Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Backup ustawień - windows 2003 server

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Dec 14, 2006 1:04 am    Temat postu: Backup ustawień - windows 2003 server Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakaś możliwość zapisania sobie możliwie jak największej ilości ustawień w windowsie? By po reinstalacji można było je w jakiś w miare przystępny sposób przywrócić. Chodzi mi szczególnie o ustawienia domeny, użytkowników domeny i przypisanych do nich zasobów.

Wtedy z kilku godzin pracy zrobiło by mi się kilkadziesiąt minut.

Chodzi mi o windows 2003 server, jednak narzędzia w nim powinny być bliźniaczo podobne do sbs 2003.

Jeżeli mnie pamięć nie myli to były jakies narzędzia w windowsie do tego, jednak nie mam możliwości tego teraz sprawdzić.

Obrazy ghosta i inne odpadaja bo nie chodzi o kopie systemu;)

Prosiłbym o w miarę możliwości szybką odpowiedz:)

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Dec 15, 2006 3:29 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Poruszyłeś bardzo rozległy temat, który już wcześniej opisywałem.
W SBSach, które sa oparte na systemie Windows 2003 na Liscie zadań do wykonania jest kreator kopii zapasowej. Tutaj możesz wybrać dane i maile, które chcesz zachować wybierając odpowiednie lokalizacje. Możesz wykonać pełną kopię zapasową, gdzie są pełne kopie systemu umożliwiające przywrócenie serwera. Tutaj mamy krytyczne pliki systemowe, pliki aplikacji serwera i dane użytkownika. Narzędzie to znajdziesz w oknie konsoli Zarządzanie serwerem lub w menu START-Wszystkie programy-Akcesoria-Narzędzia systemowe- Kopia zapasowa. Klikając na tryb zaawansowany masz więcej możliwości i opcji archiwizacji. Ten tryb określa szczegółowo sposób archiwizacji i przywracania systemu. Za pomocą kreatora możemy skonfigurować automatyczne przywracanie systemu, gdzie tworzymy dyskietkę ASR, która z pomocą dysku instalacyjnego pozwoli przywrócić system i poprzednie ustawienia.
Na dyskietce ASR są trzy pliki:
Setup.log - określa lokalizację plików systemowych serwera
Asr.sif - informacje o dyskach i partycjach i scieżki do kopii systemu
Asrpnp.sif - dane na temat urządzeń komputera

Jeśli interesują Cię tylko dane systemowe to również w tym narzędziu znajdziesz w trybie zaawansowanym (nie robiłem tego dotąd, dlatego przytoczę to co masz w pomocy na ten temat:


Cytat:
Aby wykonać kopię zapasową danych o stanie systemu
Przy użyciu interfejsu systemu Windows

Otwórz program Kopia zapasowa.
Kreator kopii zapasowej lub przywracania jest uruchamiany domyślnie, chyba że jest wyłączony. Można użyć tego kreatora lub przejść do następnego kroku i pracować w trybie Tryb zaawansowany.

Kliknij łącze Tryb zaawansowany w Kreatorze kopii zapasowej lub przywracania.
Kliknij kartę Kopia zapasowa, a następnie kliknij pole wyboru obok opcji Stan systemu i, ewentualnie, pola wyboru obok innych elementów, których kopie zapasowe chcesz wykonać. Zaleca się, aby oprócz kopii zapasowych danych o stanie systemu wykonać kopie zapasowe wszystkich woluminów rozruchowych i systemowych.

Stan systemu
W usłudze Kopia zapasowa zbiór właściwych dla systemu danych obsługiwanych przez system operacyjny, których kopia zapasowa musi być wykonywana jako jednostka. Nie oznacza to kopii zapasowej całego systemu. Dane o stanie systemu zawierają rejestr, bazę danych COM+ Class Registration, pliki systemowe, pliki rozruchowe i pliki objęte ochroną plików systemu Windows. W przypadku serwerów do danych o stanie systemu należy również baza danych usług certyfikatów (jeżeli serwer jest serwerem certyfikatów). Jeżeli serwer jest kontrolerem domeny, do danych o stanie systemu należy również baza danych usługi Active Directory i katalog SYSVOL. Jeśli serwer jest węzłem klastra, dane te zawierają informacje o bazie danych klastra. Jeśli są zainstalowane internetowe usługi informacyjne (IIS), dane zawierają także metabazę IIS.


Pozdrawiam Mirek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri Dec 15, 2006 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo Mirku! Smile

Twoja pomoc jak zawsze trafna i przystępnie opisana Smile

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group