Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Neo i SBS pod NT
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia
Gość





PostWysłany: Wed Sep 15, 2004 9:18 am    Temat postu: Neo i SBS pod NT Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś już podłączał Neo do serwera pod NT - edycja z 2001 roku, jesień (podobno NT nie widzi USB). Jak to rozwiązać. Czekam na sugestię i z góry dzięki!!!
Laughing Gosia
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Sep 16, 2004 9:36 am    Temat postu: Neo i NT Odpowiedz z cytatem

Niestety Gosiu nie mam jeszcze neo, choć mam NT 4. Za kilka dni będę miał i prześlę szczegóły. Nie musimy podobno się martwić, gdyż z modemem neo można zamówić reuter za 105 zł, który łączy się z serwerem za pomocą pewno RJ45 lub karty sieciowej. Tego właśnie dokładnie pan z TPSA do końca nie umiał mi powiedzieć. Jak to zobaczę, to zaraz napiszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Sep 16, 2004 10:21 am    Temat postu: Coś więcej Odpowiedz z cytatem

Czytałem przed chwilą post na SBS. Tak jak myślałem łączymy serwer z reuterem przez RJ45. Ponadto mamy możliwość podłączenia jeszcze 3 użytkowników neo np. kolejny serwer, czy sekretariat. Do tego zapora ogniowa i stała ochrona. Za tę cenę warto kupić reuter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosia
Gość





PostWysłany: Fri Sep 24, 2004 6:25 pm    Temat postu: Nt i Neo Odpowiedz z cytatem

Też śledzę forum sbs i jakaś teoria mi się klaruje, ale gdyby ktoś krok po kroku mi napisał co robić byłabym wdzięczna BARDZO!!!! (jak router podłaczyć: do huba, czy do serwera (jeżeli do serwera to chyba muszę mieć drugą kartę sieciową - nadal uważam że jestem ciemna jak tabaka w rogu!
Z góry dzięki
Gosia Embarassed
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Sep 25, 2004 10:11 pm    Temat postu: list do G Odpowiedz z cytatem

Przemawia Gosiu przez Ciebie wielka skromność. Pewno za kilka dni będę mógł Ci przesłać dokładny przepis tej konfiguracji. Niestety jeszcze nie mam tego sprzętu, choć TPSA dawno już miała to mi przysłać. Swoją drogą, czy Ty masz już ten sprzęt i jak długo czekałaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosia
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2004
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie, Przysiersk

PostWysłany: Tue Sep 28, 2004 7:45 pm    Temat postu: Neo - cd Odpowiedz z cytatem

Coś nie mogę wysłać posta. Czy za każdym razem mam się logować?
Dzięki za słowa pocieszenia (te słowa piszę już po raz któryś Smile.
Nie mamy zakupionej neo, ani nawet zamówionej.
Muszę najpierw sprawdzić, czy uda mi się dojść jak to się robi
Dotarłam do strony p. Darka Fabickiego

http://sbs.oeiizk.waw.pl/faq_all/konfiguracja_tcp_ip/index.html
może się przyda!
Gosia Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Sep 29, 2004 8:27 pm    Temat postu: odp6 Odpowiedz z cytatem

Dzięki za adres stronki. Przyda się. Jeśli masz problem z postem to mogą być takie przyczyny. Temat odpowiedzi wymyśl inny niż te dotąd używane. A tak najlepiej to zarejestruj się (to na górze menu), oczywiście z fotką. Co do tych zamówień, to rzeczywiście masz rację. Ja już dzisiaj wiem, że reutery ST 510 są dwa typy no i oczywiście nie dostanę tego, który chciałem ST 510 /swich. Dlaczego - bo nikt w TP takiej propozycji nie składał. "Mądry Polak po szkodzie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosia
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2004
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie, Przysiersk

PostWysłany: Thu Sep 30, 2004 8:42 pm    Temat postu: Neo pod Nt Odpowiedz z cytatem

A mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego byłby bardziej wskazany ST510 ruter/switch, a nie oferowany przez TPSę ST510 bridge/ruter?!!
Na SBS jest post z 8. 06. 04 "NEOSTRADA HELP!!!"
Pozdrowionka
Gosia Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Gość





PostWysłany: Sun Oct 03, 2004 9:29 am    Temat postu: neostrada Odpowiedz z cytatem

Na forum SBS.2p.pl znalazłem taką instrukcję może przyda się. Po niedzieli będę instalalował neostrady o skutkach postaram się napisać.

