Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z siecia na stanowiskach i logowaniem sie na konta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Mon Feb 12, 2007 5:15 pm    Temat postu: laptop Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich sredecznie
Nie odzywalam sie poniewaz postanowilam zasiegnac rady informatyka. Okazalo sie,ze MAGICY jak ktorys z kolegow podsumowal jest tak trafne jak slonce na niebie, nie wykonali prawidlowej reinstalacji serwera. Zaproponowalam Pani dyrektor zeby zatrudnic informatyka...ale nie wiadomo co z tego bedzie, nie ma kasy, w kazdym razie stoje w miejscu i na razie czekam na decyzje. Czy w takiej sytuacji jest sens wysylac im serwer ponownie? ustawia po swojemu i kto skonfiguruje mi reszte, a czas leci...

Koledzy mam pytanko
Jak zmienic na laptopie logowanie, zeby bylo nie przez serwer czyli haslo i login adminis...w domenie a ze stacji-lokalnie?

pozdrawiam Was goraco
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Feb 12, 2007 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli sama nie zrobisz porządku z serwerem, to:
- zawsze pozostaniesz zwykłym użytkownikiem, któremu strach hasło administratora dać.
- nie będziesz potrafiła zrobić potrzebnych ci do pracy zmian zrobić.
- nigdy nic nie będzie ci działało dokładnie tak jak trzeba.
Okienko logowania ma możliwość wyboru, czy logujemy się do domeny, czy do danego komputera. Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić czy lokalne konto administratora jest odblokowane i najlepiej utworzyć jakiegoś użytkownika, bo na koncie administracyjnym pracować się nie powinno.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Mon Feb 12, 2007 6:01 pm    Temat postu: laptop Odpowiedz z cytatem

Mam pelna swiadomosc tego co piszesz, ale ja juz nie mam do tego sily...

Moglbys mi napisac dokladniej krok po kroku jak odblokowac konto i tak dalej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Feb 12, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączasz laptopa do sieci. Logujesz się do domeny jako administrator. Wchodzisz do panelu sterowania. Teraz już dokładnie nie pamiętam, a nie używam xp na co dzień, w zarządzaniu użytkownikami albo w zarzadzaniu komputerem jest odpowiednia zakładka z użytkownikami, tam będzie też konto administratora lokalnego dla danej maszyny (na laptopie powinno być domyślnie odblokowane). To konto musi być odblokowane (nie powinno byc oznaczone czerwoną ikonką z krzyżykiem). Potem uruchamiasz laptopa bez podłączenia się do sieci i logujesz się jako administrator (wybierając w okienku logowania opcję do tej maszyny a nie do sbsmein. Po zalogowaniu tworzysz konto użytkownika lokalnego. Z tym, że po zalogowaniu lokalnym i podłączeniu sieci sbs może cię nie wpuścić do internetu - potrzebna jest regułka w isa.
BTW to niestety poznanie choć trochę sbsa wymaga sporo czasu, ale cóż taka dola nauczyciela informatyki...
Tu przypomina mi się widziana kiedyś instrukcja jak ustawić interfejs sieciowy w różnych systemach, dla unix, linux, bsd było to jedno polecenie: ifconfig eth0 xxx.xxx.xxx.xxx - zaś dla Windows NT dwie bite strony ze zrzutami ekranu kolejnych czynności jakie trzeba wykonać. I to ma byc ten przyjazny system Very Happy
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Tue Feb 13, 2007 6:31 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

postanowilam Macku walczyc, to znaczy jeszcze raz sprobowac...
Na razie daje sobie spokoj z laptopem

Udalo mi sie zalogowac do jednej stacji z poziomu studenta na poszczegolne A,B,C,D (oczywiscie z domeny)wczesniej nie moglam. Jak ja to zrobilam to nie wiem...Na tej jednej stacji jest tak jak powinno byc na stanowisku, ale coz nie moge tego zrobic z pozostaltmi;
-w zarzadzaniu komputerami mam przypisana ta stacje i nic poza tym?!
-dodalam kolejne stacje (tyle ile jesst potrzeba)
-teraz na stacji, ktora chce dodac do domeny wpisuje w pole adres...sbs2005/connectcomputerczyli konfiguracja sieci
-i tu stoje; ostrzezenie, ze komputer jest juz czlonkiem domeny, i ze musze dokonac migracji profili...siwy dym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Feb 13, 2007 8:47 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Brawo za determinację i cierpliwość.

