Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windows Vista dla szkół
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Jan 30, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A chcesz się założyć? Jeśli będą następne edycje pracowni dla... to na pewno będzie wiśta.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Wed Jan 31, 2007 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Primo powtarzam jeszcze raz. Vista to zło i nie powinna trafić do szkół. Secundo, czy Vista jest jest aż taką nowowścią, żeby za gruba kasę wprowadzać ją do szkół. ¦ledziłem na bieżąco rozwój tego "wspaniałego" OSu, dostrzegłem mnóstwo "nowości", które funkcjonują od dawna we *BSD, Linuksie i Mac OS X. Poza tym Vista nie wnosi wiele pod względem technologicznym. Wpełni wspiera tylko jednordzeniowe procesory x64, a Intel wypuścił już 9 czterordzeniowych procesów x64. Natomiast co do kształcenia nauczycieli i pewnej "krótkowzroczności", pisałem o tym już w pierwszym moim poście na tym forum. Oczywiście rozumiem, że nauczyciele nie mają czasu, praca, rodzina, obowiązki, spotkania przy piwku....... Ale dochodzi do takich sytuacji, że mój kolega został wywalony z lekcji, za to, że przyniósł "zawirusowaną" płytę z "czymś tam". Taka była skraga informatyczki do dyrektora, a kumpel przyniół tylko LiveCD z Ubuntu. Podsumowując, nie wierzę, że za kilka lat Linuks będzie dominował na desktopach, ale myślę, że każdy uczęn gimnazjum powiniem mieć świadomość istnienia alteratywy dal micro$hitu. Jak to napisał pan Maciek
Cytat:
Powinniśmy uczyć posługiwania się komputerem niezależnie od systemu, a nie obsługiwania windows. Bowiem to drugie się kończy zwykle tak, że to komputer jest obsługiwany, a użytkownik staje się podrzędnym przedmiotem zamiast panem maszyny.

P.S Droga Platyno, widać, że nie znasz realiów nauczania informatyki w naszym pięknym, żyznym kraju. Możemy się założyć, że za rok wyślę ci skan potwierdzenia odbioru pracowni, właśnie z wiśtą. Jesli wygram dasz mi shella z PHP5 Razz
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2005
Posty: 19
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahujac juz od tego czy Vista to rzeczywiscie "zlo" czy nie , nie rozumiem czemu w wielu postach przewija sie przeswiadczenie ze Vista bedzie "za droga" aby trafic do szkol ?

Jesli Microsoft wezmie sie powaznie (a wszystko wskazuje na to ze jednak wezmie) za projekt MSAg to koszt Visty oscylowal bedzie w granicach (max) kilkudziesieciu zlotych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Feb 06, 2007 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A coż to za projekt?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 3:09 pm    Temat postu: Projekt Odpowiedz z cytatem

Macku to jest kolejny projekt M$ przy współpracy z MENem kształtowania społeczności informatycznej, zaczynając od szkół.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
radek
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2005
Posty: 19
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzilo mi Macku o projekt Microsoft School Agreement: http://www.microsoft.com/Education/schoolagreement.mspx


--
r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odejdę od tematu, przypominam sobie spotkania w związku z pracowniami z projektów EFS w roku 2004 (dla dyrektorów szkół - nie byłem i nie jestem dyrektorem ale byłem na takim spotkaniu). Byli przedstawiciele Novell'a, Apple i MS; każdy miał po 20 minut na prezentację (bo później rozpoczynała się kolejna tura). Oczywiście dla mnie (moim zdaniem najciekawsza) najlepsza była oferta Apple. Natomiast z prezentacji M$ zapamiętałem, że większość swojego wystąpienia (ok. 75 %) pan poświęcił na zachwalanie możliwości grupowego zakupu licencji, że gdyby tak się "dogadało" np. 10 szkół i te szkoły zamówiły po X licencji to oni (MS) na pewno by udzielili rabatu x% a gdyby tak dogadało się 100 szkół to oni by udzielili y% ... (w każdym razie te rabaty były rzędu ok. 10%) ...zresztą mniejsza z tym, zamiast mówić co konkretnie można zrobić w tym systemie pokazywać chociażby jakieś tam zalety opowiadał jaki to M$ jest dobroczyńcą polskich szkół i jak im jest gotów taniej sprzedawać - ... dla mnie pełna "załamka" ... ale dyrektorzy słuchali jak zaklęci Shocked Ja rozumiem, że firma, że trzeba zarabiać ... ale ... gdyby sprzedawali po ... 20 zł, to pewnie jeszcze by zarobili ...
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym słowem mamy do czynienia z szeroko zakrojoną akcją marketingową. I jakoś tak przypomniał mi się ten dowcip rysunkowy - klient pytający o vistę i sprzedawca wyliczający wersje systemu. Na pytanie "a co pan poleca?", sprzedawca odpowiada: "MacOSX". Wydaje mi się, z tego co dziś czytałem, większość wersji Visty to będzie coś gorszego niż XP Home. Mają masę ograniczeń i zablokowanych funkcjonalności. Jedynie w Ultimate będzie wszystko, a ta wersja będzie najdroższa.
Poza tym mi zdecydowanie nie podobają się rozwiązania dotyczące zastosowań DRM. Nie dlatego że jestem za piractwem. Jeśli w system wbudowano sprawdzanie legalności przekazów multimedialnych, to wg mnie jedyny dopuszczalny efekt takiego kroku to zablokowanie odtwarzania. Tu mówi się o tym, że jeśli "coś nie zagra", to zostanie obniżona jakość przekazu.
No to do cholery walczą z tym piractwem, czy tylko udają. A może po prostu wiedzą, że to nie zadziała lub zadziała "ze zwykłą w Windowsie skutecznością" i użytkownicy będą zbyt wkurzeni, jeśli będzie się to blokować.
Podsumowując, nie jestem fanatykiem i nie zamierzam nikogo na siłę zachęcać do używania Linuksa. Wiem, że z różnych powodów Windows pozostanie najpopularniejszym systemem desktopowym. Część z tych powodów jest istotna - używanie specjalistycznego oprogramowania (graficy, projektanci), a część bezsensowna. Nie uważam też MS za wcielenie szatana na ziemi, tylko za agresywną firmę, a jest takich wiele w różnych branżach.
Żałuję jednak, że faktycznie nie powstaje nadal wśród nauczycieli silne lobby, które wymuszałoby stosowanie lepszych rozwiązań.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radek
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2005
Posty: 19
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Feb 07, 2007 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... zobaczymy co ta Vista potrafi. Moim skromnym zdaniem z wersji dostepnych na chwile obecna w Polsce (piec z osmiu) w pracowniach szkolnych najlepiej sprawdzalaby sie Vista Business (a wiec "potomek' Xp Profa). Porownujac wersje Business do Ultimate moze sie wydawac, iz ta druga jest pierwsza z dodakowymi fajerwerkami w typu HDTV itp itd. Oczywiscie jest to bardzo duze uproszczenie, z drugiej strony jest kilka (niezrozumialych dla mnie) ograniczen. dla przykladu: brak w wersji Business (ktora przeciez kierowana jest do rozwiazan bienesowych) mechanizmow szyfrowania partycji (funkcja BitLocker).
Cala reszta roznic pomiedzy Ultimate a Business ( a wiec mechanizm WinSAT ktory podobno ma przyspieszac dzialani gier), oraz wszystkie te wodotryski multimedialne (HDTV, podcasting) moim zdaniem na chwile obecna sa malo istotnym gadgetem.

