Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam pomocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 34

PostWysłany: Thu Aug 28, 2008 3:03 pm    Temat postu: Szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

Po wakacyjnej przerwie próba zalogowania sie na konto student c nie powiodła się komunikat "Nie ma obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi żądania logowania" Serwer jest włączony poza tym nie można otworzyć użytkowników Activ wyskakuje komunikat Użytkownicy i komputery usługi Activ Directory też niedostępne.proszę o pomoc i z góry dziekuję Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 3

PostWysłany: Thu Aug 28, 2008 10:42 pm    Temat postu: szukam pomocy,jak ty Odpowiedz z cytatem

U mnie wystąpił ten sam problem po wakacjach. W lipcu włączyłam 2 komputery i one działają, reszta nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Aug 28, 2008 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim sugeruje sprawdzic serwer - czy działa usługa dhcp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Aug 28, 2008 11:10 pm    Temat postu: Re: Szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

Ola napisał:
Po wakacyjnej przerwie próba zalogowania sie na konto student c nie powiodła się komunikat "Nie ma obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi żądania logowania" Serwer jest włączony poza tym nie można otworzyć użytkowników Activ wyskakuje komunikat Użytkownicy i komputery usługi Activ Directory też niedostępne.proszę o pomoc i z góry dziekuję Sad


Czy to dotyczy tylko logowania studenta z poziomu C czy generalnie nie można się zalogować do domeny na tych stacjach?
Jeżeli nikt nie może się zalogować, może wystarczy odpiąć stację od domeny i ponownie ją podpiąć...
U mnie pomogło... też po wakacjach miałem podobny problem z 3 stacjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 3

PostWysłany: Fri Aug 29, 2008 5:34 pm    Temat postu: Re: Szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

superhiper napisał:
Ola napisał:
Po wakacyjnej przerwie próba zalogowania sie na konto student c nie powiodła się komunikat "Nie ma obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi żądania logowania" Serwer jest włączony poza tym nie można otworzyć użytkowników Activ wyskakuje komunikat Użytkownicy i komputery usługi Activ Directory też niedostępne.proszę o pomoc i z góry dziekuję Sad


Czy to dotyczy tylko logowania studenta z poziomu C czy generalnie nie można się zalogować do domeny na tych stacjach?
Jeżeli nikt nie może się zalogować, może wystarczy odpiąć stację od domeny i ponownie ją podpiąć...
U mnie pomogło... też po wakacjach miałem podobny problem z 3 stacjami.


A co mam zrobić jeżeli wcale nie mogę się zalogować, nawet jako administrator na stacji rob.?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Aug 29, 2008 7:40 pm    Temat postu: Re: Szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

Dorota napisał:
superhiper napisał:
Ola napisał:
Po wakacyjnej przerwie próba zalogowania sie na konto student c nie powiodła się komunikat "Nie ma obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi żądania logowania" Serwer jest włączony poza tym nie można otworzyć użytkowników Activ wyskakuje komunikat Użytkownicy i komputery usługi Activ Directory też niedostępne.proszę o pomoc i z góry dziekuję Sad


Czy to dotyczy tylko logowania studenta z poziomu C czy generalnie nie można się zalogować do domeny na tych stacjach?
Jeżeli nikt nie może się zalogować, może wystarczy odpiąć stację od domeny i ponownie ją podpiąć...
U mnie pomogło... też po wakacjach miałem podobny problem z 3 stacjami.


A co mam zrobić jeżeli wcale nie mogę się zalogować, nawet jako administrator na stacji rob.?


Także jako administrator lokalny?
Chyba że masz wyłączone konto admina lokalnego - co jest raczej niemożliwe, bo zwykle po oddaniu pracowni jest włączone (ja miałem włączone). A jeśli nie, to masz mały problem... Exclamation
Jeśli czynne - loguj się nie na sbsmen, a na "stacja01\administrator" i hasełko z papierów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Aug 29, 2008 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie.. tak jak zostało napisane - zalogowac się lokalnie i ponownie dodać komputer do domeny.
PS. Dodam jeszcze, że większość wszystkich kłopotów spowodowana jest zapewne tym samym bugiem.
Oczywiście nie mogę wykluczyć, że w tym konkretnym przypadku chodzi o coś innego - ale zgodnie z zasadami - jeśli komuś się to trafia najpierw niech spróbuje wykorzystać rady zawarte w tym linku:
ftp://pomoc.koncept.pl/MEN2008/Microsoft/relacje_zaufania.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wed Sep 03, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.Rzeczywiscie odłączenie i ponowne przyłączenie do domeny poskutkowało(bardzo przydatny okazał się ten link) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2008
Posty: 34

PostWysłany: Thu Sep 04, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takze dziękuje instrukcje jak sobie z tym poradzic znalazłam na stronie firmy koncept. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group