Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podpięcie starego Windowsa pod domenę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 6:51 pm    Temat postu: Podpięcie starego Windowsa pod domenę Odpowiedz z cytatem

Pod tym adresem:

http://wss.pl/FaqList/16/1,3104/Comments.aspx

znalazłem ciekawostkę...

Podobno jest jakiś sposób, aby podpiąć np. Windows 98 pod SBS.
Czy może ktoś próbował tego sposobu?

A może ktoś zna podobny sposób na podpięcie XP Home pod SBS ?
Mogę doposażyć pracownię o trzy kompy, ale problem w tym, że nie ma kasy na rozszerzenie do wersji Professional...
Może wystarczy jedynie coś doinstalować z Pro do Home?

Nie chcę "piracić" w nowej pracowni...
Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sieci zapewne znajdziesz (jak się postarasz) informacje, jakie pliki należałoby przegrać z wersji Pro na Home, żeby umożliwić podłączenie do domeny. Jednak jest to łamanie licencji, a tym samym niezgodne z prawem.
Windows 98 można podpiąć do domeny w SBS, choć trzeba się liczyć z pewnymi problemami, które mogą być dokuczliwe... np menu z programami z xp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
W sieci zapewne znajdziesz (jak się postarasz) informacje, jakie pliki należałoby przegrać z wersji Pro na Home, żeby umożliwić podłączenie do domeny. Jednak jest to łamanie licencji, a tym samym niezgodne z prawem.
Windows 98 można podpiąć do domeny w SBS, choć trzeba się liczyć z pewnymi problemami, które mogą być dokuczliwe... np menu z programami z xp.


No cóż... Rolling Eyes masz rację!
Ale czym innym jest uzywanie całego professionala, a co innego trochę podrasowanego homa... Cool
Przynajmniej do czasu zakupu upgrate...
Dostałem fajną ofertę podwyższenia Home do poziomu Vista i na tej podstawie mógłbym podpiąć PRO... no ale brak kasy na tego typu wydatki
Evil or Very Mad
Już nie chcę tu przytaczać setki przykładów, na co się wydaje codziennie pieniądze, zamiast rzeczywiście zadbać o odpowiednie warunki do nauki dla dzieci...
No bo jak można wymagać od dzieci wykonanie zadania, jeśli mają one 45 minut tygodniowo z podziałem czasu na dwóch uczniów.
W tym roku będę miał przypadki, kiedy zasiądzie na jednym stanowisku 3 uczniów... - brak podziału na grupy!

Co to znaczy że menu z XP jest dokuczliwe?
Rolling Eyes
Szczerze powiedziawszy, nie przepadam za Vistą !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pierwszej sprawy, nie pomogę, bo - po pierwsze nie pamiętam szczegółów - po drugie - zachęcanie do łamania licencji fajnie by wyglądało na forum dla nauczycieli. Zatem musisz sobie radzić sam zgodnie z własnym sumieniem i ewentualnym ryzykiem odpowiedzialności.
Co do drugiego.. w różnych wersjach Windows jest różne oprogramowanie i to z kolei może powodować mieszanie się menu. Rada jest stworzenie użytkownika, który logowałby się wyłącznie na starszych wersjach Windows i ni używał XP (i odwrotnie inni użytkownicy niech się nie logują na starym systemie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Aug 20, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Co do pierwszej sprawy, nie pomogę, bo - po pierwsze nie pamiętam szczegółów - po drugie - zachęcanie do łamania licencji fajnie by wyglądało na forum dla nauczycieli. Zatem musisz sobie radzić sam zgodnie z własnym sumieniem i ewentualnym ryzykiem odpowiedzialności.
Co do drugiego.. w różnych wersjach Windows jest różne oprogramowanie i to z kolei może powodować mieszanie się menu. Rada jest stworzenie użytkownika, który logowałby się wyłącznie na starszych wersjach Windows i ni używał XP (i odwrotnie inni użytkownicy niech się nie logują na starym systemie)


Zgadzam się z Tobą w zupełności... Exclamation
Absolutnie jestem przeciwny łamaniu prawa autorskiego, a tym bardziej zachęcanie do tego na forum!
Tak jak napisałem na wstępie, złożyłem zapotrzebowanie na rozszerzenie licencji u księgowej i mam nadzieję, że znajdzie w końcu kasę na zakup.
Szukania alternatywnego rozwiązania traktowałem jako czasową alterenatywę... Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri Sep 05, 2008 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź znajdziesz tutaj:
http://sbs.oeiizk.edu.pl/index.php?sr=artykuly
pozycja: Logowanie się do sieci opartej na serwerze SBS2003 ze starszych systemów operacyjnych Windows9x/Me (20.09.2004)

Na serwerze należy w katalogu sysvol umieścić plik config.pol w którym są zawarte ograniczenia dla użytkowników na Win98 (przed umieszczeniem tego pliku należy go zmodyfikować)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun Sep 07, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

superhiper napisał:

Szczerze powiedziawszy, nie przepadam za Vistą !!!


można wiedzieć czemu ?
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Sep 07, 2008 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można wiedzieć, dlaczego ktoś miałby za tym gniotem przepadać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to dobry system. Jaki administrator, taki system :) Ja pracuję na nim już dość długo. Przez ten czas miałem tylko jedną usterkę, która w mgnieniu oka usunąłem. Jak dla mnie system chodzi świetnie.

Ps. Można wiedzieć dlaczego gniot ? może poprzesz swoją wypowiedz konkretnymi przykładami ?
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłoby dużo do gadania i zrobiłoby się zupełnie OT. Sprawa nie dotyczy bowiem serwerów a systemów operacyjnych. Wystarczy poczytać i spisać sobie pokaźną listę wad Visty, z wyskakującym okienkiem "czy na pewno" na czele tej listy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Sep 08, 2008 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
superhiper napisał:

Szczerze powiedziawszy, nie przepadam za Vistą !!!


można wiedzieć czemu ?


Odpowiem ogólnie - jeśli chodzi o zastosowanie w pracowni być może się sprawdzi, bo jak zauważyłem nie trzeba wielu ustawień, żeby zabezpieczyć dostęp do tego co nie chcemy udostępniać...
Jeżeli chodzi o użytek domowy, to czasem szlag mnieo jeszcze trafia zanim znajdę co potrzebuję - w zamyśle chodziło o stworzenie systemu ktorego nawet małpa nauczy się obsługiwać, ale powoduje to czasem drogi okrężne do celu.

Przyznaje, rzadko mi się zdarza, że coś zawiśnie lub pojawia się wqurzający komunikat ze coś tam chce wyslać....

Ale np. kiedy chciałem pod XP wyszukać plik .doc zawierający słowko "konferencja" to mialem takie okienko gdzie wpisywałem to słowo i poszło...
Tu, jak mi się wydaje - nie ma takiej opcji, albo nie namierzyłem tej opcji.

Wady i zalety... być może się przyzwyczaję, jak kiedyś przechodząc z Win3.1 na Win95.
Laughing Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group