Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z siecia na stanowiskach i logowaniem sie na konta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 5:22 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Niestety problem może być poważniejszy niż myślałem. Ale po kolei.

1. W sprawie homepage. Ten folder nie jest katalogiem udostępnionym, odpowiada za wywołania wewnętrznych stron www i w tym problemie nic nie zmieni.

2. Natomiast istotne znaczenia praw dostępu moga mieć właśnie foldery:

O:\profiles$\nazwa studenta
O:\descop$\nazwa studenta
O:\redirectop$\nazwa studenta
O:\appdata$\nazwa studenta
O:\menus$\nazwa studenta

Wszystkie powinny mieć udostępnionego użytkownika, czyli prawy klik na wymienionych folderach-studentXXX- zakładka zabezpieczenia. We wszystkich przypadkach powinien obok administratora domeny byc również użytkownik(sbsmen\użytkownik). Są tam tez inne, ale dla naszej sprawy nie maja znaczenia.

3. Jeśli wszysto i tutaj jest poprwanie udostępnione, to można tak jak sugerował Janek zainstalować ponownie klienta z obrazu przechowywanego na serwerze, ale tutaj znowu trzeba będzie zadać kilka pytań.

- czy masz jakąś dobrze pracującą stację?
- czy robiłaś może już obraz stacji?


4. Co do zmian adresacji (propozycja Janka). Należy to również sprawdzić, choć nie polecam zmian wpisów w scryptach. Lepiej zrobić to za pomocą kreatorów. Głównie dlatego, że kreator, czego nie zrobi scrypt zmienia nie tylko adresacje, ale głównie zasady GPO

Zatem dla pewności sprawdź zawartość plików ISACLI.cmd. Wszystkie trzy, które znajdziesz są w lokalizacji C:\windows\system i powinny mieć zapis:

Cytat:
if exist "C:\Program Files\Microsoft Firewall Client\ISATRAY.EXE" goto end

msiexec /i \\SBS2005\mspclnt\ms_fwc.msi /qb!-
\\SBS2005\clientapps\setup\waitfor -t 30 end >> nul

:end


Gdyby było inaczej należy zastosować się do instrukcji Janka.


Ostatnio zmieniony przez Mirek dnia Wed Feb 07, 2007 6:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odniosles sie do tej czesci mojej wypowiedzi;

przy ostanich punktach; zmienilam grupe, uruchomilam kom. i nie moglam pomowmie wpisac domeny gdyz wyskakuje blad-nie mozna skontaktowac sie z kontrolerem domeny..... ???

Sprawdzalam kilka razy czy dobrze wpisuje i bez rezultatu

Bedac jeszcze w szkole zadzwonilam do serwisu i zglosilam problem. Maja sprawdzic przez ip, sugerowali ze moze mam inne loginy, ale skrypt rozpakowalam (sugerowany przez nich)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 6:49 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Gdy pisałem:
Cytat:

5. Jeśli powyższe instrukcje nie przynosły oczekiwanych zmian należy na stacji zalogować się jako admin i dodać komputer jeszcze raz do domeny.

Jeśli na stacji jest lokalne konto administratora można dodawać do domeny.


miałem na myśli konto lokalne administratora, które nie wiedząc czemu domyślnie jest wyłączane. Musi to konto być aktywne, gdyż może doprowadzić do sytuacji braku możliwości zmian komputera. Dlatego muszę zapytać, czy logujesz się na konto administratora?
Tylko za pomocą takiego logowania masz dostępną opcję domeny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, logowalam sie na konto administratora, nie wiem czemu jest taka sytuacja, ze nie moge wrocic do poprzednich ustawien?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 9:37 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Czyli opcja domeny jest aktywna, ale nie ma komunkacji z domeną. Dobrze wnioskuję?

Sprawdź jeszcze raz dokładnie:

1. Czy karta sieciowa jest poprawnie zainstalowana (prawy klik na Mój komputer-właściwości-sprzęt-menadzer urządzeń- karta sieciowa)
2. Czy dioda na karcie sieciewej daje sygnał
3. Można podmienić przewody sieciowe, kartę, gniazdo sieciowe.
4. Wyłączyć i włączyć schwich. Sprawdzić , czy świecą zielono diody na nim.

