Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

upgrade z sbs2000

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Van
Gość





PostWysłany: Mon Nov 08, 2004 10:28 pm    Temat postu: upgrade z sbs2000 Odpowiedz z cytatem

gdzie dostać upgrade szkolnego sbs2000 na szkolny sbs2003?
kupić?

Wink
Powrót do góry
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Tue Nov 09, 2004 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałęm nic o takich programikach :/, choć taki efekt można uzyskać gdy w szkole masz SBS2000 i z płytek z SBS2003 zrobisz upgrade nieprzeinstalowywując serwera (od pewnego czasu takie metody to standard w większych przedsiębiostwach Wink ). Podejrzewam, że jeśli nawet taki patch istnieje zostaje kwestia licencji - masz licencje na SBS2k a masz SBS2003 :/ - licencje i tak więc musisz kupić Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Tue Nov 09, 2004 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam sbs2000 chcę przejść na sbs2003 czyli na nowszą wersję, zgadza się? każdy NORMALNY program sprzedaje właścicielom poprzedniej wersji nowszą z dużym upustem.
to się pytam, gdzie?
oczywiście chcę wersję szkolną edycyjną bo taką nam dali Smile

no, Grzegorz. to Twoje misja. dowiedz się gdzieś Wink
Powrót do góry
Anonymous
Gość





PostWysłany: Tue Nov 09, 2004 9:10 pm    Temat postu: jak z tego filmu: to byłem ja Jarząbek ;) Odpowiedz z cytatem

coś mnie nie zalogowało automatycznie Smile
Powrót do góry
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Nov 09, 2004 10:08 pm    Temat postu: SBS2003 Odpowiedz z cytatem

Informacje na stronie
http://sbs.oeiizk.waw.pl/oferta/index.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Tue Nov 09, 2004 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeszukałem dziś stronkę microsoftu - nic nie znalazlem (żadnych ofert tego typu), poszperam jeszcze. Choć prościej jest kupić SBS2003 - a wtedy możesz się dogadać ze sprzedawcą Wink w sprawie upustu Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Tue Nov 09, 2004 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum sbs 2002 oeiizk Darek Fabicki coś pisał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Anonymous
Gość





PostWysłany: Wed Nov 10, 2004 12:23 am    Temat postu: beznadziejna obsługa... Odpowiedz z cytatem

jak na firmę giełdową to stronka dla men'u?
http://men.softbank.pl/html/start.htm
jest beznadziejna (taka, na odczepnego)

pewnie parę dni zajmie mi strawienie o co w tym wszystkim chodzi...
a wogóle to już się boję zacząć liczyć ile to będzie kosztować w pracowni 15 komp. + serwer
ktoś się pokusi wyliczyć?

stać będzie szkołę, gdzie liczy się każdy grosz, biedna gmina i biedne w większości dzieci (czyli w KR też pustki)?
no, ale najważniejsze że biznes się kręci. sprzedajemy - kupujemy komputerki dla szkół a później zostajemy w większości z tym co mamy czekając na nową edycję? a jeśli sal jest kilka to co? zapewne następna zmiana czeka mnie za kilkanaście lat
czyli opuszczę po drodze kilkanaście edycji...

upgrade do sbs2003, dostęp dodatkowych 15 klientów, 20xoffice2003=?
700+3*278?=~ 1540zł sam server i licencje? (to jest wogóle upgrade???)

w innej tabelce widzimy upgrade? Windows Server CAL 2003 Polish MVL User CAL $5,88 ? to wychodzi jakieś 100 zł za 5 stanowisk?

niech mi to ktoś policzy bo mam zły humor i te angielskie skróty mnie drażnią... nie jestem pewien czy dobrze myślę

a z Nt na SBS, jak to było? ile się płaciło aby przejść? ywdawało mi sie zawsze, że to odgórnie załatwiono Confused
Powrót do góry
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Nov 10, 2004 11:14 am    Temat postu: Czy warto? Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy warto upgradować system win2000 do win2003? Mam ten pierwszy i po zainstalowaniu wszystkich łat oczywiście sprawuje się dobrze. Czy mamy to robić dla samej idei i za spore pieniądze? Jeśi ktoś wie jakie są różnice i w jakim one stopniu ułatwią nam pracę to też chętnie skorzystam. Wtedy spróbujemy dowiedzieć się jak i za ile można je uaktualnić.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonymous
Gość





PostWysłany: Wed Nov 10, 2004 9:22 pm    Temat postu: zapewne warto, pytanie za ile warto... Odpowiedz z cytatem

sbs2000 to jednak niedokończone i nie zawsze spójne dzieło!
1) warto sprawdzić, czy aby sbs2003 nie jest już aby udanym produktem, gdzie dołożono to, czego brakuje w sbs2000.
przecież ogólnie bardzo bardzo rzadko się zdarza, by nie było powodów aby mieć nowszą wersję jakiegokolwiek programu
2) wiadomo, że microsoft już zapomniał o sbs2000, wystarczy zobaczyć na strony, które poznikały im z serwerów, więc jakiekolwiek wsparcie zaniknie
3) jeśli jakies kursy i wsparcie będą dla szkół to zobaczysz, będzie tylko o 2003

pytanie tylko, dlaczego nam menis nie postara się o specjalną edycję upgrade na płytach cd do sbs2003 + reszta może zostać jaka była (winXP, OfficeXP) skoro to tak dużo kosztuje...
przecież sprzęt spokojnie pociągnie Smile
bez tak ładnie przygotowanej płyty jak w edycjach jasne, że będzie więcej problemów i warto się zastanowić, czy warto....

czy to tak drogo, że szkoda na to menisowskich pieniążków?
zawsze warto być na bieżąco bo inaczej wiele tracisz... szkoda.
Powrót do góry
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Thu Nov 11, 2004 9:15 pm    Temat postu: Za ile Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza i masz w tym względzie racje, że win2003 jest na topie. Jak sam zauważyłeś czemu tak drogo?. Czy to kolejny wspaniały pomysł Microsoftu na robienie kasy? Dają ludziom coś co za parę lat trzeba będzie (niestety dla szkół to nie są małe pieniądze) uaktualniać. Może warto pomyśleć nad zwróceniem uwagi komuś kto jest za to odpowiedzialny aby te aktualizacje były przynajmniej dla edycji win2000 za darmo. I tak ukłonem z naszej strony jest to że uczymy ludzi obsługi ich oprogramowania za co oni nic nie płacą. Szkolimy im "narybek" za darmo, bo chyba tak to trzeba nazwać.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group