Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

awaria-płyty głównej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marois
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2004
Posty: 34
Skąd: Słubice

PostWysłany: Tue Feb 19, 2008 5:31 pm    Temat postu: awaria-płyty głównej Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeśli ktoś wie gdzie znaleźć nowy bios do grafiki na płycie GA-8ld533 (zintegrowany Intel® Extreme na chipsecie ( Intel® 82845GL GMCH
Intel® 82801DB ICH4 ) i jak go zaktualizować. To proszę o pomoc.Zaczynają mi padać kompy w pracowni z 2003 roku jeden po drugim (już 4) i wygląda to na grafikę, latające znaczki i cyferki. Bios płyty zaktualizowałem ale nic to nie dało.
pozdrawiam
Mariusz
_________________
mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Tue Feb 19, 2008 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego podejrzenia padły na bios? Ja bym raczej sprawdził temperatury i napięcia.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Tue Feb 19, 2008 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja bym raczej sprawdził temperatury i napięcia.

Dokładnie takie objawy jakie opisałeś marois, swiadczą o możliwości przegrzania się karty graficznej. Sprawdź temperaturę karty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marois
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2004
Posty: 34
Skąd: Słubice

PostWysłany: Tue Feb 19, 2008 7:18 pm    Temat postu: awaria-płyty głównej Odpowiedz z cytatem

Witam
Tak tylko to się dzieje przy starcie kompa zaraz po jego włączeniu i nie da się go uruchomić, tylko piski biosu, latające znaki, czasami uda się uruchomić

Mariusz
_________________
mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Wed Feb 20, 2008 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję metodą prób i błędów sprawdzić co jest nie tak.Czyli innymi słowy poodłącząc wszystkie rzeczy, zostawić kość RAM i kartę grafiki. Jeśli nie będzie pisków, ani krzaczków to dokładać po kolei dyski i napędy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marois
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2004
Posty: 34
Skąd: Słubice

PostWysłany: Wed Feb 20, 2008 6:57 pm    Temat postu: awaria-płyty głównej Odpowiedz z cytatem

Witam
To zostało zrobione, wymieniany RAM, nawet procesor (niestety grafika jest zintegrowana) nic poza tym już nie ma, nie było pisków jak wyłaczyłem grafikę w biosie i podłączyłem kartę PCI, niestety komputer z kartą na PCI uruchamia się tylko do momentu pojawienia się pierwszego napisu WidowsXP, potem czarny ekran i koniec zabawy.Podepnę jesczę trochę lepszą grafikę na PCI i zobacze, bo sprawdzałem na starym 2MB rupciu, choc i tak powinien wystartować.
pozdrawiam
Mariusz
_________________
mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Feb 21, 2008 1:39 am    Temat postu: Re: awaria-płyty głównej Odpowiedz z cytatem

marois napisał:
choc i tak powinien wystartować.

Nie powinien, xp wyłoży Ci się niestety po takiej zmianie i jest to "normalne" zjawisko.
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Thu Feb 21, 2008 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie powinien, xp wyłoży Ci się niestety po takiej zmianie i jest to "normalne" zjawisko.

Po prostu wyłącz w BIOS zintegrowana kartę graficzną, wstaw inną na PCI i przeinstaluj system. Powinno być wszystko ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group