Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MKS "bezpieczna szkoła" i nasze pracownie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojuu
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Jun 2005
Posty: 12
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Mon Oct 01, 2007 1:20 pm    Temat postu: MKS "bezpieczna szkoła" i nasze pracownie Odpowiedz z cytatem

hej ...
Właśnie stoję przed decyzją dotyczącą ochrony antywirusowej w pracowni. "Bezpieczna szkoła" MKS-a wydaje sie cenowo przyzwoita ..... Pytanie czy instalacja i funkcjonowanie tego ustrojstwa w naszych pracowniach jest bezproblemowe czy raczej są z tym kłopoty. Mówimy o pracowni SBS2005 i MKS 2k7. Jakie macie z tym doświadczenia. Nie chciałbym sam podłożyć sobie miny ... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Oct 01, 2007 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś kupiłem dwie szkolne licencje na dwie pracownie mks 2004, potem 2005 i zaczęły się schody. Na starszych komputerach była makabra, na nowszych niewiele lepiej. Na dodatek problem z uaktualnianiem baz danych o wirusach. Potem jeszcze ręcznie trzeba było zmieniać IP serwera z uaktualnieniami. Skończyłem więc przygodę z mksem i zacząłem stosować darmowe programy. Z tym, że jest coraz trudniej, bo jakiś czas temu były takie, które miały tylko obwarowanie o "niekomercyjnym" użytku, teraz już jest zastrzeżenie o "domowym".
Wydaje się, że mógłby się sprawdzić program, który działa tylko na sbsie i chroni stacje, ale w praktyce ten, który był dołączony w edycji 2006 nie jest dostatecznie skuteczny.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Oct 01, 2007 5:01 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

MkSa mam już kilka lat. Różnie z tym bywało. Cena jest rzeczywiście atrakcyjna, bo większość dobrych programów antywirusowych na serwer+ochrona poczty to wydatek nawet do 1000 zł (Nod32, Kasperski itp). Nasz kolega Piotr T. bardzo chwalił GDatę, ale niestety nie wiem, jak wypada to cenowo. Najtaniej podobbno mają w Arcabit, ale i najwięcej problemów. Większość dyskusji na grupach SBS dotyczyła złego funkcjonowania tego produktu. Moje doświadczenia z MKS ver. 2006 są następujące.
Po instalacji na serwerze należało zatrzymać monitorowanie i wykonać kilka systemowych poprawek, które przekazał mi pan z firmy przez telefon. Na klientach położył się system i należało z poziomu DOSa podmienić kilka plików. Ostatecznie MKSa zostawiłem tylko na serwerze, który od roku pracuje stabilnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Mon Oct 01, 2007 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Gdaty korzystam już kilka lat. Jak na razie bez problemów aktualizacje na stacje robocze z repozytorium, prosty i intuicyjny modół administracyjny, zdalne instalacje na stacjach roboczych - nie zauważyłem problemów z serwerem. Na słabszych komputerach (pracownia z 1998 roku, tylko wersja sieciowa) po ustawieniu klasycznego skanera można normalnie pracować.
Cena jak dla szkół wydaje się przystępna obecnie wersja na wszystkie komputery w cenie 610 zł:
http://sklep.gdata.pl/?p=productsList&iCategory=9&iPage=2
kontakt telefoniczny :94 372 96 50 i prosić p. Bogumiłę Rzemieniecką
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojuu
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Jun 2005
Posty: 12
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Wed Oct 03, 2007 7:22 am    Temat postu: dzięki Odpowiedz z cytatem

dzięki za wszystkie opinie ..... poszukałem jeszcze trochę w necie i ... niestety chyba zrezygnuje z produktów rodzimych producentów ...
pzdr
wojuu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wojuu
Użytkownik Forum


Dołączył: 19 Jun 2005
Posty: 12
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Fri Oct 26, 2007 8:33 am    Temat postu: na zakończenie ... Odpowiedz z cytatem

... w końcu zdecydowałem kupić produkt firmy G-DATA ..... i jestem b.zadowolony .... bezproblemowa instalacja na serwerze ... klienci na stanowiskach lecą z konsoli serwera ... ważne jest to , że programiki na stacjach są "lekkie" i nie zamulają kompów ... żadnych problemów na płaszczyźnie ISA<---> antywirus .... automatyczne aktualizacje stanowisk z serwera .... planowanie zadań ... itp ... POLECAM .... za paczkę serwer+konsola administracyjna+ stanowiska bez limitu około 500zł brutto .... pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group