Zakładałem, że skoro na admina można się logować i pobierać zasoby z serwera, to fizycznie wszystko jest OK. Teraz wracamy do punktu wyjścia, zakładając cały czas, że serwer został poprawnie zainstalowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirek koleżanka liczy tylko na ciebie!
Błądzić będziemy bardzo długo, twoje rozważania z profilami idą w złym kierunku.
Problem tkwi w DHCP lub ISA.
1. Chcąc rozwiązać problem musimy przeanalizować błędy zapisane w DZIENNIKU ZDARZEÑ.
Czy czasami niema takiego błędu DHCPserver
Usługa DHCP/BINL, działająca na tym komputerze z systemem Windows Server 2003 for Small Business Server, napotkała w sieci inny serwer o adresie IP xxx.x.x.x, należący do domeny.
Na to wskazuje cytat:

Cytat:
Kiedy otwieram narzędzia admi. i spr. w usługach DHCP , otwieram sbs2005.sbs.menis.edu.pl to jest aktywny- przed rozwinięciem jest nie aktywny

Najprawdopodobniej modem lub inny ruter działa w trybie serwera DHCP.

2. Uruchomione usługi: SERWER DHCP, Ruting i dostęp zdalny.
3. Dobrze byłoby podać informacje o sposobie instalacji i zmiany adresowania IP kart sieciowych serwera. Czy były zmieniane ręcznie czy przez kreator zamiany IP SERWERA z konsoli.
Jak edytować skrypt ISACli.cmd
http://sbs.oeiizk.edu.pl/news2/article.php?id=148&group=sbs.efs.2006
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 9:43 am    Temat postu: Relacje zaufania Odpowiedz z cytatem

Niech nasza koleżanka sprawdzi zapisy w logach czy ma coś o relacjach zaufania. Problem miałem podobny. Ostatnio walczyłem z czyś takim u siebie.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem wdzieczna za zainteresowanie kolegow moim problemem

Podaje podglad zdarzen:
1. serwer DNS nie moze skonfi. polaczen sieciowych tego komputera z
adresem IP lokalnego komputera jako preferowanym serwerem poniewaz
jest on podlaczony do sieci z innymi lub nieprawidlowymi obszarami
DNS.
2. System-nie powiodlo sie uwierzytelnienie konfii. sesji z komputerem
stacja,
- nie mozna dodac interfejsu
{........................................}za pomoca manadzera rutera
- usługa DDE sieci zalezy od DSM DDE ktorej nie mozna uruchomic
- usluga DHCP wykryla, ze jest uruchomiona na kotrolerze domeny i, ze
> nie ma zadnych uwierzytelnien.....i jest jeszcze troche innych bledow,
> ktore wykrylam podczas spisywania
>
> I co Wy na to?
> czekam na informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 1:12 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

No wybacz Janku, ale koleżanka pisała, że po logowaniu na admina wszystko było OK. Problem jest z logowaniem na klienta. No to chyba dhcp nie ma tutaj nic z tym wspólnego, bo komputer dostał adres. A tym bardziej reuter, który udostępnił innemu komputerowi w sieci internet. To samo ISA. Chyba, że wyciągam złe wnioski.

Ponadto, nie bardzo rozumiem określenie aktywny. W zadaniach DHCP jest opcja zatrzymania lub wznowienia i nikt nie pisał o zatrzymaniu działania DHCP.

Zapis ISACLI.cmd we wszystkich moich plikach w różnych edycjach wiosna-jesień nie posiada takich wpisów, które definiuje DF.

Stąd trudno jednoznacznie powiedzieć, jaka jest przyczyna, bo w dużej mierze zależy to od informacji, jakie dostajemy.

