Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z siecia na stanowiskach i logowaniem sie na konta
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Jan 31, 2007 11:40 pm    Temat postu: Problem z siecia na stanowiskach i logowaniem sie na konta Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i prosze o pomoc
Mam problem z siecia na stanowiskach (przez chwile na poczatku byla-ale z konta administratora), serwer jest po serwisie poniewaz poszla usluga Acikv directory. Ustawilam na serwerze siec i to wszystko...nic dalej nie idzie. Skonsultowalam problem z kolezanka po fachu, ona tez nie potrafi...DHCP spr. przy uruchamianiu jest nieaktywny po zaznaczeniu sie uaktywnia. Jestem juz glupia nie mam wiecej koncepcji, zaczelam sprawdzac konta, domene. Sprawdzajc siec, jest dostepa, widze sygnal, ale nie ma stanowisku
pomozcie Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Feb 01, 2007 11:46 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Postaramy się pomóc:
1. Proszę na stacji (logowanie na studenta lub admina) sprawdzić, czy idą pingi do serwera (widoczne wartości TTL)
START-URUCHOM-wpisać cmd i w oknie DOSa ping sbs2005 (w zależności od nazwy serwera)
2. Proszę sprawdzić, czy na pasku zadań jest widoczna ikona ISA serwer (zielona kula ziemska z wtyczką). Po prawym kliku powinna być zaznaczona opcja Enable Firewall Client - strzałka zielona.

Jeśli są problemy

1. Proszę na serwerze (logowanie na admina) sprawdzić adresowanie kart sieciowych

START-URUCHOM-wpisać cmd i w oknie DOSa

- zapisać ipconfig. Sprawdzić, czy prawidłowo adresowane są karty sieciowe. Gdyby był problem z oceną, proszę podać nam konfiguracje, sprawdzimy.
- zapisać ipconfig /all. Sprawdzić, czy prawidłowo działają DHCP, nazwy DNS i WINS

2. Na serwerze, sprawdzić w jakiej lokalizacji są komputery w Active Directory. Powinny być w MEN
Zarządzanie Serwerem-Zarządzanie Zaawansowane- Użytkownicy i komputery- sbsmenu.edu.pl-men

Dalej zobaczymy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Thu Feb 01, 2007 2:28 pm    Temat postu: serwer Odpowiedz z cytatem

Dzieki serdeczne za szybka odpowiedz, dobrze, ze mozna na Was liczyc.
Teraz mam ferie, takze bede w szkole dopiero w poniedzialek...sprawdze i zaraz odpisze
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Mon Feb 05, 2007 2:36 pm    Temat postu: sbs Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Jestem po wielu probach spr. ustawien co wynika:
- przy sprawdzaniuna stacji w dos-ie pingow: badanie....uplynal limit czasu lacznosci (taka informacja sie wyswietlila) dalej na pasku zadan nie mam ikonki ISA
- na serwerze spr. karty sieciowe:polaczenie sieciowe:
Adres IP: 192.168.3.254;
M. podsieci: 255.255.255.0
B. domyslna 192.168.3.1
polaczenie lokalneAdres IP: 192.168.19.1
M. podsieci.......................nie ma nic
B. domyslna; brak
Jezeli chodzi o DHCP nie wlaczone
serwer WINS; 192.168.19.1
DND taki sam jak WINS - to dotyczylo polaczenia lokalnego serwera-odczytalam w biosie aha; Net BIOS przez Tcpip; wylaczony

Kiedy otwieram narzedzia admi. i spr. w uslugach DHCP , otwieram sbs2005.sbs.menis.edu.pl to jest aktywny- przed rozwinieciem jest nie aktywny

To tyle co udalo mi sie spr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon Feb 05, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga pani Anno
Przeczytałem wątek kilka razy i nadal mam wrażenie, że ma pani problemy z siecią na stanowiskach uczniów. Secundo, wypisanie wszystkich ustawień jest jakimś pomysłem, ale przydało by się to jakoś uporządkować. Dodatkowo, jak to panowie kilka razy powtarzali miejsce w bazie jest cenne, ale nie do tego stopnia, żeby używać niejasnych skrótów. A poza tym
Cytat:
widze sygnal
Gratulacje
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686


Ostatnio zmieniony przez 15-latek dnia Mon Feb 05, 2007 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Feb 05, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może dokładniej...
ja bym sprawdził, czy jest na serwerze net i czy odpowiada sieć wewnętrzna.
Po pierwsze ipconfig /all a po drugie ping.
Sprawdziłbym fizycznie sieć, bo może to karta w serwerze jest uszkodzona.
Sprawdziłbym klientów, czy komunikacja z serwerem w ogóle jest możliwa (nadając tymczasowo stałe IP) - w Windowsie to dość czasochłonne procedury, ale coż...
Dobrym sprawdzeniem poprawnego działania sieci jest uruchomienie linuksa z live cd.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Mon Feb 05, 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Na serwerze mam neta ( to ustawilam od razu) tylko problem z zalogowaniem sie na stanowiska klienckie z poziomu ucznia i brak dostepu netu.
Czekam na odp. kolegi Mirka, ktory sugerowal co mam zrobic... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 12:31 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Mam niestety kolejne pytania, czy logując się na stacji jako administrator jest dostęp do serwera (ping sbs2005).
Tak, jak sugerowali koledzy należy sprawdzić fizycznie połączenia ze stacją. To musimy wiedzieć i wyelminować, jako pierwsze.

