Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak dostępu do domeny i inne problemy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mar_ko
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2008
Posty: 4

PostWysłany: Fri Sep 12, 2008 11:14 pm    Temat postu: Brak dostępu do domeny i inne problemy Odpowiedz z cytatem

W wakacje zainstalowałem serwer, internet udało mi się podłączyć m.in. dzięki Waszej pomocy. Wykonałem też wszystkie (chyba) inne dodatkowe czynności konfiguracyjne. Zrobiłem kopię zapasową (kreatorem). Od września zacząłem zakładać nowe konta imienne uczniom (studentów w większości pousuwałem) za pomocą skryptów. Dodałem je do odpowiednich poziomów w AD - wszystko chodziło jak trzeba, Dziś na piewrszej lekcji wszystko było OK. Przychodzą uczniowie na drugą lekcję - zakładam im konta (robię to na bieżąco dla każdej nowej klasy - ci byli ostatni). Pierwsze logowanie - "Nie można się zalogować ponieważ domena SBSMEN nie jest dostępna". Czytałem o tym na forum, ale żadne z proponowanych rozwiązań nie dawało efektów (być może coś w zdenerwowaniu pominąłem). Restart serwera - zalogowało się dwóch, reszta nie. Restart stacji - od momentu wciśnięcia Powera do ukazania się okna logowania mija dłuuuga chwila (normalnie trwa to klilkanaście sekund). Na szczęście pozakładałem konta lokalne na stacjach, tak że dzień jakoś minął.
Odtworzyłem stan systemu z kopii zapasowej - zero efektu - poza tym, że diabli wzięli całą strukturę AD (tzn. stworzone przeze mnie konta). Odtwarzam więc serwer (Nobel dla twórców GHOSTA) i tylko przypadkiem zalogowałem się na jednej stacji jako administrator do SBS a nie do stacji i tu zaskoczenie - działa.
Po tym przydługim wstępie - czas na moje pytania:
1. Dlaczego nie musiałem dołączać stacji do domeny ? - byłem przekonany, że to konieczność.
2. Czy jest jakiś PROSTY sposób na skopiowanie tylko Active Directory? (tak żebym na przyszłość nie musiał znowu zakładać kont tylko przywrócić AD z kopii)
3. Co do cholery w końcu zawiera kopia bezpieczeństwa (opcja "tylko stan systemu")?
4. Czy przyczyną moich problemów mogła być zmiana hasła administratora (przez gapiostwo zrobiłem to dopiero wczoraj, serwer w nocy chodzi, rano jak się rzekło jeszcze dało się zalogować, więc chyba nie, ale...). Czytałem kiedyś na innym forum taki wątek o problemach po zmianie hasła, ale nie mogę go teraz znaleźć.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group