeczywistości zupełnie oddzielne usługi.

4. Można przyjąć założenie, że IPat lokalnie powinien znaleźć zastosowanie głównie w jednostkach nie działających w domenach np. biblioteki, administracja itp. Analogicznie panel serwera IPat działa i ma zastosowanie głównie w domenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Sep 23, 2008 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstała nowa wersja IPAT 4.0 będąca wyłącznie softwarowa...
Będzie więc obsługiwać także komputery nieposiadające agenta wmontowanego w biosa. Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarobond
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Sep 2008
Posty: 9

PostWysłany: Tue Sep 23, 2008 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpowiedzcie jak przebrnąć temat gdy po F3 należy podać hasło ? W jednym z kompów pasowało hasło (tradycyjne) jak w laptopie. Ale sprawdzając w innym już to hasło nie zadziałało. Co to może być ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Sep 23, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarobond napisał:
Podpowiedzcie jak przebrnąć temat gdy po F3 należy podać hasło ? W jednym z kompów pasowało hasło (tradycyjne) jak w laptopie. Ale sprawdzając w innym już to hasło nie zadziałało. Co to może być ?


Jeżeli włączałeś ochronę dysku po zalogowaniu się na stację, to tam potrzebne jest wpisanie hasła... i to hasło teraz jest obowiązujące w IPAT.
Też się zdziwiłem, ale tak właśnie bylo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group