Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak komputerów w DHCP - help!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Wed Mar 10, 2010 10:48 pm    Temat postu: Brak komputerów w DHCP - help! Odpowiedz z cytatem

Dwa komputery uczniowskie z pracowni lato 2007 SBS miały problemy z przypisaniem sobie IP przez DHCP z serwera. Nie wiem czy słusznie, ale usunąłem je na serwerze z tego obszaru.
Teraz przypisują sobie jakieś IP konfiguracyjne spoza zakresu IP serwera i oczywiście nie ma Internetu ani połączenia sieciowego.
Uruchomiłem ponownie serwer i te dwa komputrery uczniowskie myśląc, że w zakładce DHCP na serwerze wygenerują się ponownie te dwa komputery i przypiszą sobie automatycznie IP. Niestety nie...
Przypisałem więc ręcznie IP tym dwóm komputerom uczniowskim i połączenie jest wraz z internetem jednak nie na kontach lokalnych tych kompów.
Co zrobić by powrócić do prawidłowego stanu i w zakłądce DHCP na serwerze widoczne były wszystkie stacje uczniowskie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Zaloguj się lokalnie na stacji roboczej jako administrator i dodaj je najpierw do Grupy roboczej, np. MEN

Po restarcie serwera:
- Zaloguj się lokalnie jako administrator na stacji roboczej i dodaj komputery do domeny (sbsmen)
- na serwerze w zarządzaniu zaawansowanym przenieś komputery z katalogu Computers do MEN ->komputery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zrobiłem dokładnie jak poradziłeś. Niestety, bez oczekiwanego efektu. Postraram się poniżej dokładnie opisać mój problem obrazując go dodatkowo zdjęciami bo nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Na tym zdjęciu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/928c4528a26737f2.html widać zakładkę AD, a niej wszystkie poprawnie przypisane komputery uczniowskie. Tu jest OK.
Na tym zdjęciu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c96e2eec74bcaed4.html widzimy zakładkę DHCP na serwerze gdzie brakuje właśnie komputerów 2 i 3 którym ten moduł nie przypisuje adresów. Nie wiem czy przypadkiem nie powinien widnieć tutaj i serwer, którego także nie ma. Ale to jakoś mi nie utrudnia pracy.
Na tym zdjęciu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf99edfbd3395432.html poprawne ustawienie karty protokołu internetowego TCP/IP na stacjach uczniowskich, ale nie na tych dwóch opisywanych komputerach, które nie mają połaczenia sieciowego przy tym wariancie.
Na tym zdjęciu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74ab5e3c18a4c485.html widać ręcznie wprowadzone wartości po których ustanowione zostaje połączenia sieciowe z serwerem i internetem. Adrse IP wpisałem wolny z puli DHCP serwera.
Na tym zdjęciu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/009b9853785048af.html jest moment kiedy próbuję powtónie dodać do domeny felerny komputer
uczniowski bez przypisanego ręcznie IP. Kiedy potem dopisałem wszystko sam, komputer dodał się do domeny jednak nie wygenerował siebie w zakładce DHCP. I to jest właśnie największy problem na teraz. JAK TO ZROBIĆ?
Na tym zdjęciu - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f76856d3d20e087.html widać jak próbowałem przeinstalować opisywany komputer przez sieć, ale brak DHCP na to nie pozwala. I to już jest poważny temat bo przecież trudno instalować z płyty i się z tym pogodzić na stałe.
Bardzo proszę o podpowiedzi jak sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wszystko jasne. Ostatni screen wystarczyłby. Komputer nie ma połączenie z siecią, więc potrzebne byłyby krasnoludki z wiaderkami do przenoszenia pakietów na tym zerwanym odcinku. Sprawdź dlaczego komputer nie ma połączenia z siecią. Kabelek wyjęty? Kabelek przerwany? I jeszcze z setka innych powodów.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie komputer ma fizyczne połączenie z siecią jeśli wpiszę ręcznie wartości w protokole internetowym TCP/IP.
Wtedy uczniowie pobierają swoje zadania z serwera i normalnie pracują na plikach. Jest także Internet.
Ale proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Zatem musisz naprawić dhcp. W przeciwnym razie zdarzy się parę dni wolnego i skończą się dzierżawy i żaden komputer nie dostanie IP i siądzie ci cała pracownia.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do naprawy zmierzam cały czas pytając o sposób na tym forum. Na czym ta naprawa miałaby polegać? Nie wiem za co się zabrać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 11, 2010 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie mam pojęcia. Gdyby mi nie działał dhcp, to sprawdziłbym na serwerze, czy mogę go "z palca" odpalić. Zrestartowałbym serwer nawet parę razy sprawdzając w logach czemu to badziewie nie rusza razem ze startem serwera.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Fri Mar 12, 2010 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najciekawsze jest to, że DHCP działa. Tylko dwa komputery uczniowskie w pracowni nie dostają IP automatycznie od DHCP serwer i Jak widać na screenach nie ma ich na liście. I to jest mój problem. Szczególnie, że nie mogę reinstalować stacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 12, 2010 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest za dzierżawa dhcp, zaczynająca się od BRN?
Dokładnie sprawdź zarówno te komputery, jak i połączenia sieciowe i last but not least zresetuj switcha.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Fri Mar 12, 2010 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRN to dzierżawa IP dla drukarki sieciowej Brother.
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale jutro spróbuję przywrócić DHCP z kopii zapasowej (jeśli jest stworzona automatycznie), a potem przeniosę zawartość katalogu \windows\system32\dhcp do innej lokalizacji, a następnie powtórnie uruchomię serwer DHCP z mmc. Może baza danych zostanie odbudowana?
Podobno dobrze robi odłączenie kabla od zasilacza:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
netsky@wp.pl
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2010
Posty: 2
Skąd: Ustka

PostWysłany: Wed Nov 24, 2010 11:20 pm    Temat postu: miałem podobny problem Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Czy u Ciebie zadziała
ale u mnie wszystkie komputery tak miały
po przeinstalowaniu dhcpa ruszyło

na serwerze
wejdź w panel sterowania > dodaj usuń programy > składniki windows
i tam zdaje mi się w usługach sieciowych odznacz dhcp
zatwierdź (dhcp się odinstaluje)
a potem na powrót wejdź i zaznacz (dhcp się zainstaluje)

powodzenia
_________________
dnetsky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group