Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ostatni tydzień
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Fri Jun 13, 2008 9:40 am    Temat postu: Ostatni tydzień Odpowiedz z cytatem

Zapewne wielu z nas (w tym ja) musi trochę na siłę zagospodarować ten ostatni tydzień nauki, kiedy oceny już dawno wystawione i szczególnie uczniowie ostatnich klas wiedzą, że już skończyli szkołę.
Oczywiście w szczególnie drastycznych przypadkach są jakieś możliwości i narzędzie utarcia delikwentowi nosa... Ale nie o tym teraz:D

Może macie jakieś wypróbowane i sprawdzone pomysły, aby zajęcia nie były sztuką przetrwania a kompromisem pomiędzy 'nic nie robieniem' a naszą klasą, czatami, grami on-line itp.?

U mnie hitem ostatnich dni jest http://kurnik.pl i kalambury - przyjemne z pożytecznym. Do tego na stronce mam kilka quizów i testów - ale to już zdecydowanie mniej przyjemne;)
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sun Jun 15, 2008 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja udostępniam swoim uczniom Quake3 Demo, wersję darmową i grają przez całe zajęcia w sieci, i to nie tylko panowie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed Jun 18, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bob napisał:
Ja udostępniam swoim uczniom Quake3 Demo, wersję darmową i grają przez całe zajęcia w sieci, i to nie tylko panowie Laughing

Nie wiem na ile to wychowawcze... Ja polecam zabawe photobucketem albo google docs, pokazanie uczniom czegoś co ich zaciekawi i będzie mogło przydać się w przyszłości, a nie koniecznie wchodzi w ramy programowe.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jakich ma się uczniów Confused Jeśli są to uczniowie w ogóle niczym nie zainteresowani, to nawet propozycja kolegi się nie sprawdzi. (przynajmniej tak było w tym w moim przypadku)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bob napisał:
Ja udostępniam swoim uczniom Quake3 Demo:lol:


Co na te strzelanki dyrekcja ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sun Jun 29, 2008 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście mam Dyrekcję, która nie miesza się w sprawy informatyków. Dyrekcja jest osobą, która wypowiada się w kwestiach,w których się orientuje i nie strzępi języka wymądrzając się nie będąc zorientowana w sytuacjach lub tematach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Jun 30, 2008 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inaczej będziesz śpiewał, gdy jakiś uczeń zgłosi to do kuratorium :)
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Mon Jun 30, 2008 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Inaczej będziesz śpiewał, gdy jakiś uczeń zgłosi to do kuratorium Smile

Możliwe. W przyszłym roku przerzucam się zatem na jakieś wyścigi samochodowe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Mon Jun 30, 2008 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby nie carmageddon :D
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri Jul 04, 2008 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, można dać uczniom trochę luzu... Należy (moim skromnym zdaniem) pamiętać tylko o tym, aby to co im pokazujemy było wychowawcze (nawet jeżeli to jest gra - niech nie będzie w niej przemocy, niech ćwiczy refleks lub koncentracje). Drugą sprawą jest to, aby gry które proponujemy uczniom były darmowe lub uczciwie kupione, a nie ukradzione. Wiele razy słyszałem o takich sytuacjach w których nauczyciele kradną programy "bo nie ma pieniędzy", gdy zaś uczeń wyniesie ze szkoły myszkę (co jest identycznym w świetle prawa i moralności procederem) robi się wielką aferę, jakie to nam rośnie pokolenie.

