Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwny problem z DHCP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Fri Jan 25, 2008 10:13 pm    Temat postu: Dziwny problem z DHCP Odpowiedz z cytatem

Otóż ostatnio pojawił się u mnie w pracowni następujący problem.Niedawno robiłem 4-godzinna reinstalację serwera i wszystko było ok. Stacje zainstalowałem z ris'a, wszystko ok.Ale od tego tygodnia stacje przy ustawieniu bootowania z sieci nie widza serwera.Tak jakby DHCP nie działał, ale sprawdziłem,działa, poza tym normalnie stacje po uruchomieniu (winXP) mają adresy IP odpowiednie i normalnie wszystko chodzi.Ale jak teraz chcę nowy system z ris'a postawić na stacjach bibliotecznych mam problem. W ISA mam zezwoloną odpowiedź serwera. Co jeszcze mogę zobić? Resetowałem serwer, resetowałem DHCP. Co jeszcze dziwne, serwer powienien obsługiwać kompy spoza domeny i 3 takie do tej pory obsługiwał, dziś nagle przydziela im adresy IP,ale nie mają one netu. Poradźcie coś Koledzy. (P.S Podejrzewam,że jeden z nauczycieli szkoły prywatnej,najmującej naszą pracownie coś pogrzebał,ale nie wiem co)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 26, 2008 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że Mirek by tu pomógł bardziej, ale tak mi się coś kojarzy, że to nie jest problem z dhcp tylko z wadą jakiejś poprawki z zakresu SP2 na serwerze. Poszukaj na stronie KOPI - powinna być o tym informacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sat Jan 26, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zdaje się, że Mirek by tu pomógł bardziej, ale tak mi się coś kojarzy, że to nie jest problem z dhcp tylko z wadą jakiejś poprawki z zakresu SP2 na serwerze. Poszukaj na stronie KOPI - powinna być o tym informacja.

Już raz po zainstalowaniu poprawki SP2, jako automatycznej aktualizacji z internetu, musiałem przeinstalowywać serwer, bo w ogóle domena nie była widziana ze stacji klienckich. Mam zatem rozumieć, że nie powinienem aktualizować serwera, żadnymi poprawkami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 26, 2008 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra.. poświęciłem parę minut i znalazłem.
http://www.kopi.edu.pl/index.php?id=11&fqid=1&faqid=93 (u dołu strony)
Pytanie tylko czemu tobie samemu się nie chciało poszukać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Sat Jan 26, 2008 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie miałem napisać, że już zanazłem rozwiązanie mojego problemu na stronie KOPI,a przy okazji poczytałem o innych sprawach. Dzięki Maćku za zainteresowanie się moją sprawą. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group