Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SUSE 10.1 pod kontrolą Windows SBS 2003

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu Sep 07, 2006 9:04 pm    Temat postu: SUSE 10.1 pod kontrolą Windows SBS 2003 Odpowiedz z cytatem

Po eksperymentach w Kęsowie i Tuchomiu w celu dalszego testowania, postanowiłem zainstalować SUSE 10.1 na stacjach uczniowskich. Instalacja przebiegała bez problemu, lokalnie SUSE pracuje poprawnie. Komputer podłączony do domeny Windows SBS 2003 (sbsmenis.edu.pl), dodany do Active Directory, DHDP przydziela adres IP i ping chodzi w obie strony.
Dlaczego spod Linuxa nie mogę zalogować się na standardowe konta na sbs?
Problemy po instalacji: we właściwościach komputerów w Active Directory, SUSE zostało przypisane jako system operacyjny do stacji05, która w czasie instalacji była wyłączona a instalacja prowadzona na stacji01. Stacja05 została wyłączona z domeny sbsmenis.edu.pl i trzeba było ponownie dołączyć do domeny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Sep 08, 2006 8:35 am    Temat postu: Odp Odpowiedz z cytatem

Z tym problemem również się spotkaliśmy. Dlatego należy na samym początku dodać komputer o nazwie linux01 do AD, ale nie w Men a w Computers. To najlepiej zrobić jeszcze przed instalacją SUSE.

pozdrawiam MirekB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Fri Sep 08, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zrobiłem przy poprzedniej instalacji. Dzisiaj zainstalowałem SUSE na następnym komputerze (pod Windowsem nazwana stacja09). Dodałem do AD – Computers komputer nazwany Linux2, instalacja i dodanie do domeny bez problemu. Tym razem mogę logować się na konta SBS ale ta instalacja wyrzuciła 2 komputery z domeny, tj. stację03 i stację05. Do komputera Linux2 we właściwościach – system operacyjny nic nie zostało przypisane a do wymienionych SAMBA typ SUSE. Na SBS mam 4 wolne licencję, czyli ten element odpada. Spróbuję zainstalować na następnym z tą samą nazwą, zobaczymy jak zareaguje Windows.
Mirek, czy po testowej instalacji Linuxa były sprawdzane wszystkie komputery w pracowni i czy wszystkie logowały się do domeny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Fri Sep 08, 2006 9:09 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Z oczywistych względów nie było możliwości uruchomienia wszystkich windowsowych klientów SBSa. Sprawdzaliśmy jedynie wskaźniki aktywnych licencji. Przy logowaniu (u Maćka w pracowni) kilku klientów windows XP nie było problemów. Jak jest obecnie należy zapytać Maćka, bo jak sądze nie usuwał jeszcze SUSE. Natomiast u mnie, choć były problemy z konfiguracją Samby nie miałem problemów z logowaniem stacji z win XP. Zapewne należy to jeszcze głębiej zbadać, dlatego będę sprawdzał u mnie.

pozdrawiam MirekB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Sep 09, 2006 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile dobrze pamiętam, przy pierwszej instalacji wzięliśmy nazwę stcji i wówczas windowsowego klienta musieliśmy dodawać ponownie. Natomiast przy drugiej instalacji wzięliśmy nazwę linux01 i po przełaczeniu się na windows nie było problemów. Zamierzam na każdym kompie z nowej pracowni zainstalować SUSE, ale nie nastąpi tpo tak szybko. W szkole będę dopiero pod koniec miesiąca...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group