Aniu odpowiedz mi konkretnie na pytania:
1. Czy na tych stacjach możesz się logować jako administrator
2. Czy masz dostęp do zasobów serwera z tego konta (np. do udostępnionych folderów i plików serwera)
3. Czy masz na tych stacjach lokalne konta administratora i czy są włączone?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Feb 13, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anno, jeżeli twój serwer chodzi poprawnie, nie generuje błędów to zainstaluj wszystkie stacje z obrazów bazowych. Instrukcje:
http://sbs.oeiizk.edu.pl/Dokumenty/jesien2005/SPD1_04_03_z1.pdf
http://sbs.oeiizk.edu.pl/Dokumenty/jesien2005/SPD1_04_03_z2.pdf
Przez polecenie z przeglądarki internetowej http://sbs2005/ConnectComputer przed podłączeniem do domeny kreator będzie oferował przeniesienie ustawień pulpitu, moje dokumenty itp. na nowe konto, ponieważ na tym komputerze ktoś już pracował. Podajemy nową nazwę komputera klikamy dalej oraz Zakończ i czekamy aż kreator skonfiguruje komputer. Po ponownym uruchomieniu stacji i automatycznym zalogowaniu zostanie utworzone konto tymczasowe w celu przeniesienia profilu i nastąpi ponowny restart komputera i od tej chwili będzie podłączony do domeny. Gdy to zrobimy będzie pytał nas jeszcze o instalację aplikacji, które przypiszemy stacji
Proponuję rozwiązania opisane na stronach OEIIZK, i mamy nową, czystą, sprawną stację.
Do poprzednich wypowiedzi:
Sprawdź, czy działają poprawnie zasady grup, miałaś błąd
Cytat:
¬ródło Userevn
1 Opis:
… System Windows nie może szukać listy obiektów zasad grupy. Sprawdź, czy w dzienniku zdarzeń nie ma komunikatów wcześniej zarejestrowanych przez aparat zasad opisujących przyczynę.
2 Opis:
System Windows nie może uzyskać dostępu do pliku gpt.ini dla obiektu GPO CN={802B2895-39DF-4F29-8558-63E0F103886F}, CN=Policies,CN=System,DC=sbsmenis,DC=edu,DC=pl. Plik powinien znajdować się w lokalizacji <\\sbs2005\SysVol\sbsmenis.edu.pl\Policies\{802B2895-39DF-4F29-8558-63E0F103886F}\gpt.ini>. (System Windows nie może odnaleźć ścieżki sieciowej. Sprawdź, czy ścieżka sieciowa jest poprawna i czy komputer docelowy nie jest zajęty lub wyłączony. Jeśli system Windows nadal nie będzie mógł odnaleźć ścieżki sieciowej, skontaktuj się z administratorem sieci.). Przetwarzanie zasad grupy zostało przerwane.
Numery zasad mogą być różne{xxx...x}
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Tue Feb 13, 2007 11:48 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Juz odpowiadam na pierwsze pytania;
-tak loguje sie na stanowiska jako administrator z poziomu stacji czyli czyli stacja04,
-mam dostep do zasobow serwera z tak zalogowanego konta,
-na trzecie nie jestem pewna o co chodzi!? (wybacz)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Feb 14, 2007 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno moze cos tu zle zrobilam;

-na poczatku dodalam recznie kom. klienckie w kreatorze AD, a pozniej konfigurowalam przez strone http:/sbs2005... na stacji, a jeszcze przed tymi posunieciami na stacji wykonalam manewr; Moj komputer/prawy/nazwa/zmien, tylko w tym ostatnim przypadku nie moge powrocic do poprzednich ustawien, tz. zmienilam grupe, pozniej chcialam wrocic do domeny i juz nie pozwolil.
TAka powinna byc kolejnosc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Feb 14, 2007 12:33 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Pisze tak na raty bo mam burze mozu...
Moze postawic serwer od nowa (bedy sa w dzienniku zdarzen; i to coraz wiecej np. o blednym logowaniu sie jakiejs stacji), ale czy ja sobie poradze, raz probowalam nic z tego nie wyszlo...jak bardzo niewiedza boli, nie zdawalam sobie z tego sprawy.

Podane strony znam, przejrzalam wczesniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed Feb 14, 2007 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączenie komputerów przez przeglądarkę http://sbs2005/ConnectComputer doda stację w AD do kontenera Computers. Jeżeli dodane komputery będą w tym kontenerze (również dodane z właściwości komputera) wskaż prawym klawiszem myszy odpowiednią stację i polecenie Przenieś do i wskazać kontener MEN.
Na dodawanie komputerów do domeny zdecyduj się na jedną metodę jw. lub z Właściwości komputera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group