Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GPO zawaliło i nie ma kontaktu - stacja<>serwer
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Mar 26, 2008 7:45 pm    Temat postu: GPO zawaliło i nie ma kontaktu - stacja<>serwer Odpowiedz z cytatem

WItam - mam problem jak w temacie...
chodzi tu o kłopot GPO nie wiem co się dzieje ale mam brak łacznośći ze stacjami - na stacjach objamy takie:
można się tylko zalogować na stacje z poziomu C i od razu komunikat nie możńa znaleźć śceieżki sieciowej (i podany adres) na pasku na dole 2 monitorki z wykrzyknikiem (połączenia sieciowego) i czerwony krzyżyk ikonki ISA.
Jak włączam stację nie mam możłiwośći zdalnej instalacji bo nie mam opcji "wciśnij F12" ponieważ pisze mi przy ładowaniu DHCP że nie ma DHCP albo Proxy...

Na serwerze w dzienniku zdarzeń: zaraz po restarcie serwera są 4 błędy Typ zdarzenia: Błąd
¬ródło zdarzenia: Userenv
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 1030
Data: 2008-03-26
Godzina: 10:15:20
Użytkownik: ZARZ¡DZANIE NT\SYSTEM
Komputer: SBS2007
Opis:
System Windows nie może szukać listy obiektów zasad grupy. Sprawdź, czy w dzienniku zdarzeń nie ma komunikatów wcześniej zarejestrowanych przez aparat zasad opisujących przyczynę.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

oraz inny błąd o numerze 1058 (są to 2 błędy o tych numerach i 2 o tych powyżej spowodowane przez administratora i system)




Co mogę zrobić?
Dodam że jak wczodzę w GPO to mi wyskakują komunikaty:


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Mar 26, 2008 9:10 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Jeśli problem rzeczywiście leży w GPO to proponuję zapoznać się z tematem:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=75&id2=34
Na płycie instalacyjnej powinny być pliki, które można przekopiować do foldera:
Serwer: c:/WINDOWS/SYSVOL/sysvol/sbsmenis.edu.pl/Policies
by przywrócić ustawienia standardowe. Jeśli się to uda i GPO się pojawi, a towrzone były nowe obiekty zasad grup, to należy je dokładnie sprawdzić.
Moje przypuszczenia idą raczej w stronę DHCP i fizycznego braku dostępu.
Należy sprawdzić prawidłowość działania DHCP z poziomu administratora. Możliwe, że gdzieś pojawiło się nowe źródło przydzielajace adresy IP.. Proszę pingować do stacji i sprawdzić prawidłowość IP i zgodność DNS., Co do braku F12, to muszę zapytać, czy serwer był ostatnio aktualizowany. Jeśli tak to prosze zastosować się do tego:
http://kopi.edu.pl/index.php?id=11&fqid=1&faqid=93

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Mar 26, 2008 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie był aktualizowany - prawde mówiąc także zastanawiałem się nad DHCP - podłączyłem niedawno w sieci szkolnej dodatkowy router - ale nie o tym chciałem...
chciałem jeszcze nadmienić że mam błędy w tym GPO - postaram się zastosować do tych wskazówek które Pan mi podał - tylko nie wiem jak ih szukać jest tego pełno i nie wiem dokładnie jaki temat wybrać? (w końcu jakaś konkretna pomoc! - tylko trzeba jeszcze wiedzieć czego szukać) - a już miałem ghostem (bo przegrałem od instalatorów sobie) reinstalować serwer... postaram się na początku jeszcze odłączyć ten router (może on coś "bruzdzi" w sieci),

Drukarka sieciowa także nie działa próbowałem z serwera drukować i ze stacji i nic, a na stacjach mam gdy wpisuje ipconfig jakiś dziwny IP typu 198.162.2.214 - jakoś tak - a powinno być np: 192.168.2.23.
Jutro dam znać co i jak. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Mar 26, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy kolega wie, że dhcp w dwóch instancjach nie może działać w tej samej fizycznej sieci? Być może ten dodatkowy router coś tu namieszał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Mar 27, 2008 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wogóle to sieć u mnie wygląda w ten sposób:
Router neostrady podłączony do routera D-link (który ma 4 wyjścia) jedno z wyjść idzie do serwera natomiast jest jeszcze jeden router podlączony niedawno (ale on jest podłączony do switha, który z kolei podłączony jest poprzez jeszcze jeden swith i w końcu do tego pierwszego routera zaraz za neostradą