Sposób instalacji modemu Neostrady SpeedTouch 510 bridge/router
w systemie SBS

1.Podłączamy modem do linii telefonicznej (zgodnie z instrukcją podłączenia modemu)
2.Podłączamy modem do HUBa naszej sieci (ważne, żeby nie było to wejście UpLink, tylko normalne wejście – kabel jest na wyposażeniu, chociaż można użyć zwykłego kabla sieciowego niekrosowanego)
3.Włączamy zasilanie modemu.
4.Klikamy prawym przyciskiem myszy na „Network Neighborhood” i wybieramy opcję właściwości.
5.W zakładce „Bindings” w polu „Show Bindings for:” wybieramy „all services”
6.W polu poniżej zaznaczamy „Microsoft DHCP server”
7.Teraz klikamy kolejno przyciski „Disable” i OK.
8.Komputer poinformuje nas, że należy ponownie uruchomić komputer. Należy potwierdzić.
9.Przy uruchamianiu będziemy otrzymywali informację, że jedna z usług serwera jest zatrzymana (chodzi o DHCP), ale zatrzymanie tej usługi na serwerze jest konieczne, ponieważ będzie ją udostępniał nasz modem.
10.Klikamy prawym przyciskiem myszy na „Internet Explorer” i wybieramy „Properties”
11.W zakładce połączenia klikamy na przycisk „Ustawienia sieci LAN”
12.W okienku odznaczamy opcję „użyj serwera proxy” i zaznaczamy „Automatycznie wykryj ustawienia”
13.Potwierdzamy dwukrotnie przyciskiem OK.

Teraz należy skonfigurować modem.
Konfiguracji modemu dokonujemy tylko przy pierwszej jego instalacji.
Konfiguracja jest dokładnie opisana na stronie 45 książeczki:
Przewodnik Użytkownika dołączonej do modemu.

14. Otwieramy przeglądarkę internetową i w pole adresu wpisujemy 10.0.0.138
15.Klikamy odnośnik Advanced a następnie DNS
16.Jeśli komputer oznaczony jako MEN01 ma tam podany inny IP niż 10.0.0.2, to zaznaczamy linię zawierającą wpis z nazwą „MEN01” (trzeba kliknąć na taki mały znaczek przy liczbie porządkowej i klikamy DELETE.
17.Klikamy na NEW i w otwierającym się okienku wpisujemy w części DNS Properties jako hostname: MEN01, jako Address: 10.0.0.2
18. Teraz uruchamiamy konfiguratora serwera proxy: start→Programs→Microsoft Proxy Server→ →Internet Service Manager
19.W oknie klikamy dwukrotnie serwis „WEB Proxy” i na zakładce Service klikamy przycisk „Auto Dial”
20.W kolejnym oknie na zakładce configuration odznaczamy wszystkie opcje w grupie „Dialing Services” natomiast na zakładce „Credentials” zmieniamy dane „User Name” na nasz login do Neostrady uzyskany przy rejestracji, „Password” i „Confirm Password” na nasze hasło otrzymane przy rejestracji. POLE DOMAIN MA BYÆ PUSTE!!!
21.Potwierdzamy zmiany przez kliknięcie na OK na karcie „Microsoft Proxy Auto Dial on MEN01” i OK na karcie „Web Proxy Service Properties on MEN01”
22.Teraz zatrzymujemy i ponownie uruchamiamy serwer Proxy
23.Sprawdzamy jeszcze raz (bo najprawdopodobniej nam przestawiło) ustawienia przeglądarki internetowej na serwerze (powtórka kroku 10 do 13)
24. Restartujemy serwer i modem (wyłączamy go na chwilę i włączamy z powrotem).
25.Cieszymy się z działającego łącza internetowego.
Powrót do góry
KarolDC
Gość





