Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cenzor

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krystian
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Nov 2004
Posty: 58
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wed Nov 17, 2004 12:43 pm    Temat postu: Cenzor Odpowiedz z cytatem

W szkołach i gminach w moim rejonie pojawia się Pan z ofertą programu Cenzor, którego zadaniem jest filtrowanie i blokada stron www i komunikatorów. Sam nie jestem zainteresowany bo przy odrobinie wysiłku już to mamy, ale chciałbym poznać Waszą opinie, no i najlepiej użytkowników Cenzora - jeśli tacy są, na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Wed Nov 17, 2004 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy, VNC w zupełności starcza tylko go uruchomić i co jakiś czas sprawdzić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Anonymous
Gość





PostWysłany: Sat Nov 20, 2004 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam i pewnie nie będę miał
to ostatnia sprawa na jaką wydałbym pieniążki gdybym jednak je miał
choć wierzę, że sam program sprawuje się dość dobrze to jednak
jak menis'owi będzie zależało na tych filtrach... to niech mi kupi! Smile
Powrót do góry
jusytka
Gość





PostWysłany: Sun Nov 20, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam Cenzora wraz z nową pracownią SBS 2003 narazie zablokowałam mozliwośc ściągania plików *.exe przez uczniów, ale chciałam też zablokować EPULSA i mi sie nie udało, ale nie czytałam jeszcze żadnej instrukcji jak sie z pogramem oswoję to przesle wam swoją opinię
Powrót do góry
Czesław
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Feb 2005
Posty: 11
Skąd: BYdgoszcz

PostWysłany: Tue Dec 13, 2005 12:22 pm    Temat postu: Cenzor Odpowiedz z cytatem

Krystian ja zainstalowałęm w/w program na stacjach - był darmowy z pracownia . Na razie all działa.
pozdrawiam
_________________
Czesław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten program jest słaby, w sieci jest wiele stron pozwalających obejść jego zabezpieczenia, chociażby antycenzor.pl
Natomiast wg. mnie jednym z lepszych programów jest Benjamin.
Polecam też linuksowy serwer untangle, za pomocą którego można przyblokować kilka ciekawych rzeczy Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beniamin - produkt giertychopodobny ma za zadanie głównie blokować strony, które uznano za propagujące treści homoseksualne, zaś dawać dostęp do stron, które większość ludzi uważa za faszystowskie. Podobna funkcja zaszyta została w nieco późniejszym Opiekunie ucznia - blokuje stronę Gazety Wyborczej. Obydwa programy zresztą są bardzo łatwe do oszukania. Często wystarczy znać IP i bez problemu można wejść na zabronioną stronę. Rozwiązanie filtrowania treści oparte na stacji roboczej jest bezsensowne niejako ex definitione.
Obecnie najlepszym sposobem jest dansguardian, który nie tylko ma zestaw predefiniowanych reguł, ale ma również możliwości dowolnego przystosowania do potrzeb użytkownika. Wymaga serwera linuksowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma programów idealnych... ale skoro już Cenzor dotarł razem z pracowniami, to może warto z niego korzystać chociaż przez ten rok.
Swoją drogą - wersje, które dotarły z pracowniami, są trochę uciążliwe do zarządzania (zmiany - na przykład blokowanie lub odblokowanie strony - muszą być wprowadzane na każdym komputerze). Producent wypuścił jednak wersję sieciową, którą... udało mi się załatwić na ponad rok za friko. Wersja ta działa jak zwykły Cenzor, ale wszystko jest zarządzane z jednego komputera, u mnie to akurat serwer.
Zastanówcie się nad tym rozwiązaniem. Producent udzielił mi "testowej" wersji na rok... zamiast zwykłego Cenzora.
Powrót do góry
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszym krokiem po uruchomieniu pracowni było skasowanie cenzora. Nie tylko ja to zrobiłem. Nie wiem, czym rózni się obecna wersja, ale poprzednia działała idiotycznie, blokując np. wyszukiwanie obrazków w google, pocztę na wp.pl i wiele innych stron, które bywają potrzebne, możliwości konfiguracji własnej były zerowe i na dodatek program działał na stacjach klienckich - nie na serwerze. Cokolwiek nawet byłoby możliwe do zrobienia, to należałoby to zrobić na każdym komputerze z osobna. Do dupy z takim programem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to właśnie rozwiązaniem tego jest Cenzor Sieciowy... wszystko konfigurujemy z poziomu aplikacji zainstalowanej na jednym z kompów, np. na serwerze.
Powrót do góry
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jun 28, 2008 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz już wpływ na to jakie strony są blokowane? Bo pierwotnie nie było, definicje ciągnął sobie z serwera (chyba firmowego). A użytkownik o ile pamiętam miał guzik do gadania. Giertychowskie ministerstwo miało decyzję ostateczną, co wolno...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sun Jun 29, 2008 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W SBS-ie jest przcież ISA Server, tam można poblokowac niechciane strony.
Można skorzystac z
- BlackLista (opis na stronie http://sbs.oeiizk.edu.pl/blacklists/
- samemu utworzyc regułę blokującą określone strony
- zaimportowac strony z http://www.isaserver.bm/


Jak pracowac z Serwerem ISA - http://isatraining.simulat.com/

Pozdrawiam PiotrT[/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group