Najczęściej udzielana pomoc na forach i grupach w takich wypadkach, to sugestia ponownej instalacji serwera, bądź klienta. Dla mnie to porażka, zwłaszcza, że wielu opiekunów chciałoby znać przyczyny swoich niepowodzeń. Zatem szukamy dalej. Proszę o zastosowanie się do wskazówek Janka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszke z innej beczki. W opisanej sytuacji nadal nie znamy przyczyny problemu. Ja proponowałbym najpierw tak:
1. Zalogować się do komputera klienckiego jako administrator lokalnie (mam nadzieję, że to zostało odblokowane). Sprawdzić poleceniem ipconfig, jaki jest IP karty sieciowej. Brak odpowiedniego IP będzie wyraźnie wskazywał na problemy z DHCP.
2. Jeśli konto administratora lokalnego nie zostało odblokowane (duży błąd) to komputer kliencki należy uruchomić z jakiegoś linuksa live, np knoppix, slax i sprawdzić adres IP poleceniem ifconfig. Diagnozowanie takie jak wyżej.
3. W przypadku prawidłowego adresu IP, problemem zapewne będą wadliwe ustawienia ISA i to trzeba zmienić na serwerze (w tej mierze koledzy znają się lepiej ode mnie).
4 Jeśli problemem jest DHCP, to sprawa jest dość trywialna, choć w Windowsie wcale nie łatwa. Być może dhcp uruchamia się domyślnie na obu interfejsach sieciowych, w przypadku działania dhcp na innej maszynie (lub routerze sprzętowym) serwer DHCP na SBS się wykłada. Zatem należy znaleźć ustawienia, które wymuszą uruchomienie usługi tylko na interfejsie wewnętrznym. Niestety nie pamiętam dokładnie gdzie to jest, bo taki przypadek miałem tylko raz i to na NT.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że instalacja serwera odbyła się z Ghosta i później zmieniono adresy IP serwera ręcznie nie konfigurując innych usług: DNS, DHCP, Ruting i dostęp zdalny i innych. Trzeba sprawdzić wszystkie ustawienia. Jeżeli możesz podesłać plik dziennika zdarzeń, to łatwiej będzie szukać dziury w całym.
Czy po zmianie AD konta logowały się poprawnie czy jest to pierwsze logowanie?
Zawartość pliku isacli.cmd:

Cytat:
if exist "C:\Program Files\Microsoft Firewall Client 2004\fwcagent.exe" goto end

rem msiexec /i \\SBS2005\mspclnt\ms_fwc.msi /qb!-
\\SBS2005\mspclnt\Setup.exe /v"SERVER_NAME_OR_IP=10.0.0.1 ENABLE_AUTO_DETECT=0 REFRESH_WEB_PROXY=1 /qn"

\\SBS2005\clientapps\setup\waitfor -t 30 end >> nul

:end

DF opisuje ten plik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponadto, nie bardzo rozumiem określenie aktywny. W zadaniach DHCP jest opcja zatrzymania lub wznowienia i nikt nie pisał o zatrzymaniu działania DHCP.

Tlumaczac moje okreslenie to znaczy uruchomiony, mowilam zreszta o tym rozmawiajac z serwisem - odpowiedziano, ze tak ma byc

Sprawdzilam server ISA, a wiec np. DHCP, DNC maja komunikat: not configured...

Zrobilam jeszcze jedna rzecz czytajac inne forum i sugerujac sie podobnym problemem; skonfigurowalam dostep do internetu na serwerze przy uzyciu kreatora internetu...chodzi o regule blokujaca dostep do konkretnych miejsc w sieci internet na konsoli ISA serwer. Zdefiniowalam dodatkowa regule w/g podanego schematu podanego...