ps: w wersji Business dodatkowo znajduje sie nowa wersja IIS'a ... Ciekawe czy to poczatek nowej walki M$ z Apache ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Feb 08, 2007 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apple stosuje DRM z konieczności, sam szef (Steve Jobs) apeluje do firm fonograficznych aby z tego zrezygnowały http://nt.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/apel-o-rezygnacje-z-zabezpieczen-mp3,868188 nie wiem jak długo link będzie aktualny ale jest tam o tym o czym pisałem na początku. Co do HDTV, to Mac OS X wspiera HD już przynajmniej od 2 lat. Raczej mnie nie zdziwi, że po premierze Leoparda (10.5) Apple pozwoli szkołom macowym za DARMO podnieść się do Tygrysa (10.4) tzn. tym które obecnie mają Panterę (10.3) lub Jaguara (10.2) Natomiast jestem przekonany, że jeśli dostawy nowych pracowni macowych rozpoczną się po premierze systemu 10.5, to szkoły dostaną właśnie ten system. Czyli, że można wspierać edukację nie żerując na niej - pisałem gdzieś jak Apple rozdawało nauczycielom/szkołom za DARMO system 10.2 jak na rynek wprowadzało 10.3.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Apr 05, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka ciekawostka użytkownicy Mac OS X w wersji 10.4 mogą wejść na stronę http://us1.windowsanytimeupgrade-na.com/circuitcity-us/default.aspx?dept_id=-2&culture=en-US i tam okaże się, że mają już zainstowaną Vistę w wersji Ultimate Smile na wszelki wypadek zrobiłem sobie zrzut ekranowy na moim iBooku Smile http://eduapple.pl/wapno/z_zycia/kwiecien07/vista.jpg Jak widać wcale nie trzeba mieć procesora Intela i nawet 640 MB RAMu wystarczy Smile Dla tych, którzy nie znają języka angielskiego - na dole obrazka jest napisane, że na tym komputerze jest już zainstalowane Windows Vista Ultimate i nie ma w tej chwili żadnych dostępnych uaktualnień.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 05, 2007 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to blamaż całkowity Very Happy Moją Mandrivę również rozpoznał tak samo Very Happy Wygląda na to, że ta strona niczego nie rozpoznaje tak naprawdę. Ale czemu się domyślnie włącza na Vista Ultimate zamiast na "select edition to upgrade", to już nie wiem.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Apr 05, 2007 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może dałem się złapać i to rzeczywiście jakaś "trefna" strona? Smile (taka dla żartu) Czy ktoś z Windows mógłby sprawdzić np. czy XP też rozpozna jako Vistę? Jeśli tak, to odwołuję poprzedni tekst i mam nauczkę, że wszystko trzeba dobrze sprawdzić zwłaszcza gdy się publicznie ogłasza.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Thu Apr 05, 2007 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na XP ta sama diagnoza strony. Jak chcesz mogę ci przesłać zrzut ekranu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Apr 05, 2007 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się poddaję Smile zdarza się Embarassed To w takim razie jeszcze jedna wiarygodna i pocieszająca wiadomość - jedna z trzech największych wytwórni muzycznych zrezygnowała z DRM dla utworów muzycznych sprzedawanych w iTunes Store (apel Jobsa pomógł?)
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group