Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Liczba forów.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ograniczyć liczbę forów?
Tak.
71%
 71%  [ 5 ]
Nie.
28%
 28%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 7

Autor Wiadomość
Platyna
Gość





PostWysłany: Fri Jan 19, 2007 9:27 pm    Temat postu: Liczba forów. Odpowiedz z cytatem

Może byśmy tak ograniczyli liczbę forów? bo jest ich za dużo, nie rozumiem po co nam X forów dla Windows, skoro w każdym jest średnio 10 wątków? Przecież każdy może napisać o jaki Windows mu chodzi, jak również po co specjalne forum dla regulaminu, jak można go wrzucić przy rejestracji albo w problemach ogólnych jako przyklejony, to samo zarządzenia i spotkania opiekunów. Mogę przeprowadzić tę akcję jeśli chcecie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Jan 19, 2007 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczby forów to raczej bym nie ograniczał. Specyfika poszczególnych "serwerów" windowsowych jest na tyle różna, że jak się to zacznie mieszać, to dopiero będzie bałagan. Przy czym, mniej zorientowani użytkownicy zaczną się podczepiać w niewłaściwych wątkach i będzie "kaszana".
Jednak to nie znaczy, że nie ma nic do zrobienia.
Miałbym taki wniosek, jeśli byłabyś uprzejma, wprowadzenie dodatku, który mamy na forum Freesco pt. Lista użytkowników (mamy niestety całkowicie inną wersję i jakoś nie bardzo mogę to znaleźć do tej wersji) - pomocne to jest przy masowej likwidacji nieaktywowanych użytkowników, a co parę dni nadal jakiś spamer próbuje się tu dodać.
Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby też całkowite usunięcie angielskiej wersji językowej, w przypadku forum Freesco zlikwidowało to wszelkie zagraniczne próby pseudorejestracji.

pozdrawiam
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Platyna
Gość





PostWysłany: Fri Jan 19, 2007 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz tak jakbyśmy tu mieli 30 tysięcy wątków i codziennie 500 nowych, daj spokój. Starożytni Rzymianie mówili, że obfitość czyni ubogim. Nawet w dużych forach, np. gier jest forum Linux, Windows, Mac OS X i wszyscy się rozumieją, tak jak w Linuksie można napisać jaka to dystrybucja tak w Windowsie można. Aktualny układ forum jest całkowicie niesemantyczny i nieprofesjonalny. A co do modów to nie wiem co by to miało na celu, bo napewno nie walkę ze samem, poza tym boty nie parsują formularza po tekście tylko po tagach.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 20, 2007 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wiem, że jest to niewielkie forum, ale dalej sądzę, że podział windowsów na NT, SBS2000 i windows 2003 server ma sens. Masz do czynienia z tymi serwerami? Bo ja niestety tak. I wiem, że jakakolwiek niejasność, której wersji coś dotyczy, dla początkującego nauczyciela będzie zabójcza.
Po drugie lista userów to przydatny gadget. A po trzecie co do ewentualnych utrudnień w rejestracji - to ja sobie nic nie wymyśliłem - tylko wiem to z praktyki. Na forum Freesco wdrożyliśmy pewne rzeczy ponad pół roku temu i dało to efekty.
PS. Może tak byś zmieniła nieco swój stosunek do mnie. Czy jeśli powiem, że czarne jest czarne, to też zaprzeczysz dla zasady? Smile
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Platyna
Gość





PostWysłany: Sat Jan 20, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiasz z MCSA, aż wstyd się przyznać. No właśnie to jest małe forum, a przytłaczająca ilość forów to zło. Może mi ktoś wysłać to hasło do FTP czy tam SSH? Bo muszę z łapy wyedytować CSS aby zmienić nagłówki tabel, PHPBB to zło.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Jan 20, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te sprawy to już do Mirka...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Sun Jan 21, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym jeszcze sugierował Mirkowi utworzenie 1 forum Novell. Jest w naszych szkołach i taki serwer. Własnie szykuję sie na wyjazd na takie szkolenie administratorów. Rozpropaguje tam te forum .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sun Jan 21, 2007 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie jest trochę inne. Akurat nie czepiałbym się tego podziału forów windowsa, bo to jest ok. Ale np panel młodzieżowy okazał się niestety niewypałem... Chyba tylko ja tu wprowadzam młodzieńczy przelot wiatru, a sam ze sobą nie będę tam pisał...

Ponadto mamy dwa fora testowania sprzętu, i bardzo dużo (moim zdaniem za dużo) for organizacyjnych. Nie dzieliłbym też Programów do pracowni i programów do zabezpieczania pracowni, to IMO bez sensu. Wszystkie spotkania wrzuciłbym do jednego worka, i tak się pojawia tylko jeden post po każdym i przed każdym spotkaniem (z reguły) i chyba można po prostu w nazwie topicu wspomnieć o tym. Regulamin, archiwum i ewentualnie komentarze wrzuciłbym do Problemów Ogólnych. I to chyba na tyle. Za pewnymi porządkami jestem, choć sugeruję robić to uważnie, aby nie stracić postów.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Mon Jan 22, 2007 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrowienia ze szkolenia adinistratorów novell. Cala grupa zainteresowana nowym watkiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon Jan 22, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Platyno, nie wszystko jest takie łatwe jak Ci się wydaję. Poza tym Errare humanum est, nie każdy tak jak Ty uważa się za wszechwiedzącego. Dlatego początkującemu administratorowi (tak Platyno, są również na tym świecie początucy administratorzy, nie tylko tacy szczycą się swoim długoletnim stażem a mimo to rozpowszechniają fałszywe mity) łatwiej wybrać odpowiednie forum, gdy ma łopatologiczny tytuł, szczególnie że czasami terminy dostaw pracowni a ich wersję odbiegają od siebie
Tak czy owak, może rzeczywiście znalzło by się kilka for do zamknięcia ale IHMO to jest sprawa drugorzędna
Btw.
Cytat:
Chyba tylko ja tu wprowadzam młodzieńczy przelot wiatru
Zapomniałeś o mnie Very Happy
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Platyna
Gość





PostWysłany: Wed Jan 24, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoje gorzkie żale możesz wylać pod adresem ksiadz@ziarno.pl, ewentualnie psycholog@bravogirl.pl. Twisted Evil Tutaj omawiamy konkretną propozycję, tak więc zachowaj swoje komentarze dla siebie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group