 Wybierz z paska zadań Start -> Wszystkie programy -> Microsoft ISA Server -> ISA Management
 Rozwiń swój serwer
 Wskaż Firewall Policy
 Wskaż regułę oznaczoną numerem 1 znajdującą się w środkowej kolumnie okna Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004
 Wybierz prawym przyciskiem Firewall Policy
 Wybierz z menu podręcznego kolejno Nowy | Access Rule.
 W oknie New Access Rule Wizard w polu Access rule name: wpisz Zezwolenie na nieautoryzowany dostęp do serwera DHCP
 W oknie New Access Rule Wizard wybierz przycisk Dalej
 W oknie Rule Action zaznacz opcję Allow
 W oknie Rule Action wybierz przycisk Dalej
 W oknie Protocols z listy This rule aplies to wybierz Selected protocols
 W oknie Protocols wybierz przycisk Add
 W oknie Add Protocols otwórz folder Infrastructure
 W oknie Add Protocols wskaż protokół DHCP (Reply)
 W oknie Add Protocols wybierz przycisk Add
 W oknie Add Protocols wskaż protokół DHCP (Request)
 W oknie Add Protocols wybierz przycisk Add
 W oknie Add Protocols wybierz przycisk Close
 W oknie Protocols wybierz przycisk Dalej
 W oknie Access Rule Sources wybierz przycisk Add.
 W oknie Add Network Entiries otwórz folder Network Sets
 W oknie Add Network Entiries wskaż All Protected Networks
 W oknie Add Network Entiries wybierz przycisk Add
 W oknie Add Network Entiries wybierz przycisk Close
 W oknie Access Rule Sources wybierz przycisk Dalej
 W oknie Access Rule Destinations wybierz przycisk Add.
 W oknie Add Network Entiries otwórz folder Network Sets
 W oknie Add Network Entiries wskaż All Protected Networks
 W oknie Add Network Entiries wybierz przycisk Add
 W oknie Add Network Entiries wybierz przycisk Close
 W oknie Access Rule Destinations wybierz przycisk Dalej
 W oknie User Sets wybierz przycisk Dalej
 W oknie kreatora wybierz przycisk Zakończ
 W oknie Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 wybierz przycisk Apply
 W oknie Apply New Configuration wybierz przycisk OK.
 Zamknij okno Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004

cenie sobie bardzo Wasza cierpliwosc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 5:35 pm    Temat postu: odp.... Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy ogarnela mnie lekka rezygnacja...

Skonczylam kurs dla admi. rok temu w marcu. Na poczatku nie bylo problemow nawet nie udalo mi sie rozpoznac wszystkiego do konca...po wakacjach sie zaczelo i wreszcie padl serwer a raczej jedna z jego uslug (pisalam).
Ferie sie koncza a ja tkwie w tym samym punkcie...dzieki Wam poznalam co/gdzie/, ale czy ja musze wszystko wiedziec?! a niby z tego kursu? gdzie w trakcie padaly serwery i siedzielismy po 3/4 osoby...przeciez moim zadaniem jest przede wszystkim uczyc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Fri Feb 09, 2007 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rezygnuj, twoje doświadczenie to też nasze!
Jeżeli masz dostęp do konta lokalnego administratora na stacjach, załóż lokalne konta dla użytkowników z ograniczonymi uprawnieniami (uczeń będzie miał dostęp do wszystkich programów z wyjątkiem Internetu) w razie problemów z serwerem każesz zalogować się lokalnie i możesz spokojnie prowadzić lekcję. Lokalne konto administratora ma czasami puste hasło.
Po pierwsze, poprzednich listów wynika, że są problemy z usługami sieciowymi. Po drugie Active Direktory zostało postawione na nowo i tu może być niezgodność SID kont użytkowników.
Moja propozycja:
1. W ramach doświadczeń z KONSOLI ZARZ¡DZANIA SERVEREM uruchomić kreator zmiany IP głównego serwera, kreator automatycznie zmieni ustawienia DHCP i DNS (zarządzanie standardowe/Internet i poczta e-mail/Zmień adres IP serwera).
2. Ponownie uruchomić kreator połączenia Internetowego – niekoniecznie, Internet powinien działać.
3. Ze strony OEIIZK pobrać skrypt do przywracania ustawień domyślnych kont użytkowników.
http://sbs.oeiizk.edu.pl/index.php?sr=skrypty
http://sbs.oeiizk.edu.pl/Dokumenty/spd1_04_02_z.pdf
Po zmianie adresu IP serwera wykonać z instrukcji zadanie 3 http://sbs.oeiizk.edu.pl/Dokumenty/jesien2005/SPD2_06_04_z.pdf

Gdybym otrzymał serwer po naprawie od „Magików” to bym na nowo przeinstalował system i wiedziałbym, co w nim jest i co zmieniałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Fri Feb 09, 2007 1:01 am    Temat postu: odp... Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wskazowki i pocieche...

Ja tez tak pracuje, z poziomu aministartora...bez netu, skrypt oczywiscie rozpakowalam wczesniej...sprawdze jeszcze Twoje sugestie jutro

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group