PostWysłany: Sun Oct 03, 2004 10:11 pm    Temat postu: neostarada Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, przeoczyłem ostatni wpis i podałem opis instalacji już znany.
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Oct 04, 2004 9:39 pm    Temat postu: Pierwsze próby Odpowiedz z cytatem

Nic nie szkodzi Karolu i bardzo dziękujemy za pomoc. Tak się składa, że ten sposób już w pewnym sensie przerobiłem. Wadą tego podłączenia jest praca bez dhcp SBSa, który zostaje tutaj wyłączony. Niestety jest to spore utrudnienie, gdyż tracimy praktycznie możliwość pewnych ograniczeń internetowych dla sieci lokalnej z poziomu SBS. Można to uzupełnić, co prawda dhcp reutera jednak to już nie to samo. Sposób podłączenia, poprzez SBS proponował D. Fabicki. Jest również art. w SBSie. Niestety, jak do tej pory a mam reuter od 1.10.04 nie udało mi się tego zrobić poprawnie.
Co do pytania Gosiu o różnice reuter a reuter/swich? Dla mnie są one duże, gdyż swich ma 4 niezależne porty, które można podłączyć do dowolnych komputerów. Mogą w tej sytuacji pracować bez udziału mojego serwera. Jest też różnica w cenie. Z neo reuter- 105 zł (promocja), switch- 299 zł. Ale gdybym dzisiaj zamawiał wybrałbym swicha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Gość





PostWysłany: Wed Oct 06, 2004 8:59 pm    Temat postu: Neostrada Odpowiedz z cytatem

Cześć
Mam już podłączoną neostradę - ST510 bridge/ruter - jedno gniazdo RJ45 cena 105 zł, switch 4 gniazda inna cena. Miałem sporo kłopotów??? sądzę, że nie z naszej strony ale z pracy TPSA, stawiali ptaszki a na koniec twierdzili, że mam wadliwy system. Po wielu telefonach na 102102 neostrada ruszyła bez dużych zmian. Postaram się dokładnie opisać ale jak będę w szkole (piszę z domu).
1. Podłączenie do huba.
2. 10.0.0.138 wyłączony DHCP
3. Brama na TCP/IP 10.0.0.138 reszta bez zmian
4. W Auto dialu odznaczone - Enable dialing for Web proxy primare route
5. Dzisiaj wszystko działało.
Powrót do góry
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Oct 08, 2004 10:46 am    Temat postu: To proste Odpowiedz z cytatem

Karolu rzeczywiście to niezwykle proste. Podobnie, jak Ty zawierzyłem konsultantom z TP i chciałem to zrobić tak jak mi proponowali. Niestety ich koncepcja była błędna i straciłem niepotrzebnie kilka dni. Zakładali, że należy podłączyć drugą kartę sieciową a roeter do tej karty. Gdy odrzuciłem to założenie doznałem olśnienia i chodzi idealnie. Tak jak pisałeś:
1 router podłączyć do huba ustawić na brak DHCP.
2 otoczenie sieciowe - właściwości - protokoły - dodać bramkę 10.0.0.138
3 wyłączyć auto dial w internet manager wszystkie opcje
4 restartować komputer serwera i pingować adres 10.0.0.138 i np. www.onet.pl - jeśli adresy się pingują powinien internet chodzić

Informacja dla Gosi. Jeśli interesują Ciebie szczegóły mogę postarać się napisać o całej konfiguracji routera i serwera artykuł na łamach KOPI. A może Karolu Ty zechciałbyś napisać u nas taki artykuł było by nam miło gościć Ciebie jako kolejnego współautora KOPI.
Pozdrawiam Mirek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Gość





PostWysłany: Fri Oct 08, 2004 9:11 pm    Temat postu: Neostrada Odpowiedz z cytatem

Witam
Fajna propozycja zastanowię się.
Mój problem to brak możliwości eksperymentowania na SBS.
Neostrada w pracowni chodzi bez zarzutów.
Powrót do góry
Gosia
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2004
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie, Przysiersk

PostWysłany: Tue Oct 12, 2004 12:12 pm    Temat postu: NEO i SBS Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo za tym, żebyście napisali taki artykuł. Myslę, że nie tylko ja skorzystam z niego. Z góry dziękuję
Gosia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group