Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bosco's Screen Share - pulpit PC na Maku lub coś podobnego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Wed Oct 10, 2007 6:18 pm    Temat postu: Bosco's Screen Share - pulpit PC na Maku lub coś podobnego Odpowiedz z cytatem

Mam następujący problem - wygrałem grant "Szachowe Wapno" ale ja mam Mac a arcymistrz ma Win i jest arcymistrzem szachowym a z komputerami idzie mu już gorzej. Do spotkań i rozmowy wystarczy nam Skype (bo jest na Mac i na Win) testowaliśmy jest OK; ale jak zdalnie pokazywać pozycje szachowe (sama gra nie byłaby problemem wystarczyłby kurnik ale chodzi o ustawienie konkretnych pozycji) teoretycznie można skierować kamerę na prawdziwą szachownicę ale ... (na ekranie trochę małoczytelne), można by podłączyć szachownicę elektroniczną i "ustawić" na jakimś serwerze stronę z pozycją z tej szachownicy (on sprzedaje takie szachownice ale nigdy tego nie podłączał nie mówiąc o stawianiu takiej strony) wtedy w przeglądarce moglibyśmy wpisać adres takiej strony i sobie oglądać pozycję (dla nas najprostszy wariant ale dla arcymistrza raczej problem). Znalazłem w sieci http://www.componentx.com/ScreenShare/ program na Mac i na Win, na Macach sprawdza się dobrze ale na Win mam problem. Chodzi mi o to by ustawić w Windowsie (w tym programie) możliwość podglądania pulpitu poprzez wpisanie adresu w przeglądarce internetowej. W Macu od razu a w Win ta opcja była nieaktywna - był komunikat (po angielsku), że trzeba włączyć publikowanie stron (w Mac nie ma z tym problemu), nie wiem jak zrobić to w Win. Gdyby ktoś mógł to sprawdzić byłbym niezmiernie wdzięczny. Ewentualnie jeśli ktoś zna podobny program na Win, to też proszę o info. VNC raczej odpada, bo ja będę w pracowni Mac.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Oct 11, 2007 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ile zdążyłem się już zorientować, to VNC może jednak być tzn. jest również wersja na Mac ale na ile zrozumiałem, to u arcymistrza powinna być wersja serwerowa a u mnie kliencka, chyba że w VNC w wersji serwerowej idzie "podglądać" komp klienta (w ARD na Mac tak można)?
Ja zrozumiałem, że tylko klient może oglądać ekran serwera.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Oct 11, 2007 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy coś takiego http://www.yuuguu.com/index.php już może ktoś testował? Problem jest tego typu, że ... do testów (takich programów) trzeba dwojga Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Oct 11, 2007 1:51 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem miałeś na myśli zdalny pulpit w Windowsie. Jeśli tak, to należy zaznaczyć opcję Pulpit zdalny we właściwościach systemu (prawy klik na Mó Komputer-zakładka Zdalny). Potem Start programy - Akcesoria - Komunikacja - Połączenie pulpitu zdalnego - wpis adresu IP lub nazwy z no-ip. Do tego należy zapoznać się za czym ten komputer stoi, by ewentualnie udostępnić porty na routerze. Wydaje się jednak, że to rozwiązanie nie ma większego sensu, bo po połączeniu zdalnym komputer zostaje wylogowany dla drugiego użytkownika. Wg mnie pozostaje jedynie kamerka, gra online lub jakiś sensowny przekaz zrobiony w php, co jest ciekawym wyzwaniem dla programistów.

Ostatnio zmieniony przez Mirek dnia Wed Jul 02, 2008 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Oct 11, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałem na myśli "zdalnego pulpitu" - ja chcę oglądać pulpit (ekran) innego komputera w oknie mojego komputera ale jednak korzystać również ze swojego - i w świecie Mac robię to bez problemów dzięki Apple Remote Desktop.(mogę "podglądać, wyświetlać swój ekran, przejmować, instalować, raportować itd. itp.) W tym przypadku mam jednak podglądać ekran PC (akurat w drugą stronę też idzie świetnie dzięki Bosco).
Zdaję sobie sprawę, że jest to problem nieco abstrakcyjny. Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Oct 11, 2007 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdalny pulpit nie jest żadnym wyjściem, bo nie działa na Home, a na Pro wywala zalogowanego użytkownika. Na wersji server też nie zapewnia podglądu aktualnie pracującego usera. Wydaje mi się, że vnc jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Na windowsie należy uruchomić serwer, w razie potrzeby otworzyć port 5900 w zaporze, tenże sam port przekierować na routerze jeśli komputer z xp jest za natem. Natomiast jestem pewien, że na maka znajdziesz jakąś wersję vnc - może tightvnc?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Oct 11, 2007 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klienta VNC na Mac już sobie ściągnąłem i serwer trial też i na maczkach mi to śmiga (przynajmniej w sieci lokalnej). Przed chwilą zrobiłem test w necie z programem yuuguu (ja Mac koleżanka Win) wystarczyło założyć konto i mieć skrzynką pocztową na którą przysłano hasło. Nowego użytkownika dodaje się wpisując jego e-mail, jeśli też ma włączone yuuguu to można już ... szaleć tzn. ja koleżance udostępniłem mój pulpit widziała go a nawet mogłem jej udostępnić kontrolę nad moim kursorem Smile tylko że i ja i ona mieliśmi net przez wifi i pewnie przez to pewne opóźnienia ale nie bawiliśmy się w żadne porty konfiguracje etc. etc. natomiast ja nie zobaczyłem jej pulpitu tzn. ona udostępniała ja akceptowałem już pojawiało się okno i .... znikało ale ... myślę że można jeszcze potestować (zwłaszcza, że w tym czasie miałem uruchomionych kilka takich "abstrakcyjnych" programów do serwowania własnego pulpitu(biurka po makowemu))
... w sieci lokalnej Bosco's Share sprawdza się rewelacyjnie tzn. podglądanie pulpitu w oknach przeglądarki (program sam podaje adres jaki mają wpisać klienci) ale w opisie programu na stronie producenta jest jedno ale ... oni sami nie wiedzą jak zmusić Windows do publikowania swoich stron (pewnie chodzi o wbudowanego w Mac OS X Apache'a) czyli Mac się sprawdza w roli "nadawcy" natomiast Win może oglądać a z "nadawaniem" gorzej. Problem "drążę" chociaż mam wiele innych spraw ... do załatwienia Smile
YuuGuu http://www.yuuguu.com/ jest w wersji beta ale ciekawskim polecam Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group