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Mar 27, 2008 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze raz ja - dzisiaj przed włączeniem serwera podłączyłem kabelek bezpośrednio do stacji - ping serwer > stacja działa ale logować się nie mogę - gdy chcę się zalogować na poziomC jako student, jako administrator także nie działa mam komunikat :
"System Windows nie może połączyć się z domeną, ponieważ albo kontroler domeny jest wyłączony lub z innej pryczyny niedostępny, albo nie znaleziono konta tego komputera. Spróbuj ponownie później, jesli ten komunikat b edzie sie powtarzać poproś o pomoc administratora stystemu"

DHCP już przyznaje adresy poprawnie i pojawił się podczas startu komputera możłiwość wciśnięcia klawisza F12
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Mar 27, 2008 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic już nie rozumię - serwer dalej ma te błędy w zasady grup nie mogę wejść XPpoziomC w edycję pisze komunikat (jak u góry w załączniku)
Stacje niektóre się logują na poziomC - administrator też wchodzi - operator też ale na poziomieC nie ma dysków sieciowych dostępnych...
Inna stacja wogóle nie reaguje na admina na studenta poziomC pisze komunikat (jak wyżej w poście)...
WIęc zanim przystąpię do czegokolwiek to prosiłbym o wytłumaczenie mi co może być przyczyną?
Ping z serwera do każdej stacji dochodzi w 100% od (tych działających, na które można się zalogować z ograniczeniami bez dysków sieciowych) stacji również pinguje w 100% do serwera...
Mam jeszcz ejeden kłopot - odłączyłem jedną stację od domeny na stacji zalogowany jako admin - teraz nie mogę się podłączyć bo mi błąd wyskakuje błąd:
"System Windows nie może odnaleźć ścieżki sieciowej. Sprawdź czy ścieżka sieciowa jest poprawna i czy komputer docelowy nie jest zajęty lubwyłączony. Jesli system Windows nadal nie będzie mógł odnaleźć ścieżki sieciowej skontaktuj się z administratorem sieci"
Za co się teraz zabrać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 27, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko wskazuje na to, że masz poważny problem z serwerem i być może potrzebna będzie reinstalacja. Jednak zanim to zrobisz proponuję wyłączyć serwer i stacje, a następnie na chwilę odłączyć switch z prądu, potem wszystko włączyć ponownie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Mar 27, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze się nie poddam - spróbuję jeszcze nadpisać te pliki GPO o któych mowa była na tym forum... kontaktowałem się też z innym informatykiem i też nie potrafił mi pomóc hmm DHCO działa ISA ikonki na stacjach (niektórych) działają na niektóre da się zalogować na inne nie , może zdalna instalacja stacji?
Ale skoro to serwer to chyba nie ma sensu - po każdym restarcie serwera (wyłączaniu switha) zawsze pojawiają się w plikach zdarzeń te błędy (so na załączniku powyżej) i powtarzają się co jakieś kilka minut no i w EDIT XPpoziomC na GPO nie da isę wejść (błąd)

jak nie dam rady to z ghousta instaluję serwer na nowo (a tego się boję)
Mamm pytanie odnośnie instalowania serwera z obrazów ghosta:
czy muszę formatować wszystkie dyski i je łączyć razem? Wiem że jak instalatorzy instalowali to potem po zainstalowaniu serwera zmieniali litery patrycji - teraz nie wiem czy mogę tak zostawić i nadpisać ghostem pliki bez formatowania i łączenia partycji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Mar 28, 2008 12:08 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

1. Podaj zapis z polecenia na serwerze ipconfig /all (można to zapisać do pliku)
2. Wyłącz na chwilę dlink z drugiej podsieci
3. Jeszcze raz pkt 1
4. Nadpisz pliki gpo z instalki

Co do ghosta.
Jeśli jest to obraz dysku nie ma potrzeby ich formatowania i łączenia. Ghost zrobi to za nas. Jeśli tylko dysk c:\, to resztę musisz zrobić sam. Po odpaleniu serwera sprawdz udziały, czy są prawidłowo zapisane. Pisałem o tym na forum:

http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=442
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Mar 28, 2008 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko rozumię tylko nie wiem który mam d-link odłączyć ten, który idzie do serwera czy ten, który jest dalej (na shemaciku)?

