Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ankieta kuratoryjna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Mon Jun 16, 2008 7:28 am    Temat postu: ankieta kuratoryjna Odpowiedz z cytatem

Na stronach kuratoryjnych (podejrzewam, że wszystkich) pojawiły się ankiety do wypełnienia, dotyczą oprogramowania edukacyjnego; stosowanego obecnie, planowanego do zakupu w najbliższym czasie i w niedalekiej przyszłości. Podejrzewam, że ministerstwo chce zrobić swego rodzaju "listę przebojów". Podejrzewam również, że chce na siłę przeprowadzić akcję ~ laptop dla ucznia (lub jakoś tak). Czy może KOPI wie coś więcej na ten temat? Może warto by zainteresować ministerstwo czymś takim, co np. Apple ma swojej ofercie od kilku lat tzw. "mobilnymi klasami" czyli szafami na kółkach, do których mieści się kilkanaścia laptopów, drukarka itp. i można z taką "szafą" jechać do dowolnej klasy na dowolną lekcję. Jeśli już koniecznie ministerstwo chce wydawać pieniądze. Rozdawanie laptopów każdemu uczniowi było już przerabiane przez bogatsze państwa i z tego co wiem niezbyt sprawdziła się ta idea. Czy nasze państwo stać na taką akcję? Skoro nie stać na podwyżki dla nauczycieli?
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Jun 16, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To rozdawanie laptopów chyba na razie jest w sferze domysłów i plotek - jeśli kolejna akcja ministerstwa miałaby pójść w tym kierunku - byłby to oczywisty idiotyzm. Coś, co dostaje się za darmo, bez żadnych warunków, jest bezwartościowe, byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto, bo nie przyniosłoby to żadnej korzyści szkole. Uczeń powinien mieć możliwość korzystania z komputera w szkole (każdy i w możliwie szerokim zakresie), ale w żadnym wypadku nie należy robić prezentów tego typu. Nawet, gdyby zakładało to jaką rotację komputerów (podobnie kiedyś było z podręcznikami), to praktycznie niemożliwe byłoby wyegzekwowanie odpowiedniego obchodzenia się ze sprzętem i konsekwencji materialnych z powodu zniszczenia.
Natomiast jestem jak najbardziej za tym, by szkoły wzbogaciły się w pracownie mobilne. Na marginesie mówiąc, to mogłyby to być komputerki z klasy Eeee PC*, bo nie chodzi tu o ogromną wydajność, ale o szybki i łatwy kontakt z internetem oraz możliwość korzystania z rozmaitych źródeł wiedzy podczas nieinformatycznych lekcji. Pomysł Apple na mobilne pracownie widziałem i podoba mi się (z wyjątkiem kosztów). Osobiście odpuściłbym drukarki, bo praktyka wskazuje, że przynajmniej przez najbliższych 10 lat nie pozwolimy sobie szkołach na swobodne drukowanie wszystkiego, co uczniowie by chcieli. Wiem, że byłoby to przydatne, sam w domu zawsze drukuję każdy tekst dłuższy - jaki mam przeczytać (jako tradycjonalista wolę czytać papierowe literki), ale stan finansowy szkół nie poprawi się zbyt szybko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Jun 19, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak komuś w wysokim zamku klepki się poluzowały, ostatnio spotkałem się ponownie z informacją o "dawaniu" uczniom komputerów. Zdaje się, że już do końca życia będę mieszkał w debilnym kraju z debilnymi władzami - niezależnie od opcji politycznej jaka wygrywa. Zastanawiam się czy za te najbardziej idiotyczne pomysły to w ministerstwach jakieś premie dostają czy co...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Tue Sep 09, 2008 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj znów na kilku serwisach czytałem informację o darmowych laptopach (trwałych - żeby 3 lata wytrzymywały) dla gimnazjalistów, czyli coś w tym musi być. Jeśli do tego dodać informację o propozycji wprowadzenia dodatkowych dzienników dla nauczycieli, gdzie będą zapisywać/opisywać co też zrobili i ile czasu na to poświęcili, to ... szkoda pisać.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Tue Sep 09, 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym słowem laptopy trafią pod strzechy Laughing

Jak rozumiem, laptopy powędrują do biednych rodzin... a ponieważ nikt nie będzie sprawdzał co z nimi dalej - szybko zostaną spieniężone Twisted Evil

Większą korzyścią byłoby wyposażenie pracowni tak, żeby każdy uczeń miał swój komp - jak mam klasę poniżej 25 osób, to nie mam podziału na grupy i przy jednym stanowisku siedzi 2-3 osoby Mad

Niechby tak było, gdyby każdy miał swój komputer - a tak jeden pracuje, drugi patrzy a ocenę muszę postawić obu jednakową.
Przy jednej godzinie w tygodniu, trzeba się wiele nagłowić jak zrealizować program.

Podobno ma wyjść od nowego roku zarządzenie, że każdy uczeń ma pracować na swoim kompie, a więc albo więcej kompów, albo podział na grupy...\
Zobaczymy Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Sep 09, 2008 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coż... stare porzekadło mówi: czemuś biedny - bo głupi, czemuś głupi - bo biedny...
De facto to te laptopy nie przeżyją jednego roku zapewne, wywalimy nasze - podatników pieniądze na zmarnowanie i tyle... dawanie czegoś za darmo ludzi demoralizuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wed Sep 10, 2008 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
No coż... stare porzekadło mówi: czemuś biedny - bo głupi, czemuś głupi - bo biedny...
De facto to te laptopy nie przeżyją jednego roku zapewne, wywalimy nasze - podatników pieniądze na zmarnowanie i tyle... dawanie czegoś za darmo ludzi demoralizuje.


Dokładnie tak jak piszesz...
Nawet UE nie daje na calość inwestycji - dają polowę, drugą musi państwo...
Nawet psa nie oddaje się za darmo - zawsze choć za symboliczną kwotę!!!
Easy come, easy go... nadal funkcjonuje w psychice wielu ludzi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Fri Sep 12, 2008 1:36 pm    Temat postu: Wybory Odpowiedz z cytatem

Czy nie zauważyliście, że wybory się zblizają. Mnie tylko boli czemu to za nasze pieniądze a my nic nie możemy Sad
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 12, 2008 10:34 pm    Temat postu: Re: Wybory Odpowiedz z cytatem

Leszek Misiuk napisał:
Czy nie zauważyliście, że wybory się zblizają. Mnie tylko boli czemu to za nasze pieniądze a my nic nie możemy Sad


To tylko wierzchołek góry lodowej... tj. bezsensownych wydatków - dopłacamy do tego i owego... to idzie nawet w miliardy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group