Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klienty FTP problem
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Sep 12, 2008 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym najpierw sprawdził połączenie. Być może coś zostało nie tak ustawione w tej karcie? Polecenie ipconfig /renew pokazałoby, co jest grane z dostępem do nadrzędnej sieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
drumz
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sat Sep 13, 2008 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... nie można połączyć się z serwerem DHCP, upłynął czas rządania ...


wrrrrr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Sep 13, 2008 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to:
1. Reset routera sprzętowego;
2. Sprawdzenie testerem kabla połączeniowego i prawidłowości podłączenia.
3. wymiana karty.
Oczywiście nie można wykluczyć, że w tym wypadku zachodzi ten ostatni przypadek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
drumz
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 15

PostWysłany: Tue Sep 16, 2008 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło tylko o ustawienie ip, co jest bardzo dziwne bo od czerwca chodziło bezproblemowo na automacie!

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
drumz
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 15

PostWysłany: Fri Oct 03, 2008 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie

Mam nowy problem, ale postanowiłem nie zakładać nowego tematu, bo mam wrażenie że wszystko się zaczęło od momentu jak nagrzebałem w ISA.

Jak wspominałem wyżej, wcześniej internet działał na automacie, teraz musiałem mu podać ip, net działa nadal, ale dzisiaj się okazało, że mam jeden obwód elektryczny (gniazda są podłączone do obw oświetleniowego mojej pracowni i całego pionu wraz z dzwonkiem na przerwę), który został przeciążony. Po takim restarcie w serwerze coś zdechło. Zostałem odesłany do dziennika zdarzeń alertem: jedna z usług lub sterownik nie zostały uruchomione.
Sterowniki są wszystkie, ale nie mogę się zalogować w ogóle z poziomu c, a z konta nauczycielskiego nie mam plików tylko kolejne okienko już na pulpicie (pustym) na powtórkę loginu. Po ponownym wprowadzeniu konta dane wchodzą, ale jest następny komunikat w stylu: problem z podłączeniem dysków sieciowych.

Z dziennika zdarzeń wykumałem dosłownie NIC (ale to raczej wina mojej znajomości sieci niż braku stosownego wpisu). Obawiam się najgorszego, czyli sięgnięcia po czerwony zestaw instalacyjny, ale po takiej instalacji chyba czeka mnie konfiguracja serwera i iPat'a z wprowadzaniem po kolei wszystkich pozostałych 11 kompów. Czy tak? Proszę o help

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group