Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tv internetowa :) transmisja szachowa :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Tue May 08, 2007 10:15 am    Temat postu: tv internetowa :) transmisja szachowa :) Odpowiedz z cytatem

Na zjeździe w Kęsowie zapowiadałem trnasmisję tv z turnieju szachowego, nie wiem jak się odbierało, podejrzewam, że mogły być problemy (miałem mało czasu na testy). W każdym razie wszystkim problemom (moim) z transmisją w świat winne są routery. W szkole, w sieci lokalnej transmisja przebiegała prawidłowo. Obecnie można zobaczyć (o ile sprzątaczki nie wyłączą serwera lub nie będzie przerwy w dostawie prądu [remonty drogi w Wapnie]) 5 minutowy film o turnieju korzystając z naszego szkolnego serwera rtsp://83.15.233.194:554/pits2007.mov (podany adres należy wpisać do URL odtwarzacza QuickTime lub VLC lub innego radzącego sobie ze strumieniami QT- nie wszystkie przeglądarki obsługują protokół rtsp stąd nie polecam wpisywania tego adresu w przeglądarkach internetowych) Jeśli ktoś będzie miał problemy z tym strumieniem, to może już w przeglądarce wpisać http://eduapple.pl/wapno/szachy/pits2007/pits2007.mov - to ten sam film ale już na serwerze eduapple.pl natomiast co do strumienia na żywo, to osoby które wymusiły port 554 (:554 po adresie serwera), mogły oglądać natomiast inne pewnie zobaczyły komunikat o błędzie - tu właśnie "mieszały" moje routery. W każdym razie ja czuję, że nie do końca spełniłem obietnicę ale ... potencjalnie istniała możliwość oglądania transmisji "na żywo" Smile wkrótce postaram się na wspomnianym serwerze "postawić" bogatszą ofertę (w tej chwili jest tylko domyślna strona serwera). Za rok będzie X edycja turnieju i wtedy już wszystko powinno "grać" Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Mon Dec 17, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę już obyłem się z transmisjami (wiem co może się zepsuć), najbliższa transmisja będzie 20 grudnia od ok. godz. 10-ej Wymagany jest QT Player lub przeglądarki Firefox lub Safari (ale musi być zainstalowany QT) adres strumienia to rtsp://83.15.233.194:554/tv3.sdp transmisje prowadzę również z lekcji szachowych http://www.wapno.edu.pl:16080/szachowe_wapno Gdyby ktoś miał ochotę to zapraszam, przy okazji zrobię "instrukcję obrazkową" do zestawienia transmisji (oczywiście na Mac'ach) Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Dec 19, 2007 12:01 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Gratuluję pomysłu i kasy, która trafia w godne ręce. Mistrzem szachów nie jestem, ale chętnie popatrzę, jak to działa. Przyda się też wiedza na temat transmisji strumieniowych. Będę wdzięczny za szczegóły techniczne tego przedsięwzięcia. A może przybliżymy ten temacik w Kęsowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Dec 20, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już po Smile ufff .... dwa razy o mały włos nie doszło do przecięcia kabla ale udało się była transmisja. Oglądało nas aż ... no właśnie oglądał naszą transmisję 1 internauta i po IP udało mi się dojść, że był to ktoś z Solca Kujawskiego (lub okolic) na systemie Win NT (tak pokazywał nasz serwer) przy pomocy WMP (widocznie ten program też obsługuje strumienie). Podejrzewam, że mógł to być ktoś z forumowiczów, dlatego prosiłbym o ewentualne spostrzeżenia) Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Dec 20, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej był to XP, który w logach się zapisuje podobnie jak NT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Dec 20, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście logi mogą mylić, sprzęt został już zniesiony ... ale można jeszcze "podziwiać" salę komputerową nocą (przez kilka godzin) - ale nocą, to widać tylko kontrolki od listw zasilających Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Dec 20, 2007 10:59 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Mi wyskakuje, gdy klikam na Twój link w FF błąd w zewnętrznej aplikacji RealPlayer - dotyczy biblioteki PNCRT.dll
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Dec 20, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam zaraz po otrzymaniu posta o Twoim poście Smile, jeśli chcesz oglądać w oknie przeglądarki, to powinieneś mieć zainstalowanego QuickTime'a nie wiem, czy przypadkiem jeszcze specjalnej wtyczki (trzeba by kroczyć za wskazaniami komunikatów FF), co do właściwego osadzania filmów na prawdziwych stronach, to ... wkrótce (w sumie nie jest to trudne). Natomiast polecam próbę otwarcia URL w QT Playerze lub innym obsługującym strumienie. /teraz było kilka minut testów/ rzeczywiście przy wpisaniu rtsp............. FF informuje mnie, że musi uruchomić zewnętrzną aplikację (co innego jest z tymi gotowymi, spreparowanymi wcześniej filmikami - te działają w protokole http..............), Zatem LIVE jest możliwy albo przy użycia playera albo po stworzeniu "stronki" i osadzeniu tam filmiku. Ale dziękuję za odzew Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Dec 21, 2007 8:02 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Udało się. Filmik zobaczyłem i zastanawiam się:

- jaki sprzęt do tego jest potrzebny
- ile to zajmuje miejsca na dysku
- w czym to obrabiasz
- i jak to montujesz do Internetu


W szachy to u Ciebie grają chyba wszyscy. To tak jak u nas w pikę ręczną. Gratuluję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Sat Dec 22, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie oglądałeś filmik, który jest zapisem, ze Skype ale jest to właściwie to samo co na transmisji na żywo (tylko widziane z innej kamery). Potrzebny sprzęt, to 2 Macintoshe, obrabiam materiał na programach dostarczanych ze sprzętem. Filmiki mają średnio 1,5 MB na minutę. Umieszczane jest to serwerze/komputerze który trafił do szkoły w ramach normalnej pracowni. Poświęciłem się i stworzyłem krótki opis http://83.15.233.194:16080/szachowe_Wapno/transmisje/transmisje.html Stronka wymaga jeszcze dopracowania ale ... od czegoś trzeba zacząć Smile
Zobaczyłem przed chwilą program spotkania w Kołobrzegu (za miesiąc) i widzę że wybiera się tam reprezentacja KOPI ale co jest jeszcze ważniejsze - wystąpi tam Grzegorz Radziszewski i będzie mówił i robił warsztaty właśnie o przekazach strumieniowych. Nikt chyba lepiej tego nie jest w stanie wytłumaczyć Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group