Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie_nowicjusza
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 6:23 am    Temat postu: Pytanie_nowicjusza Odpowiedz z cytatem

Jestem początkującym administratorem i pierwszy raz mam do czynienia z pracownią sbsową. Z zapałem podjęłam się rzeczy, których nauczyli mnie na kursie, niestety w praktyce bez sukcesu. Obrazowanie się nie powiodło, ale z tą materią to jeszcze jakoś sobie poradzę. Mam poważne wątpliwości dotyczące innych, pozornie prostych spraw. Moje pytanie brzmi: Dlaczego z żadnego poziomu studenta i nauczyciela na wybranej stacji roboczej nie mam widocznej stacji dyskietek; czy może być tak, że jest fizycznie nie podłączona - bo to nawet nie odmowa dostępu, po prostu w oknie "Komputer" widzę tylko napęd CD/DVD? Poradźcie coś, napiszcie jak u was. Czuję się z tym trochę zagubiona.
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 10:58 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proszę podać, jaki to typ pracowni (edycja). Brak jakiegoś urządzenia w systemie związany jest z zasadami grup, które możemy dowolnie zmieniać za pomocą odpowiedniej przystawki. Standardowo powinny być widoczne. Możliwe zatem, że już w biosie należy je uaktywnić. Należy to sprawdzić podczas startu systemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanka pisze, że nie widać pod studentem i nauczycielem... A czy pod adminem widać?
Jeśli tak, to chyba BIOS można wykluczyć.
Czy tak jest na wszystkich stacjach roboczych, czy tylko na konkretnej?
Jeśli tak, to może być walnięta lub niepodpięta, co oczywiście możliwe - u mnie już przy instalce jeden CDROM był do wymiany.
Aż muszę sprawdzić, czy u mnie działają... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Fri Jun 27, 2008 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pracownia to oczywiście sbs 2003: Edycja Jesień 2007/ Wiosna 2008 (jak na kolekcji). W odpowiedzi na kolejny życzliwy post: pod adminem też nie widac tej stacji, a problem dotyczy każdego komputera uczniowskiego. Co radzicie?
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m_korben napisał:
Moja pracownia to oczywiście sbs 2003: Edycja Jesień 2007/ Wiosna 2008 (jak na kolekcji). W odpowiedzi na kolejny życzliwy post: pod adminem też nie widac tej stacji, a problem dotyczy każdego komputera uczniowskiego. Co radzicie?


Może po prostu skontaktuj się z kimś z serwisu...?
Jeżeli to przypadek ogólny, to pewnie coś z konfiguracją czyli oprogramowaniem.
Osobiście zacząłbym, jak ktoś wcześniej radził, od BIOSa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Sun Jun 29, 2008 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z powodu urlopu zawieszam na moment swoje dochodzenie, ale sprawdzenie tego, co w BIOSie jest rzeczywiście konieczne. Dzięki za zainteresowanie. A... dodam jeszcze, że problem dotyczy nie tylko mojej pracowni - także innych, które otrzymały sbs tej edycji. Pozdrawiam wszystkich dociekliwych.
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun Jun 29, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o gpo to owszem można tam ukryć dyski ale w pierwszej kolejności należałoby sprawdzić czy fdd jest fizycznie podłączony do komputera. Mówisz, że problem występuje w każdej jednostce więc wykluczam to, że stacje nie zostały podłączone. Być może zostały zablokowane za pomocą gpo. Więc w tym przypadku polecam też sprawdzenie, czy fdd (litera dysku A) nie został ukryty

Wejdź do gpo następnie:
szablony administracyjne -> składniki systemu windows -> eksplolator windows

i tam odnajdź regułkę ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój komputer



Następnie kliknij w regułkę dwa razy, powinno pokazać Ci się następujące okienko



Teraz wystarczy zaznaczyć opcję nie skonfigurowano i dyski fdd powinien być widoczny. Pozdrawiam.

Ps. Zapytanie dotyczy sbs 2003: Edycja Jesień 2007/ Wiosna 2008 więc proponuję przenieść do odpowiedniego działu.
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
m_korben
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2008
Posty: 7
Skąd: skierniewice

PostWysłany: Mon Jun 30, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompetentne porady kolegów mają do siebie to, że pogrążają nowicjusza. Niemniej jednak recepta wydaje się dokładna i prosta. Serdeczne dzięki. Niebawem sprawdzę jej skuteczność. "Prawdopodobnie to wszystko, o czym pomyślałam".
_________________
gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Mon Jun 30, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m_korben napisał:
Kompetentne porady kolegów mają do siebie to, że pogrążają nowicjusza. Niemniej jednak recepta wydaje się dokładna i prosta. Serdeczne dzięki. Niebawem sprawdzę jej skuteczność. "Prawdopodobnie to wszystko, o czym pomyślałam".


Jeśli Cię to trochę pocieszy, nie ma co wpadać w depresje z tego powodu. Wiele razy okazywało się, że wiedza teoretyczna przekazywana na kursach to jedno, a praktyka to dwa...
Też dziękuję koledze za wyczerpujące instrukcje wraz z obrazkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Jun 30, 2008 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobiazg :)
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jola.net
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 Jul 2008
Posty: 11

PostWysłany: Fri Aug 29, 2008 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem z odnalezieniem ikony "Stacja dyskietek" na różnych poziomach jednostek roboczych. Kolega z forum udzielił powyżej szczegółowych informacji dotyczących uwidocznienia tych dysków. Nie radzę sobie jednak z odnalezieniem właściwych poleceń po wejściu do GPO. Proszę o instrukcję kroczek po kroczku. Droga, jaką pokonałam: Zarządzanie zasadami grup - Domains - sbsmen.edu.pl - GPO. A co dalej? Proszę o pomoc - podobnie jak koleżanka jestem w tej materii nowicjuszką.
_________________
Jola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Aug 29, 2008 11:34 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Zanim przystąpimy do zmian w gpo proszę, jeszcze raz sprawdzić, czy dysk A jest niewidoczny również po logowaniu lokalnym. To będzie istotna informacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola.net
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 Jul 2008
Posty: 11

PostWysłany: Sat Aug 30, 2008 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zalogowaniu lokalnym - dysk A również niewidoczny. Sprawdzałam także w Biosie - tam dysk a widoczny i włączony. I co z tym fantem? Macie jakiś pomysł? W tym GPO nie mogę odnaleźć tego, o czym pisał Napinator, t. szablony administracyjne, itd...
_________________
Jola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Aug 30, 2008 9:19 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Sytuację taką opisywał D. Fabicki. Opis znajdziesz u nas w FAQ pod linkiem:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=9&id2=&fqid=9&faqid=166
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola.net
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 Jul 2008
Posty: 11

PostWysłany: Sat Aug 30, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za link. Wyjaśnia przynajmniej zaistniały problem. Dla początkującego administratora to jednak trudne zadanie. Bo co na przykład w praktyce oznacza "należy przenieść konto administratora do kontenera USERS"? Może ktoś życzliwy przełożyłby te instrukcje na język elementarza... Bardzo proszę o pomoc.
_________________
Jola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group