Jadę zaraz do szkoły to zacznę to od razu robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Mar 28, 2008 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : sbs2007
Sufiks podstawowej domeny DNS . . : sbsmen.edu.pl
Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Tak
Lista przeszukiwania sufiksów DNS : sbsmen.edu.pl
edu.pl

Karta Ethernet Połączenie lokalne serwera:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Attansic L2 Fast Ethernet 10/100 Base-T C
ontroller
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1A-92-E2-CC-89
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . :
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Podstawowy serwer WINS. . . . . . : 192.168.2.1

Karta Ethernet Połączenie sieciowe:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet
NIC
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-E0-4C-06-33-E3
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
Autokonfiguracja włączona . . . . : Nie
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.109
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony
Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 27 marca 2008 09:39:32
Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 3 kwietnia 2008 09:39:32


Tylko mam problem z odszukaniem na płycie plików GPO - na stronie http://kopi.edu.pl/index.php?id=75&id2=34
jest ścieżka na której powinny znajdować się pliki: CD1/I386/$OEM$/$$/SETUP/GPO

Nie mam tego - szukam i nie moge znaleźć co oznaczają te $ (dolarki) ?? jakieś ukryte ścieżki?


[URL=www.fotosik.pl]
http://images33.fotosik.pl/195/2ec1b809ee508662.jpg[/URL]

Czy mam szukać na tym dysku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Mar 28, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do ghosta.
Jeśli jest to obraz dysku nie ma potrzeby ich formatowania i łączenia. Ghost zrobi to za nas.


Byłem przy "magikach" gdzy stawiali mi serwer z płyt ghosta (które zresztą przegrałem sobie i z nich chciałbym odświerzyć serwer) ale nie wiem czy i w jakim stanie były dyski (partycje) czy była to jedna sformatowana partycja czy już partycje istniały - a oni włożyli obrazy juz na podzielone partycje no i jeszcze jak zainstalowali to zmieniali partycje (nazwy liter) z RIS na "R" i z E na O.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Fri Mar 28, 2008 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to jest jedyny zestaw, który otrzymałeś z pracownią?
Zestaw płyt DVD ma napis: Microsoft SBS2003 dla Ministerstwa Edukacji Narodowej, edycja jesień 2005, wiosna 2007, lato 2007 itd. z rożną liczbą płyt 2-4. (Jeżeli takich nie masz to żądaj od dostawcy pracowni!!!) To są obrazy instalacji serwera z całą konfiguracją pracowni.
Z płyt, które ze skanowałeś instalujesz czystego SBS, później musisz wszystko ustawić według własnych potrzeb: konta, komputery, zasady GPO, drukarki, tworzyć obrazy instalacji stacji itd. Plus takiej instalacji jest taki, że wiesz wszystko, co zrobiłeś, ale to jest sporo roboty.

A ten klucz do SBS może przyda się komuś!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sat Mar 29, 2008 1:14 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Według mnie jest złe adresowanie kart sieciowych. Tutaj widziałbym największy problem. Proponuję uruchomić narzędzie internet i poczta email i zastosować właściwy przydział adresów IP i DNS. Zwłaszcza ten ostatni czyli DNS powinien wskazywać adres wewnętrzny serwera SBS. Na KOPI są artykuły, gdzie znajdziesz właściwy przydział adresów dla kart sieciowych. Zasady GPO należy skopiować z płyty sbs 2007 edycja np. lato - CD1\I386\$OEM$\$$\SETUP\GPO\

Jeśli chodzi o dlinka, to miałem na myśli ten drugi z innej pracowni.

Nie wstawiaj tak wielkich obrazków, bo nasze FORUM się rozjedzie. Lepiej, gdy będzie to link.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group