Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mac'owe zjazdy i konferencje
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Tue Oct 10, 2006 10:08 am    Temat postu: Mac'owe zjazdy i konferencje Odpowiedz z cytatem

Czytałem, że w Sztumie będzie można zobaczyć pracownię Macintoshy w styczniu. Gdyby ktoś chciał wcześniej, zwłaszcza jeśli mieszka w południowo-zachodniej części Polski, to zapraszam do Jeleniej Góry (20-21 X). Więcej informacji na http://www.3lo.jgora.pl/3zjazd
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Oct 11, 2006 11:55 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że oferta bardzo ciekawa. Program urozmaicony i interesujący. Niestety nie dostałem w tym roku pracowni MAC i pewno już nie dostanę. Zamieszanie wokół przetargów pewno tego procesu nie przyśpieszy. Pomiomo tego na zjazd w związku ze zmianą terminu spotkania w Sztumie pewno warto się wybrać. Jeśli są chętni to dajcie znać. Może jakaś grupka z KOPI tam zawita?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Thu Oct 12, 2006 9:14 am    Temat postu: Zjazdy Odpowiedz z cytatem

Widzę, że grupa Macowców się na łamach naszego serwisu robi spora. To dobrze. Mimo małej ilości sprzętu w szkołach zainteresowanie rośnie. NIe chcę obiecywać ale postaram się aby na zjeździe w Sztumie spotkanie z Maczkiem było ciekawe i zachęciło innych do wdrażania tych technologii w szkołach. Sam doświadczyłem tego sprzętu i oprogramowania i szczerze mówiąc konfiguracji tego sprzętu w tak prosty sposób nie widziałem nigdzie. Nie wspomnę o bezpieczeństwie a pojęcie licencji dostępowych czy wogóle licencji prawie nie występuje:-). Co do spotkania u Jacka to trochę daleko ale chętnie bym pojechał bo widzę znajome nazwiska co znaczy, że będzie ciekawie Smile
Mirku co do pracowni to jak masz przyznaną to dostaniesz bo na Maki przetargu nie odwołano a pierwszy etap już za firmą SAD w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Dostaniemy je prawdopodobnie w grudniu. Będą to dwie edycje 2005 i 2006 razem.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Thu Oct 12, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu mnie pan, drogi panie Jacko bardzo pozytywnie zaskoczyl. Mozna nawet powiedziec, ze jestem w szoku. Do Jelonki mam tylko kilkanascie kilometrow, a moja nozka juz sie calkiem wygoila. Z wiazku z tym mam, oraz z faktem, ze strona 3 lo jest chyba chwilowo nieczynna, mam kilka pytan.
1. Jak moge sie zapisac na zjazd?
2. Ile wynosi wpisowe?
3. Czy w gre wchodzi taka mozliwosc, ze wpadne na w 20 popoludniu na wyklady i od razu tez w piatek po wykladach sie zmyje? (niestety sobote mam juz zaklepanai nie4 da sie tego odwolac)
4. Czy musze zalatwiac jakies formularze ze szkoly albo od rodzicow? (Jestem jeszcze niepelnoletni)

P.S. Bardzo przepraszam za brak polskich znakow, ale mam chwilowe problemy z kompem
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Oct 12, 2006 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście dzisiaj strona była nieczynna ... ale na pewno do zjazdu się uaktywni (w końcu jest to w interesie organizatorów) dlatego nie będę powielał wszystkich informacji ... wpisowe o ile dobrze pamiętam wynosi ... 15 zł ale w ramach tego wpisowego "coś" się dostaje, jeżeli mieszka się blisko, to nie ma problemu z noclegiem Smile a dla zainteresowanych z innych rejonów - SAD (przedstawiciel Apple w Polsce) próbuje zorganizować podobne imprezy również w innych regionach Polski.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Oct 16, 2006 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy młodzież też jest zaproszona?

Tylko ten termin...Wink
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Tue Oct 17, 2006 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie udziału młodzieży wolałem napisać do organizatorek zjazdu, otrzymałem następującą odpowiedź:"O ile jest to ograniczona liczba młodych i zainteresowanych ludzi to oczywiście tak. W końcu z nich najczęściej wyrastają przyszli opiekunowie pracowni i fani Maców."
Myślę, że to wyjaśnia ... przynajmniej nastawienie organizatorek Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Tue Oct 17, 2006 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą dostałęm majla od pani Maryli. Napisała mi, że:
Cytat:
Jak sama nazwa mówi jest to zjazd Uzytkowników Macintoshy w Edukacji, a więc również mogą w nim uczestniczyć zainteresowani uczniowie.

No, więc jak drogi Jakubie? Z Tuchomiem mi nie wypaliło, ale może spotkamy się w Jelonce??
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed Oct 18, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15-latek napisał:
Przed chwilą dostałęm majla od pani Maryli. Napisała mi, że:
Cytat:
Jak sama nazwa mówi jest to zjazd Uzytkowników Macintoshy w Edukacji, a więc również mogą w nim uczestniczyć zainteresowani uczniowie.

No, więc jak drogi Jakubie? Z Tuchomiem mi nie wypaliło, ale może spotkamy się w Jelonce??


Nie sądzę żeby z mojej strony wypaliło(nagły termin, ogromne ilosci nauki, odleglosc, brak transportu). Chyba jednak za rok w Tuchomiu;)
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Thu Oct 19, 2006 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby komuś nie pasował ten termin, to na stronie http://www.apple.com.pl/education/ade/ są terminy innych mac'owych zjazdów a sukcesywnie będą rozwijane podstrony z dokładniejszymi informacjami o nich.
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Oct 19, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, nic na północy... a o tej porze roku jakoś nie chce mi się wlec samochodem przez pół Polski Smile
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Fri Jan 26, 2007 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny zjazd na południu Smile ale z drugiej strony - w Chełmie, więcej informacji na http://www.apple.com.pl/education/ati/
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Jan 28, 2007 12:12 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Jacko a nie ma zjazdu gdzieś bliżej nas?
Chyba, że myle miejscowości?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Jan 28, 2007 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że chętnie bym się o macach czegoś nauczył. Pracowałem na takim komputerze, ale to było w poprzednim stuleciu. Teraz z różnych informacji wiem, że zmiany od pewnego czasu są wręcz rewolucyjne. Kusi mnie samo zapoznanie się z systemem. Niestety cena - jak dla mnie - jest nadal zaporowa. Sprzęt mają nieziemsko fajny i do tego ładny wizualnie. Jednak za cenę laptopa macowego mógłbym mieć dużo lepszego lapa pecetowego wraz z całą masą dodatków. I to chyba nadal będzie duży problem w zakresie ekspansji na prywatne biurka użytkowników w Polsce.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacko
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 May 2006
Posty: 111
Skąd: Wapno/Damasławek

PostWysłany: Sun Jan 28, 2007 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zjazdy - oprócz Chełma będą jeszcze - w marcu Stawiguda (Olsztyn), w kwietniu Stęszew (Poznań) i w czerwcu znów południe Kraków. Cena sprzętu, to też rzecz dyskusyjna. Np. MacBook w wersji edukacyjnej kosztuje 4000 (3999) tzn. dla nauczycieli i uczniów/studentów ale jest to sprzęt tej klasy, że trudno znaleźć odpowiednik tej klasy za taką cenę i piszę to z pełną odpowiedzialnością Smile MacBook ma wbudowaną kamerę, BT, kartę radiową itd. czyli też ma trochę dodatków do tego dochodzą jeszcze dodatki w postaci oprogramowania tzn. system i pakiet iLife Smile
_________________
"Think Different"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Mac Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group