Pozdrawiam w wakacyjnym nastroju Smile
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Jul 04, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie popieram. Jeśli gry to raczej logiczne i strategiczne, takie gdzie jednak trochę szarych komórek trzeba używać. Oczywiście równiez należy zwracać uwagę, żeby to nie były wersje pirackie, w końcu niezależnie od tzw. "społecznego przyzwolenia" na lekkie traktowanie spraw związanych z własnością programów, szkoła ma wychowywać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sat Jul 05, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się z Kolegami co do legalności gier, czy oprogramowania. Natomiast co do rodzaju gierto nie do końca. Każdy z ludzi ma swój ulubiony typ gry, jeśli ma i to nie zawsze są strategie czy gry zręcznościowe. Czasami potrzebne są odmóżdżacze i to się sprawdziło w przypadku mojej znudzonej już przychodzeniem do szkoły młodzieży. Owszem, gra typu Quake nie jest grą edukacyjną i zawiera elementy krwawych scen. Ale z drugiej strony, gdzie nie spotykamy się teraz z przemocą? A gra jest prosta, nic tylko biegać i usmiercać przeciwnika, więc szybko wciąga kolejne osoby i w ten sposób nie mam sytuacji, kiedy pół klasy gra, a pół siedzi i się nudzi, co chwilę zerkając na zegarek.
Próba z grami na kurniku nie wypaliła już wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sun Jul 06, 2008 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bob napisał:
Każdy z ludzi ma swój ulubiony typ gry, jeśli ma i to nie zawsze są strategie czy gry zręcznościowe. Czasami potrzebne są odmóżdżacze i to się sprawdziło w przypadku mojej znudzonej już przychodzeniem do szkoły młodzieży.

Odmóżdżać (jak ktoś lubi) można się po szkole. Do szkoły przychodzi się po to, aby się rozwijać (nie koniecznie stricte uczyć). Trzeba pamiętać, że mimo wszystko rodzice uczniów płacą nauczycielom i szkole za to, aby dziecko się rozwijało.
Cytat:
Owszem, gra typu Quake nie jest grą edukacyjną i zawiera elementy krwawych scen.

Nie tyle nie jest grą edukacyjną, co jest bezmyślną strzelanką... echo 'off' > /dev/brain dla ucznia.
Zawiera elementy krwawych scen, przed którymi niektórzy rodzice starają się jednak chronić swoje dzieci.
- Synku, w co Ty grasz?!
- Pan w szkole też nam pozwala!

Cytat:
Ale z drugiej strony, gdzie nie spotykamy się teraz z przemocą?

Gdzie nie spotykamy się z narkotykami? Można je teraz dostać wszędzie. Może dawajmy uczniom w szkole?
(porównanie drastyczne, ale IMO prawdziwe.)
Cytat:
A gra jest prosta, nic tylko biegać i usmiercać przeciwnika, więc szybko wciąga kolejne osoby

Rozumiem, że wciągnięcie w bezmyślną grę pełną przemocy uznaje się za +. Jeszcze jedna ważna sprawa - o jakim przedziale wiekowym uczniów mówimy?
Cytat:

i w ten sposób nie mam sytuacji, kiedy pół klasy gra, a pół siedzi i się nudzi, co chwilę zerkając na zegarek.

(i znów skuszę się na drastyczne porównanie) - myślę, że gdyby dać im po piwku to też byliby zainteresowani wszyscy, tylko jaki to ma cel i jaki jest efekt?

Cytat:
Próba z grami na kurniku nie wypaliła już wcześniej.

A może coś z naprzerwie.pl lub poszkole.pl (oczywiście tam też zdarzają się gry nieodpowiednie, należałoby kontrolować co uczniowie wybierają)? Problem jest z dziewczynami, bo one raczej nie preferują gier komputerowych Wink
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sun Jul 06, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bob napisał:
pół klasy gra, a pół siedzi i się nudzi, co chwilę zerkając na zegarek.

To może czas zacząć prowadzić ciekawsze lekcje. I to jest właśnie polska szkoła. Zamiast na lekcjach zdobywać wiedzę grają sobie w odmóżdżacze.
Zresztą doskonale znane mi są przypadki w których to uczeń na lekcji uczy nauczyciela. Więc po czym taki uczeń ma się odmóżdżać ?
Zamiast gier proponuję zabrać klasę na spacer :)
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Jul 06, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy tu dwa aspekty. Jeden teoretyczny - jak to powinno być w szkole, a drugi praktyczny - jak jest naprawdę.
To jak jest naprawdę nie zawsze mi się podoba.
Generalnie ciekawe jest to, że najbardziej w obronie wartości występuje Jakub, który z racji wieku mógłby być po drugiej stronie barykady. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group