Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skaner antywirusowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Jul 12, 2006 9:01 pm    Temat postu: Skaner antywirusowy Odpowiedz z cytatem

Pojawiło się nowe narzędzie do systemów M$ - Live Safety Center. Jest to skaner, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństawa systemów Windows. Jego podstawowe zadania to:

- skanowanie ochronne: sprawdza i usuwa wirusy oraz luki w połączeniu internetowym
- wyszukiwanie plików do usunięcia: usuwa niepożądane pliki, które spowalniają działanie komputera
- sprawdza, czy należy przeprowadzić defragmentację dysku twardego w celu poprawienia wydajności, a następnie wykonuje ją

Skaner, podobnie do tego na onecie instaluje jego składniki, potem rozpoczyna właściwe działanie. Można wybrać jedną z opcji lub od razu wszystkie opcje skanowania. Ten ostatni trwa od kilku do kilkunastu godzin, dlatego radzę skorzystać z poszczególnych elementów menu, bądź wybrać "Szybkie skanowanie". Niestety należy uzbroić się w cierpliwość, bo skanowanie trochę trwa (najlepiej działać w tle). Skuteczność pracy można ocenić na dość wysoką. W moim przypadku wykrył zagrożenia i je usunął. Wadą skanera jest brak zapisu jego analiz i brak możliwości robienia wydruków. Narzędzie na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo przydatne.

Strona Live Safety Center: http://safety.live.com/site/pl-PL/default.htm

pozdrawiam MB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Wed Jan 16, 2008 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Kolega powie na temat nowego pakietu ochronnego firmy ESET??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Jan 16, 2008 11:56 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Temat, co prawda o skanerach, ale o całych pakietach również warto wspomnieć.
Nie wiem jaki masz pakiet na myśli. Nod32 zawsze chwalono za:
- niskie obciążenie systemu
- skuteczne działanie, również w wersjach rodziny serwerów NT
- szybkość

Jakiś czas temu zainteresował mnie NOD32 na całą pracownie. Zadzwoniłem i okazało się, że koszt przekracza 1000 zł na rok. Dałem spokój.
Aktualnie testuję niezwykle ciekawą propozycję DrWeb. Trochę to jeszcze potrwa, ale już dziś mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Thu Jan 17, 2008 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, wyposażenie całej pracowni w program antyvirusowy NOD32 lub pakiet ochronny ESET Smart Security (o ten mi chodziło w wersji Buissnes) jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem.
Mam jeszcze pytanie co do programu Avast, który jest darmowy dla użytku domowego. Czy zainstalowanie owego programu na komputerach klienckich w pracowni komputerowej będzie mieścić się w ramach darmowej licencji?
Kiedyś testowałem połączenie Avast+ZoneAlarm, daje to dobre efekty w ochronie komputerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Jan 17, 2008 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli licencja mówi o użytku domowym lub prywatnym - jest to jednoznaczne, w szkole możesz ewentualnie wykorzystać program zezwalający na użycie niekomercyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ligan
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jun 2006
Posty: 63
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Thu Jan 17, 2008 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tanio wychodzi ArcaVir, licencja na całą szkołę za drobną opłatą. Ma wbudowanego firewalla i monitor rejestru. Zastąpił Nortona i nie narzekam...
_________________
Zespół Szkół
Gryfino
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bob
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Jan 2008
Posty: 41

PostWysłany: Mon Jan 21, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na serwerze w końcu zainstalowanego mam NOD'a 32 (zakupiona licencja), zaś na stacjach poinstalowałem program HackerzyNet. Nie obciąża systemu, skanuje pliki przy rozruchu systemu, regularnie się aktualizuje i jego chyba, oprócz skuteczności, największa zaleta, że potrafi wyrzucić "śmieci" metodą "brutal force".
Licencja - free, dla użytku domowego i nie tylko, jeśli nie przynosi korzyści materialnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Jan 21, 2008 8:58 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, jak długo ta filozofia wytrzyma próbę czasu i opór konkurencji:
http://www.hakerzy.net/av/index.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Jan 21, 2008 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ligan napisał:
Tanio wychodzi ArcaVir, licencja na całą szkołę za drobną opłatą. Ma wbudowanego firewalla i monitor rejestru. Zastąpił Nortona i nie narzekam...

Miałem go i zadowolony nie byłem. Wgraj z powrotem nortona i zobacz ile robaków arca przepuszcza Wink
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ligan
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jun 2006
Posty: 63
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Mon Jan 21, 2008 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to zrobię to zacznę narzekać Smile
Zastanawiam się... To trochę wkurzające - płacisz za system, musisz dokupić niezbędne do niego dodatki (bo jak określić te wszystkie "zabezpieczenia") i jeszcze nie możesz spać spokojnie.
Takie rzeczy to tylko w Windowsie...
_________________
Zespół Szkół
Gryfino
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Jan 21, 2008 11:36 pm    Temat postu: Odp Odpowiedz z cytatem

Ligan ile dałeś za ArcaVira na całą szkołę?
Nie jest tajemnicą, że wszyscy chcą dorwać sie do wind. Z drugiej jednak strony u mnie serwer SBS2005 edycja Jesień 2005 (stałe IP i 24 na dobę), który mam w drugiej szkole chodzi już 2 lata bez osłony antywirusowej i jakoś się trzyma. Może nie jest tak źle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Jan 21, 2008 11:57 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Ciekawe, jak długo ta filozofia wytrzyma próbę czasu i opór konkurencji

Nie ma w tym zakresie reguł, ale darmowy na licencji GPL - Clamav ma się dobrze i jest obecnie bezwzględnie najlepszym systemem antywirusowym na serwerach do ochrony poczty i windowsowych plików w sambie. Jego wersja dla Windows jest bardzo skuteczna, lecz nadal pozbawiona rezydentnego skanera, więc przydatna tylko dla świadomych użytkowników windows, o ile to tacy się znajdą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ligan
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jun 2006
Posty: 63
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Tue Jan 22, 2008 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz pakiet kosztuje około 600 zł, ja mam kontynuację za 414 zł na 14 miesięcy. Kupując przed rokiem dałem niewiele więcej.
Mam prawo zainstalować na wszystkich komputerach w szkole.
Pamiętam, że więcej płaciłem za Nortona na 5 stanowisk.

http://www.arcabit-shop.com/pl/zakupy.php
_________________
Zespół Szkół
Gryfino
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Jan 22, 2008 12:04 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Mam zatem jeszcze pytanie, czy ten ArcaVir ma zarządzanie centralne dla tych komputerów chronionych tym programem i czy działa na serwerze w pełnym zakresie usług?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ligan
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jun 2006
Posty: 63
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Tue Jan 22, 2008 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według firmy moduł "Administrator umożliwia zdalną konfigurację programu dla grup stacji w sieci komputerowej, ich bieżące monitorowanie oraz tworzenie centralnych raportów". Posiada w miarę logicznego firewalla i moduł kontroli rejestru.
Serwer? Nie mam serwera na win, więc nie mogę nic więcej na ten temat napisać.
_________________
Zespół Szkół
Gryfino
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group