Jeśli połączenie istnieje należy sprawdzić, czy uruchomione jest proxy w przeglądarce, no i dlaczego nie ma ISA (tutaj jeśli będzie połaczenie z serwerem konieczne będzie zaistalowanie ISA na kliencie.
Czy to jest problem jednej stacji, czy kilku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dokonalam kolejne spr. moze sie to przyda w rozwiazaniu problemu:
-na stacji przez login admi. jest dostep do sbs2005,
-na pasku zadan jest ikonka Microsoft firewall client for ISA, czy o to chodzilo? w poprzednim pytaniu? po otworzeniu w oknie - Manually selekt ISA server, wpisany jest adres IP serwera (zaznaczony) po przeprowadzeniu testu(opcja) Failed to connect to server a jeszcze przy ikonie iSA na pasku zadan podpis; is not accessible
-ten problem mam na wszystkich stacjach
-sprawdzilam polaczenie sieciowe na stacji-jest aktywne(pakiety wysl/odbierane, TCP/IP automatycznie.
Licze, ze to cos da. Teraz mam feerie, ale juz sie koncza musze cos z tym zrobic...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisalam jeszcze o proxy...nie moglam znalezc w przegladarce, w mojej domowej Awant bez problemu, zaczynam juz sie gubic Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 7:20 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Aniu te informacje są niezwykle ważne, bo dają nam odpowiedź, że fizycznie z siecią jest wszysko OK.

Natomiast stacje się nie logują, gdyż pobierają profil lokalny lub tymczasowy. W takiej sytuacji wiele może pojawić się problemów np. z polską klawiaturą, internetem, brak programów, ISA itp.
Powodów takiej sytuacji może być wiele, zwłaszcza, że nasi użytkownicy pracują na profilach mobilnych, czyli takich, które można zmieniać bez względu na to przy jakiej stacji się logowano. Oczywiście przyczyn takiej sytuacji może też być więcej, zwłaszcza, że wspominałaś coś o zmianach w Active Directory, co pewnie poskutkowalo zmianami w GPO.

Domyślam się, że problem jest pilny, ale w takiej sytuacji możliwości naprawy jest wiele.
Pierwszą, którą Ci proponuję, to sprawdzić:

1. Czy na stacji można logować się prawidłowo na inne konta np. student019d lub student003c

2. Sprawdzić na serwerze, czy konto, z którym jest problem z logowaniem jest we właściwym miejscu (Zarządzanie serwerem-Zaawansowane-AD-domena-men-np. poziomd)

3. Prawym klikiem na tym koncie sprawdzić, czy jest wpisana prawidłowo scieżka do profilu (prawy klik na np. student003d-właściwości-zakładka profil). Prawidłowa ścieżka to \\sbs2005\profiles$\%username%.

4. Na serwerze na dysku O:\profiles$\ usunąć folder student003d. Po tym spróbować zalogować się ponownie na stacji na konto student003d (oczywiście zakładając, że te konto jest uszkodzone)

------
5. Jeśli powyższe instrukcje nie przynosły oczekiwanych zmian należy na stacji zalogować się jako admin i dodać komputer jeszcze raz do domeny.

Jeśli na stacji jest lokalne konto administratora można dodawać do domeny.
Opis poniżej:
1. Zalogować się na stacji jako admin
2. Prawy klik na Mój komputer-Właściwości-Nazwa komputera-Zmień
3. Wybrać Grupa robocza wpisać np. KOPI. Zatwierdzić i ponownie uruchomić komputer
4. Ponowić pkt 1. i 2
5. Wybrać domena i wpisać sbsmen.edu.pl. zatwierdzić i zalogować jako administrator
6. Uruchomić ponownie komputer jako admin i ponownie jako student

Nie powinno być już problemów z logowaniem.... Jeśli nie pomogło napisz będziemy szukać dalej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaiskrzylo...jakies switatelko, jutro bede probowac...dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy serwer był instalowany z kolekcji DVD?
Z podanych adresów IP wnioskuję, że problem leży po stronie ISA. Przy standardowej instalacji z DVD, przy logowaniu GPO odwołuje się do skryptu ISACIL.cmd, z adresem IP 10.0.0.1 należy w skrypcie zmienić na IP serwera lub nazwę serwera i ponownie przeinstalować klienta na stacjach.
Czy czas na stacjach i serwerze jest zgodny?
Jakie są raporty błędów w dzienniku zdarzeń?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ratuj Mirku
Sprawdzila i co nastepuje
-na stacjach nie mozna logowac sie na konta studentow(zadnych)
-spr. sciezki profilu sa prawidlowe
-przy ostanich punktach; zmienilam grupe, uruchomilam kom. i nie moglam pomowmie wpisac domeny gdyz wyskakuje blad-nie mozna skontaktowac sie z kontrolerem domeny.....plakac mi si juz chce!

Bedac na dysku O/folder homepages/prawy/wlasciwosci/udostepnianie/i zaznaczone jest nie udostepniaj...czy tak powinno byc?

Jestem teraz w szkole, moze zdazysz odebrac moja informacje, czekam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaGo
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Jan 2007
Posty: 21

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, po zalogowaniuna stacji i wpisaniu student.....polecenie domena jest niedostepna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group