Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

konfig winXP pro jako routera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 10:50 am    Temat postu: konfig winXP pro jako routera Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to ze mam 2 pracownie jedna na której stois SBS z pracownią 2008 r oraz 2 pracownia na ktorej był serwer 2004 chyba z pracownią ale niestety ktoś przeinstalował serwer i stacje klienckie na win xp pro wszedzie. Chodzi o to aby ten komp co był serwerem udostepniał neta na tą pracownię przes swicha który został dostarczony z pracownia i aby na klientach był net. Mam nadzieje ze takie rozwiazanie bedzie bezpieczne. Bo do tego kompa z 2 sieciwkami mam podciagniety kabel od routera/modem neostradai (jak to poadresować) a ze skrzynki ze swichem wychodzi jeszcze jeden kabel i niewiem gdzie go wpiąć czy do drugiej sieciówki a moze kabel od routera do swicha a ze swicha do kompa. No i czy da się tym swichem ES-3124RL zarządzać jakoś przez np przegladarkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie możesz pod tego switcha podpiąc tej całej pracowni a switcha do routera ?
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 3:20 pm    Temat postu: NO TAK też myślałem Odpowiedz z cytatem

Można oczywiśćie podpiąć kompa na którym był serwer z 2 sieciówkami do swicha a kabel od routera/modemu do swicha pewnie bedzie działać. Ale czy będzie to bezpieczne, router skonfigurowany niby firewally powłaczane, ale boje się że jak zaczna korzystać z neta w tamtej pracowni to zawirusują mi całą sieć. Wolałbym aby to szło np przes serwer. I czy da rade uruchomić XP pro jako routerek na nim zabezpieczyć jakoś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo cię proszę, powiedz, że żartowałeś z tym xp w roli routera... oczywiście można włączyć udostępnianie połączenia internetowego i na tym możliwości windowsa się kończą.
Masz do wyboru - zainstalować sbs na nowo w starej pracowni, puścić wszystko za pośrednictwem nowego sbsa (nie zapomnij o ustawieniach isa), zastosować router sprzętowy lub programowy na Linuksie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group